Jump to content

Recommended Posts

TVP ABC, jako trzecia po TV Trwam i PULS 2 będzie emitowała o godz. 19:25 polski serial animowany pt. ''Parauszek i przyjaciele''.

Można się było tego spodziewać po fatalnych wynikach na antenie Jedynki. Sytuacja analogiczna jak w przypadku "Pegaza".

Jesienią TVP ABC wyemituje serial animowany pt. ''Transformers: Robots In Disguise''.

Ciekawostka. Właśnie mam przed sobą wafelek kakaowy z firmy "Skawa" w Wadowicach. Niby zwykła rzecz, ale... na opakowaniu są maskotki kanału TVP ABC, a nawet logo stacji. Nie wiedziałem, że ten kanał ma nawet swoje słodycze. :D

Nowy serial "Krecik i panda" czesko-chińskiej koprodukcji, które pierwotnie miał mieć swoją premierę 15 kwietnia, był już kilkakrotnie przekładany, ma być emitowany od 1 czerwca br.

chwalą się właśnie rekordem oglądalności za maj:

TVP ABC jest liderem dziecięcych kanałów tematycznych w Polsce. Od dwóch lat osiąga wysokie miesięczne wyniki oglądalności. W maju 2018 Antena miała największe udziały w historii kanału, aż 12,4% udziałów w grupie 4-12. Porównując maj 2018 do analogicznego okresu roku 2017 dynamika wzrostu Anteny wyniosła w tej grupie ponad 44,9%.

"Super Wings" (średnia widownia programu wyniosła prawie 256 824 tys., widzów, udz. 38,43%)

"Pszczółka Maja" (ponad 220 546 tys. widzów przy udz. 29,83%)

"Supa Strikas" (205 988 tys. widzów i 26,95% udz.).

przy okazji mają być nowe odcinki Pszczółki Mai.

Co sądzicie o zastąpieniu nowych, zagranicznych bajek starymi, edukującymi programami dla dzieci i młodzieży jak "Towarzystwo Trzepakowe", "Opowieści Szymona Kobylińskiego", "Piórkiem i Węglem", "Zrób to sam", "Lippy and Messy", audycje prof. Miodka? Konkretnie wzmocniły by ramówkę TVP ABC, a dzieci, zamiast pełnych przemocy zagranicznych kreskówek, wyniosły by z telewizji przydatną na codzień wiedzę.

Co prawda trochę jestem już poza grupą docelową stacji, ale się wypowiem :D

O ile dobrze kojarzę to akurat program "Lippy and Messy" był nadawany na tej stacji. Co do samego pomysłu... powiem tak, tu by się przydał umiar. Nie dałoby rady zastąpić wszystkich zagranicznych bajek programami z archiwum. Nie mówię żeby w ogóle nie dawać, wręcz przeciwnie, treści edukacyjne powinny być w kanale dziecięcym nadawanym przez TVP i takowe są, bo jednak trochę tych programów jest realizowanych już na potrzeby TVP ABC. Prawda też jest taka, że na tych bajkach stacja zyskuje wielu widzów, nie bez powodu od wejścia do DVB-T (czyli tak naprawdę startu stacji) przebija ona wieloletniego lidera w segmencie kanałów dziecięcych i młodzieżowych, czyli MiniMini (oczywiście powodem bycia liderem jest także szeroki zasięg).

Zastanawia mnie, jakie audycje prof. Miodka masz na myśli? Jeśli "Ojczyznę-Polszczyznę", no to szczerze mówiąc nie za bardzo sobie wyobrażam zainteresowanie np. 6-latka taką formą programu. Prędzej będzie chciał coś innego i przełączy na konkurencję.

Inna sprawa, że jak tak obserwuję wpisy w Internecie to obecnie bardziej o bajki z przemocą obwiniane jest właśnie MiniMini. Owszem, TVP też dostała trochę negatywnych komentarzy po rozpoczęciu emisji kreskówki o kucykach Pony, ale jednak obecnie nie ma takiej krytyki, a przynajmniej się nie spotyka tego aż tak wiele.

Ja myślę, że TVP ABC powinna emitować premierowe programy niż powtórkowe. A co do prof. Miodka to może chodzi o "Słownik [email protected]"?

Ja też bym proponował zmianę tego kanału, że rano i popołudniu pasmo dla najmłodszych (0-13), a późnym popołudniem i wieczorem pasmo dla dużych dzieci (13-18).