Skocz do zawartości

Czy zmiana SHD-85 na UHD-88 jest korzystna?


Piotr N.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem się Was poradzić czy opłaca się wymieniać SHD-85 na UHD-88? Niedawno przedłużyłem umowę na neo+tv - p.podstawowy. Pomyślałem sobie że można byłoby wymienić sprzęt, bo ten biały już nie jest biały, a i może czarny ma lepsze funkcje i ogólnie oferuje więcej. Rozumiem że oba dekodery są HD. Myślałem też nad zakupem Clone+ i nawet wysłałem do nich zapytanie odnośnie nowych dekoderów w Orange, ale odpowiedzi do tej pory nie dostałem. Czy parowanie karty i Viaccess 5.0 będzie utrudniał działanie z Clone+? Mogę prosić o porównanie tych dwóch sprzętów - w sensie co jest na plus (co ma jeden, czego brak u drugiego)?

 

Nie ukrywam że bardziej zależy mi na rozdzieleniu sygnału, niż na funkcjach dekodera, ale najlepiej jakby karta z UHD-88 współpracowała z Clone+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak dekodery są HD.

3. UHD-88

Posiada możliwość podłączenia pendrive.

Można zatrzymać w nim bez podłączania dysku twardego oglądany program i potem odtworzenia go.

Lista kanałów NTC nie jest sztywna.

Możliwość podłączenia dysku twardego od Orange.

Nie trzeba włączać Liveboxa aby go uruchomić.

SHD-85 tych wyżej wymienionych rzeczy nie ma :)

P.S Ja ostatnio wymieniłem dekoder z SHD-85 na UHD-88 i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHD-85=Viaccess 3.0 (bodajże)=biała karta

UHD-88=Viaccess 5.0=czarna karta

 

Czy Clone+ rozdzieli mi jedną, albo drugą? Chciałbym mieć te same kanały na 2-3 telewizorach. Fakt może nie za bogato, ale zawsze coś.

 

@przemek212121 - Znaczy że jak nie trzeba włączać Liveboxa tz. że działa bez podłączenia do sieci, tylko wtedy nie ma się aktualizacji?

Satelita już pewnie na sztywno ustawiona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów używa Clone+ do rozdzielenia sygnału Orange? Jeżeli działa i jest wszystko ok (mowa o pakiecie podstawowym - kanały podstawowe + paczka TVN, NGC, MTV, TVP Seriale, Nickelodeon) to jaki macie dekoder SHD-85 czy UHD-88?

 

Chciałbym wymienić ten stary dekoder, ale nie wiem czy zamiast sobie pomóc to czy sobie nie zaszkodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jako że mam akurat trochę wolnego czasu powrócę do tematu. W międzyczasie pisałem do Orange facebook.pomoc@orange.com i z moich kolejnych e-maili wynika to:

Ja: "W związku wymiany dekodera, chciałbym się dowiedzieć czy UHD 88 w przeciwieństwie do SHD 85 ma sparowaną kartę Viaccess z dekoderem? Bardzo proszę o informację, bo jeżeli tak jest, to oznacza że z karty mogę korzystać tylko i wyłącznie z dekoderem od Państwa - UHD 88. Czy karta dostępna z UHD 88 będzie współpracować z innymi dekoderami? Bardzo proszę o dokładne sprawdzenie informacji."
Konsultant: "Co do karty. Współpracuje ona tylko z naszymi dekoderami (bez względu na model dekodera)."
Ja: "Czy istniej możliwość wymiany dekodera, bez wymieniania karty? Chciałbym pozostać przy białej."
Konsultant: "Jest taka możliwość. Podczas wymiany dekodera nie zabiera się ze sobą karty."
Ja: "Odnośnie karty, to bardzo proszę o dokładne sprawdzenie tej możliwości, bo z tego co mi wiadomo jedna jest Viaccess 3.0, a druga Viaccess 5.0 i podobno są sparowane z dekoderem."
Konsultant: "Dekoder nie jest sparowany z kartą, nie ma różnicy, jaki numer ma karta i dekoder. Natomiast nie każda karta działa w konkretnym dekoderze, chodzi tu właśnie o typ karty. Jeśli miał Pan dekoder SHD85 i białą kartę, tak jak Pan wspominał, wówczas ta karta będzie działać na dekoderze UHD88 (czarnym)."

Co mi radzicie w tej sytuacji? Przypomnę że rozważam w późniejszym okresie rozdzielić kartę Clone+. Wymieniać na UHD-88 i zostawić białą kartę, czy wymieniać całość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem? Skoro biała karta działa z Clone+, bez problemu można ją podzielić, nie jest parowana i działa też z UHD-88, to znaczy że ta czarna (Viaccess 5.0) nie jest jakoś lepiej zabezpieczona - tymbardziej że też nie jest parowana.

 

Czy po prostu UHD-88 czyta też poprzednie karty typu 3.0.

 

Co radzicie w takiej sytuacji? Lepiej zostać przy białej i wymienić sam dekoder?

 

Pozostaje też pytanie czy czytnik w UHD-88 czyta karty Clone+.

 

Może istnieje coś innego, sprawdzonego do dzielenia kart z Orange?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...