Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Efekt jest taki, że w opinii niektórych "kanały dziecięce" oglądają tylko trzylatki, a w praktyce odsetek widzów w wieku 12-15 jest spory (starszych również). Co im ma do zaoferowania TVP? Domisie?

Profil stacji dziecięcej, która ma się znaleźć na MUX-1, określiła KRRiT. Stacja ma być kierowana do dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Reszta, czyli starsi, będą musieli obejść się smakiem albo oglądać kanał edukacyjno-poznawczy bądź filmowy. :)

 

W Polsce mamy od groma kanałów dziecięcych od nadawców zagranicznych, czas najwyższy na coś polskiego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się czego czepiać. Chyba nie myślałeś, że będzie jak w nazwie wątku "TVP Bajka"?

Polskie bajki dla najmłodszych są zbyt nudne.

Gdyby tak było, to pasmo "Bajkowa TVS" nie cieszyłoby się tak dużym zainteresowaniem wśród widzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie "od groma", bo rynkowi daleko do nasycenia (w przeciwieństwie do np. rynku kanałów sportowych czy muzycznych); poza tym nie mam nic przeciwko "czemuś polskiemu" - tyle, że polskich produkcji dla widza powyżej 3 lat praktycznie nie ma, poza kilkoma serialami pokroju "Tajemnicy Sagali", ale ostatni nakręcono kilkanaście lat temu.

 

Nie zrozumiałeś - produkcje dla grupy 7-12 są popularne wśród starszych widzów, i nie mają nic wspólnego z tym, co proponuje TVP. Z ich opisy wyłania się kanał, którego grupa docelowa w najlepszym wypadku kończy się na sześciolatkach, czyli nie spełnia warunków KRRiT...

 

Gdyby tak było, to pasmo "Bajkowa TVS" nie cieszyłoby się tak dużym zainteresowaniem wśród widzów.

 

A cieszy się? Pierwsze słyszę, w wynikach oglądalności tego nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pasmo z polskimi bajkami jest już na PULS 2

Puls 2 to kanał uniwersalny, a nie wyspecjalizowany. Dziś pasmo jest, a jutro go nie ma. :) Z resztą pisałem już o tym w innym miejscu. :)

 

poza tym nie mam nic przeciwko "czemuś polskiemu" - tyle, że polskich produkcji dla widza powyżej 3 lat praktycznie nie ma, poza kilkoma serialami pokroju "Tajemnicy Sagali", ale ostatni nakręcono kilkanaście lat temu.

Trochę tych seriali. Wiele, jak nie większość, realizowana w koprodukcji z Niemcami, czy Australią. ;) "Wow", "Dwa Światy", "Tajna misja", wspomniane "Tajemnice Sagali", ale też polskie, jak na przykład "Maszyna zmian" "Gwiezdny Pirat", "Słoneczna włócznia" i coś nowszego czyli "Magiczne drzewo", a nawet "Trzy szalone zera" z Jabłczyńską. ;) Są to seriale z lat 90-tych, oprócz dwóch ostatnich, więc dla współczesnych młodych widzów jeszcze się nadają. :)

 

Z ich opisy wyłania się kanał, którego grupa docelowa w najlepszym wypadku kończy się na sześciolatkach, czyli nie spełnia warunków KRRiT...

Od tego jest KRRiT i ona zweryfikuje, czy TVP ABC do czegoś się nadaje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym takim optymistą. Trzeba pamiętać, ze Turner ma dwa płatne kanały, więc na bezpłatnym mogą zaoferować pętlę w postaci Scooby Doo oraz Tom i Jerry. :) Natomiast TVP do swojego kanału dziecięcego może wrzucić wszystko, co tylko ma, bo o inne płatne kanały dziecięce nie musi dbać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie. TVP teoretycznie może podpisać umowy z Turnerem, Disneyem czy Viacomem - jak do tej pory, i retransmitować różne tytuł. Tylko chciałbym o tym najpierw usłyszeć, bo póki co jestem zdecydowanie przeciw.

 

A Turner to nie organizacja charytatywna, Boing w każdym kraju ma swój odrębny profil i ofertę; poza tym na reklamach też zarobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie w kółko bolek i lolek, krecik oraz reksio

Lepsze to niż Johny Bravo. :D

 

A Turner to nie organizacja charytatywna

No, nie. I dlatego obawiam się, że ich oferta może być dużo słabsza od tego, co wielu oczekuj po tym nadawcy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro twoim zdaniem się nie nadaje dla grupy 4-12 to po co go przytaczasz? IMO dla górnej granicy się nadaje, sam pamiętam jak w wieku 10 lat oglądałem i po upływie lat nie uważam, żeby to źle wpłynęło na moją psychikę. :) Do Reksia i Krecika można porównać pozycje z bloku Cartoonito, bo to podobny zakres wiekowy, ale oferty dla odbiorcy 8-12 nie ma nawet jak porównać, bo TVP w swoich zasobach takich audycji nie posiada.

Nie byłbym takim optymistą. Trzeba pamiętać, ze Turner ma dwa płatne kanały, więc na bezpłatnym mogą zaoferować pętlę w postaci Scooby Doo oraz Tom i Jerry. :)

Taką pętla wciągają nosem ofertę TVP :D

 

Największym kłopotem Turnera jest konieczność nadawania 25% polskich audycji, tu w przypadku korzystnego dla nich rozstrzygnięcia może skończyć się kolejnymi powtórkami w paśmie nocnym Rodziny Zastępczej :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro twoim zdaniem się nie nadaje dla grupy 4-12 to po co go przytaczasz?

Jako przykład tego, co TBS może zaoferować, a co według mnie się nie nadaje do takiego kanału. :)

 

Taką pętla wciągają nosem ofertę TVP

Bo jest od TBS, a nie od TVP. I nie ma znaczenia, że jest dużo głupsze. :)

 

tu w przypadku korzystnego dla nich rozstrzygnięcia może skończyć się kolejnymi powtórkami w paśmie nocnym Rodziny Zastępczej

Raczej nie. :) W takiej sytuacji musieliby dogadać się z TVP. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z informacji podanych przez TVP wynika, że TVP ABC będzie kanałem edukacyjno - rozrywkowym dla dzieci w wieku przedszkolnym. Osobiście nie mam nic przeciwko takim kanałom, ale spodziewałem się czegoś lepszego. Oczywiście miejsce w MUX 1 może otrzymać inny nadawca, ale żaden z nich nie zaoferuje jakiegoś rewelacyjnego kanału z dużą ilością nowości, ponieważ utrzymanie takiego kanału w NTC nie będzie łatwe, o czym z pewnością wiedział TV Puls zmieniając profil TV Puls 2 z kanału dla dzieci, na ogólnotematyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...