Skocz do zawartości

GiGaBlue HD Quad może ktoś miał styczność z tym tunerem?


dexter12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

mozna powiedziec od fachocow betatesetrow ze ekipa ktora pisze image do tego boxa jak oni to podsumowali nie wiem za co sie zabiera

 

za ta cene mozna miec VU + SOLo2 ktory jest najbardziej chwalony takze z DUo2 pomine kwestia imaga OpenATV ktory jest tak czesto aktualizowany jak oscam i sa tacy ze juz nie zamieniaja go za nic.

 

co do moduli CP zalezy ktory masz czy CI czy CI+ jesli ten drugi to dowiedz sie w w sprawie wymiany na CI a jesli masz CI to powinno to sie dac zmienic czytalem ze albo ustawia sie aktywacje tzw wysokiego bitratu

 

ogolnie pogoogluj bo to nie jest jedyny tuner ktory trzeba prawidolowo skonfigurowac pod tego cama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, czy w ustawieniach modułu masz "Obsługa wysokiego bitrate" - jeśli masz i jest wyłączone - włącz i sprawdź, jeśli odwrotnie i masz włączone - wyłącz i sprawdź. Jeśli w żadnym przypadku (wysoki bitrate włączony lub wyłączony) nie działa - trzeba by rozejrzeć się za innym image do tego sprzętu i sprawdzić, a jeśli też nie ruszy - no to jest problem... Generalnie odbiorniki na Linuksie mają nieustannie przygody z modułami CAM, ciągle zabawy z obsługą wysokiego bitrate, zastanawiam się kiedy pojawi się jakiś tuner, który będzie działać z polskimi modułami prosto z pudełka bez kombinowania z oprogramowaniem i ustawieniami... Na razie każdy kolejny tuner na OS Linux ma dokładnie te same przygody z polskimi CAM - czy nie można tego poprawić raz, a dobrze, żeby każdy kolejny producent stawiający soft na E2 miał to wreszcie działające? No widać nie bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Na razie każdy kolejny tuner na OS Linux ma dokładnie te same przygody z polskimi CAM - czy nie można tego poprawić raz, a dobrze, żeby każdy kolejny producent stawiający soft na E2 miał to wreszcie działające? No widać nie bardzo...

 

To nie tak. Po pierwsze odpadają camy CI+. Nie będą dostępne dla softu który ma cokolwiek wspólnego z open source. Na pewno kernel, driver'y i podstawowe warstwy nie moga być open - source i samo to kłóci się z użyciem linuxa jako systemu operacyjnego - naruszane są licencje. Po drugie to zależy czasem od wybranego chipsetu. Sukces rynkowy dreambox'ów zaowocował tym że różni producenci próbują sił z tunerami opartymi na linux. Cześto z b. złym efektem (np. IPBox.....).

 

Producenci modułów CAM a razej zamawaiający je nadawcy nadawcy też czasem stosują rózne sztuczki aby ograniczyć listę kompatybilnego sprzętu (zniechęcania do alternatywy wobec dedykowanego sprzetu - jak myślicie po co wymyślają własne zamknięterozwiązania VOD?). Zarówno NC+ jaki Polsat mają głęboko gdzieś że ich moduł nie działa poprawnie itd... Masz mieć dedykowany tuner bo tylko wtedy nadawca ma kontrolę nad abonentem a w regulaminach masz mnóstwo ustępów mówiacych że nadawca nie bierze odpowiedzialności za dostęp do oferty na innym niż dedykowany sprzęt). Jakoś kablówki nie mają problemu ze zmuszaniem do jedynie słusznego pudelka i mają gdzieś moduły CAM.

 

Moduł CAM to niechciany margines - i niestety często sama konstrukcja modułu jak i jego oprogramowanie to nadal jakaś beta a nadawaca nie jest zainteresowany rozwojem firmware'u (koszty - a producent nie jest instytucja charytatywną).

Czasy gdy niekt nie marzył o softcamie, o tunerze obłsugującym wiele systmeów kodowania nie wrócą a wtedy to były porazne konstrukcje modułów gdzie był tylko sporadyczne problemy tylko z najstarszymi odbiornikami. Były w tych czasach jeszcze moduły CA - tak dla przypomnienia.

 

Z drugiej zaś strony mało kto wsadza moduł CAM do tunera z linuxem no bo i po co? Największy rynek dla tych tunerów to Niemcy. Nie ma na tamtym rynku potrzeby aby używać modułów CAM zareówno dla Sky Deutschland jak HD+.

 

Co do image'y. No cóż z tymi image'ami bywa różnie. Są takie jak np. OpenPLi, których twórcy bardzo się obrazili na DMM za OE2.0 a sami tworzą zamknięte oprogramowanie. Producent sprzętu a tym bardziej modułu nie będzie z nimi wspopracował.

