Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

TVP chyba nie szybko zwolni miejsce na mux 1 ,rzecznik prasowy twierdzi że w zasadzie to by mogło być 23 lipca ,ale tak się nie stanie .Cieszę się że właśnie publiczna otrzymała koncesję a nie Polsat ,przynajmniej bajki nie będą przerywane reklamami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP chyba nie szybko zwolni miejsce na mux 1 ,rzecznik prasowy twierdzi że w zasadzie to by mogło być 23 lipca ,ale tak się nie stanie .Cieszę się że właśnie publiczna otrzymała koncesję a nie Polsat ,przynajmniej bajki nie będą przerywane reklamami

 

 

Rzecznik NIC takiego nie twierdzi

To jest tylko taka teza redaktor Dąbek z SATKURIERA, która troche pokręciła fakty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do admina o zmianę nazwy tematu na "TVP ABC".

Co do startu kanału - gdzieś czytałem, że TVP planuje na jesień likwidować Wieczorynkę. Zatem wtedy wystartuje ten nowy kanał?

 

Proponuje, żeby w związku z artykułem -> https://satkurier.pl/news/81880/wniosek- ... p-abc.html administratorzy lub osoby posiadające uprawnienia do edycji wątku zmienili nazwę wątku na TVP ABC.

 

Ja już o to prosiłem pół roku temu, a administratorzy nadal nie zmienili nazwy wątku.

 

 

Przecież Polsat nie przerywa bajek reklamami , jak już to jak są pełnometrażowe powyżej godziny.

 

A skąd wiesz, gdyby Polsat wygrał konkurs to wstawiłby Polsat Kids (kanał powtórkowy Polsatu JimJam) i może leciałby reklamy co piętnaście minut. Ja to jestem zadowolony, że wygrał kanał TVP ABC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już o to prosiłem pół roku temu, a administratorzy nadal nie zmienili nazwy wątku.

Nazwa została zmieniona już, tylko podczas odpowiedzi nie każdy dobrze patrzy na tytuł i dlatego ciągnię się dalej TVP Bajka.

 

A skąd wiesz, gdyby Polsat wygrał konkurs to wstawiłby Polsat Kids (kanał powtórkowy Polsatu JimJam) i może leciałby reklamy co piętnaście minut. Ja to jestem zadowolony, że wygrał kanał TVP ABC.

Nie jestem pewny ale gdzieś czytałem że kanały dla dzieci nie mogą być przerywane reklamami w czasie trwania programu, teraz nie potrafię znaleźć źródła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie ma takiego źródła. Nie można przerywać audycji dla dzieci, co w praktyce oznacza co najwyżej produkcje b.o., a i tak nie wiem, czy tego jakoś nie omijają (np. zawyżając rating).

 

A Polsat nie mógłby zrobić "powtórkowego JimJama", bo wymóg był na stację dla grupy wiekowej 4-12, a nie 3-5, ale jak widzę 99% internautów nie potrafi czytać. Dworak też nie, akceptując tego powtórkowo-odpadowego gniota. Ale co się dziwić, skoro skandaliczne wymogi sprawiły, że np. Turner wycofał się z konkursu mimo zainteresowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze narzekacie ,jak TVP nie daje programów to źle ,wtedy jest krzyk "za co mamy płacić abonament" ,jak chcą dać program to też źle - bo wtedy gniot ,skąd wiecie że oferta Polsatu by była ciekawsza . Jim Jam pomimo że jest kanałem płatnym co oferuje ciekawego ? .Solorz za darmo nic dobrego nie da ,macie przykład po TV6 - kanał bije rekordy oglądalności ,oczu nie można oderwać ,niech Zygmunt wprowadzi dziecięcy kanał w usłudze PPV :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Solorz ma jeden program dziecięcy to jaki jest sens wprowadzać drugi ? lepiej jakby skupił się na tamtym i zaoferował ciekawsze propozycje .TVP nie ma programu dziecięcego w swojej ofercie ,po drugie jest to nadawca publiczny i jakby na to nie patrzeć ma pewne zobowiązania wobec widzów .Na pewno nie będzie tak, żeby były tylko same powtórki ,coś nowego też zakupią .Prawda jest też taka,że dawniej kręcono lepsze bajki ,podobnie jak i filmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ciebie chyba nadal nie dociera, że grupa docelowa nowego kanału miała być inna niż JimJama? Część programów zapewne by się pokrywała, niemniej wymogi stawiane przez KRRiT wymusiłyby zupełnie inną formę kanału, a na kompletne przeformatowanie JimJama raczej nie zgodziłby się jego współwłaściciel.

 

Prawda jest taka, że nadal powstają ciekawe "bajki", tylko TVP olewa swoje obowiązki od kilkunastu lat i nie potrafi niczego zaoferować młodemu widzowi. A ten musi uciekać do internetu, ewentualnie na kanały tematyczne. I istnienie TVP ABC tego nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]ale jak widzę 99% internautów nie potrafi czytać. Dworak też nie, akceptując tego powtórkowo-odpadowego gniota.
To 99 proc. tyczy się też Ciebie?
Telewizja Polska S.A.złożyła wniosek o udzielenie koncesji na rozpowszechnianie programu pod nazwą „TVP ABC”.

