Jump to content

Recommended Posts

Guest Anonymous

To kolejna stacja procesji ludzi mających określone poglądy. Stacją I było Radio Maryja. Stacją II była TV Trwam. Stacja III - krzyż ustawiony przez harcerzy po 10.04.2012. Teraz mamy stację czwartą. Co z tego wyjdzie - zobaczymy. Jak każdy projekt, może mieć swoje dobre strony. Nie przesądzam od razu.

Link to post
Share on other sites
Guest Anonymous

To dobrze. Portale się uzupełniają to i telewizje będą się uzupełniały. W jednej tego nie będzie, a w drugiej tego i odwrotnie - jednej to będzie, a w drugiej tamto. ;)

Link to post
Share on other sites

Niezależne medium z tak stronniczą redakcją? Dobre sobie!

 

No ale cóż,

- mamy już TVN 24, które czasy swojej świetności miało, kiedy rządził PiS i łatwo mogło go punktować, teraz tylko pogoń za sensacją, tabloidyzacja, ograniczenie tematów do minimum,

 

- mamy TVP Info, które dodatkowo odłączy się od pasm regionalnych, redakcja dość niemrawa, niektórzy eksperci, którzy zawsze wszystko wiedzą po fakcie, politolodzy od siedmiu boleści, ale z wyprzedzeniem się asekurują - dla mnie synonim kiczu,

 

- mamy Polsat News, które wydaje się być w chwili obecnej najbardziej neutralnym medium, coraz bardziej się do niego przekonuję, różnorodność tematów, a nie wałkowanie jednego i tego samego, zapraszanie ekpertów a nie tylko gwiazdeczek-polityków, tematy zagraniczne...

 

A TV Niezależna z taką ekipą? No cóż... to będzie TVN 24 dla przeciwnej opcji... dla zwolenników zaściankowości i konserwatyzmu jak znalazł... już widzę te hasła... "jedyne prawdziwie polskie medium informacyjne" :(

Link to post
Share on other sites

Bardzo dobrze że rynek stacji informacyjnych się rozwinie. Od dawna wiadomo w jaki sposób telewizje TVP, TVN i Polsat przekazują Polakom informacje. TVN - wszyscy wiedzą w jakim kierunku działa ta stacja, Polsat wydaje się być neutralny ale też bardzo poprawny politycznie a TVP nieudolnie próbuję prezentować misję telewizji publicznej. Choć trzeba TVP pochwalić za wczorajsze wiadomości jako jedyna telewizja w głównym wydaniu informacji wspomnieli wczoraj o rocznicy strajków na wybrzeżu w 1970 roku. Choć jestem z młodego pokolenia(dla którego takie informacje mogą się wydawać nudne) to uważam że o takich ważnych wydarzeniach z historii Polski trzeba wspominać.

Podsumowując w Polsce bardzo potrzebna jest prawdziwie niezależna stacja informacyjna, nie wiem czy ta taka będzie, ale troszkę inne spojrzenie na rzeczywistość nie zaszkodzi, nikt przecież nikogo do oglądania też stacji nie zmusza.

Link to post
Share on other sites

No i właśnie. Jeszce nie powstała, nie zaistniała a już rodzą się "waśnie"

My chyba żyć bez tego nie możemy. Oto Polska właśnie.

Pyskujemy na Trwam, trochę tu, trochę tam…

Psy szczękają, karawana idzie dalej.

Link to post
Share on other sites
No i właśnie. Jeszce nie powstała, nie zaistniała a już rodzą się "waśnie"

My chyba żyć bez tego nie możemy. Oto Polska właśnie.

Pyskujemy na Trwam, trochę tu, trochę tam…

Psy szczękają, karawana idzie dalej.

 

I tu zgadzam się w 100% z wypowiedzią :brawo:

Link to post
Share on other sites

To sobie nazwę wybrali.

"Telewizja Niezależna", nie no spoko. Tylko, że skoro sami się określają jako telewizja prawicowa, to gdzie tu niezależność? Wiadomo, że będą stronniczy.

O ile ten kanał w ogóle powstanie.

Link to post
Share on other sites

Tu raczej nie chodzi o to, że to ma być telewizja niezależna, tylko, że ma być niezależna od rządu. Ja to tak rozumiem i moim zdaniem to się kupy trzyma. Ciekawe czy wiedzą ile kosztuje nadawanie z HB, a na innego satelitę nie mają co się pchać jak nie chcą mieć oglądalności na poziomie błędu statystycznego. No i koszty sprzętu, studia itp., to ma być kanał informacyjny, a to jest droga zabawa. Nie wiem czy uda się ze zbiórek utrzymać taki kanał.

 

PS. Fajny program im ktoś wymyślił w komentarzu na innym portalu, czy ktoś jest za tym projektem czy przeciwko, to myślę, że jak ma poczucie humoru to powinien mu się ten program spodobać:)

Link to post
Share on other sites
Już gorszego projektu ludzie z PiS-u dać nie mogli, ciekawe, czy to coś będzie w DVB-T?

 

A po drugie PiS-owcy mają swoją telewizję: TV Trwam :lol2:, PO i Ruch Palikota - TVN 24, a SLD i te inne polskie partie mają TVP Info.

A ile maja udziałów PO i Ruch Palikota ma w TVN24 skoro piszesz ze maja? Poza tym jak to stacje Ruchu Palikota jak debaty nie zrobiono z nim? jaka to stacja PO jak chyba nawet wręczenia światełka pokoju nie dali na żywo. i skoro stacja PO i Ruchu Palikota to dlaczego reklamy PiS tam chodziły? Czy naprawdę tak trudno zrozumcie ze kapitał prywatny będzie bardziej po stronie liberalnej partii. Co maja PIS forsować szczególnie po tych rządach gdy podpisywali umowę koalicyjna wcześniej tylko dla TV Trwam, przez to że podsłuchiwali dziennikarzy czy to że chcieli zniszczyć TVN?. PiS sam zraził do siebie media

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...