Telewizja Polska S.A. z siedzibą w Warszawie została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym w dniu 20 marca 2002 roku. Według odpisu z KRS z dnia 9 stycznia 2013 roku, kapitał Spółki wynosi 266 596 500 zł. Jedynym Akcjonariuszem Spółki jest Skarb Państwa - Minister Skarbu Państwa.

Wniosek Telewizji Polskiej Spółki Akcyjnej jest zgodny z Ogłoszeniem Przewodniczącego KRRiT z 20 grudnia 2012 r.

[...]

Audycje powtórkowe zajmą 33% w tygodniowym czasie nadawania programu.

 

Dla porównania Polsat Kids.

Telewizja Polsat Sp. z o.o.złożyła wniosek o udzielenie koncesji na rozpowszechnianie programu pod nazwą „POLSAT KIDS”. Wniosek Telewizji Polsat Sp. z o. o. o jest zgodny z Ogłoszeniem Przewodniczącego KRRiT z 20 grudnia 2012 r.

[...]

Audycje powtórkowe zajmą 75% w tygodniowym czasie nadawania programu.

I co tu jest większym powtórkowo-odpadowym gniotem jak to ująłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli to tylko na początku. Przy nadawaniu 18-godzinnym z archiwum stacji szybko będą zlatywać coraz to kolejne produkcje, których nie będzie można potem uznać jako premiery, więc mimo wszystko oferta TVP wypada lepiej. Zresztą i tak lepiej przypomnieć sobie Reksia w TVP niż oglądać co 3 godziny ten sam odcinek Scooby Doo w Polsat Kids.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych powtórek w TVP ABC, żeby było wszystko jasne:

33% POWTÓREK w czasie tygodniowym dotyczy emisji tych samych audycji w tym samym tygodniu w wymiarze 1/3

 

Nie oznacza to, że zobaczymy 67% NOWYCH TREŚCI - w większości będą to treści archiwalne, ale zgodnie z logiką TVP, treści premierowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można było mieć nadzieję że co jakiś czas coś nowego (albo chociaż emitowanego wcześniej tylko w Polsat Jim Jam) się pojawi w tym Polsat Kids (tak, wiem, nadzieja matką głupich :) ). W TVP ABC raczej nie można na to liczyć i będzie to coś na wzór TVP Rozrywki.

 

Poza tym poprawcie mnie jeśli się mylę? TVP ma już dla siebie cały MUX-3 a teraz jeszcze zamarzyło jej się mieć kanał dla dzieci w MUX-1? Jak chcieli taki kanał to powinni go uruchomić w ramach MUXu, który mają w całości dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel85, lepiej! Prezes TVP deklarował, że jeśli TVP nie wygra tego konkursu, to i tak uruchomią ten kanał w DVB-T w ramach już posiadanego miejsca. I chociażby dlatego powinni z tego konkursu odpaść, bo chyba lepiej mieć większą różnorodność...

 

Co do cytatu:

 

Będziemy dużo korzystać z archiwów, które są bardzo bogate, bo to nie tylko bajki, to także spektakle teatralne, programy popularno-naukowe adresowane do dzieci

 

http://media2.pl/media/101826-Szef-TVP- ... wideo.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo a 100 proc. to przyznasz jednak, że jest to różnica. Zresztą archiwa te się prędzej czy później skończą i wtedy będzie jednak widać więcej nowych lub zakupionych produkcji, bo jednak koncesja będzie ich do tego zobowiązywała, a wtedy 33 proc. wypadnie lepiej niż 75 proc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel85, lepiej! Prezes TVP deklarował, że jeśli TVP nie wygra tego konkursu, to i tak uruchomią ten kanał w DVB-T w ramach już posiadanego miejsca. I chociażby dlatego powinni z tego konkursu odpaść, bo chyba lepiej mieć większą różnorodność...

Zgadzam się w 100%. Mają cały MUX dla siebie, a jeszcze im mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo a 100 proc. to przyznasz jednak, że jest to różnica. Zresztą archiwa te się prędzej czy później skończą i wtedy będzie jednak widać więcej nowych lub zakupionych produkcji, bo jednak koncesja będzie ich do tego zobowiązywała, a wtedy 33 proc. wypadnie lepiej niż 75 proc.

 

Będą się tłumaczyć, że na antenie TVP ABC to premiera - podobnie jak to robią inne powtórkowe stacje w DVB-T. Poza tym wszyscy wiemy, jaką politykę dot. programó dla młodych widzów ma TVP, i samo to nie napawa optymizmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jesteście śmieszni! TVP ma cały MUX dla siebie, a Polsat to niby nie. :lol2: Słyszeliście o kodowanym MUX-4? Jakby tego było mało, to jeszcze w MUX-2 Polsat ma aż 4 miejsca (czyli połowę MUX-a)!

Bardzo dobra decyzja KRRiT, że miejsce przyznane zostało TVP, a nie Polsatowi. Jestem pewien, że TVP wykorzystując swoje wieloletnie archiwa stworzy o wiele bardziej wartościowy dla dzieci kanał od [beep]u, którym raczyłby dzieci Polsat na swoim kanale.

Pogódźcie się wreszcie z tym i przestańcie pisać głupoty :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...