 

Warto sie zastanowić dlaczego ceny dreamboxów są nadal wysokie mimo iż są konkurencyjne odbiorniiki z linuxem i Enigmą 2 sporo tańsze. Niska cena to zazwyczaj brak wsparcia ze storny producenta sprzętu. Na pewno cześć obsługi sprzętu nie będzie już open source i ew. wycieki będą adresowane tylko do zaufanych programistów. Tym bardziej że nic nie stoi na przeszkodzie ady deskrambler w chipsecie zablokować niechcianym producentom. Producenci poważnie traktujący odbiorców muszą zmieniać wizję tunera z linuxem - widać to po nowej serii modeli HD ze stajni DMM.

 

Stawiam na to że moduły CAM nawet te CI+ - rozpaczliwa próba uratowania tej koncepcji przy totalnym oporze nadawców - znikną z rynku. Standard CI nie zazpiecza przed kradzieżą sygnału przed jeszcze samym systemem kodowania. Nadawcy płatnych platfrom idą w kierunku zabronienia uzywania włąsnego sprzętu. Na razie próbują uszczelniać systemy kodowania gdy zaś sam CAS może niedługo pęknąć .... Ale to zoanczałoby całkowity upadek płątnej TV w standardzie DVB.

 

Jest inn standard - owszem droższy nieco chipset ale wtedy nawet pełne złamanie systemu kodowania nie spowoduje możliwości darmowego odbioru - pozostanie mocne szyfrowanie na poziomie TS. Nadawcy są sami sobie winni - CAS to archaiczny, ćwierćwieczny przeżytek, który musi runąć. Zreszta już samo DVB, które powstawało na początku lat 90-tych juiż trąci myszką.

 

A co do problemów z modułami to nie tylko bolączką tunerów z linuxem. Nawet Technisat Digyboxx C+ - ma kilka problemów z modułem nCAM HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadawcy chca przejsc na cardless system watpie czy to sie sprawdzi bo jesli osoba ktora ma wlasny biznes i jego praca to regularna zmiana miejsca raz musi byc tu a raz tu lecz nadal jest w zasiegu sygnalu z ktorego odbiera kanaly ktorymi jest zainteresowany to on wolalby podrozowac z sama karta abonencka i porostu pakowac ja do wlasnego dekodera niz miec np 10 i wiecej dekoderow co oznacza 10 x abo wiec to nie przejdzie.

 

Zamiast gniazd CI/CI+ powinno sie stawiac na zwiekszona ilosc czytnikow niby czemu a no temu proste wezmy Szwajcarow mowia w 5 jezykach w tym niemiecki tak wiec moga sobie wykupic abonament na

Sky Niemcy/Austria/ HD+ SRG Swiss i to sa juz 3 kartki dochodzi tez karta na kablowke a to juz 4.

 

 

camy sprawdzaja sie w kablowkach nie w sat przeciez ile rodzin ma 2 dzieci i co zrobisz z takim camem jak to podzielisz

 

karta zawsze bedzie na czolowce splitter sie nadal sprzedaja

 

parowanie dla mnie to jest najwieksza porazka w standardzie satelitarnym

 

wyobrazmy sobie ze Polsat nie jest parowany i co sie dzieje jaki jest wzrost ilosci abon dla znawcow oraz dla tych ktorzy nie ogladaja sportu wola kino dokument i bajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
... Na razie każdy kolejny tuner na OS Linux ma dokładnie te same przygody z polskimi CAM - czy nie można tego poprawić raz, a dobrze, żeby każdy kolejny producent stawiający soft na E2 miał to wreszcie działające? No widać nie bardzo...

 

Nie do końca to jest prawda. Coolstream'y chodzą z polskimi modułami bez najmniejszych zgrzytów. W menu modułu ustawiasz taktowanie na 9 mhz i "zero" problemów. A do tego wzorcowa jakość obrazu pozostawiająca tunery na procesorach broadcom, w tym vu+ daleeeko w tyle.

 

pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Nadawcy chca przejsc na cardless system

Cofanie się w rozwoju, zmuszanie do monopolu. Kilka ofert i wieża złomu, plątanina kabli itd. To było OK jakieś 20 - 30 lat temu.

 

to on wolalby podrozowac z sama karta abonencka i porostu pakowac ja do wlasnego dekodera niz miec np 10 i wiecej dekoderow co oznacza 10 x abo wiec to nie przejdzie.

Nadawca chciałby sprzedać wtedy 10 abonamentów. Niestety efekt jest taki że ludzie zrezygnują z płatnych platform. Są inne rozwiązania nie narzucające tych idiotycznych ograniczeń. Masz wykupioną usługę i korzystasz niej gdzie tylko chcesz byleby był dostęp do internetu o opdowiedniej przpustowości.

 

Zamiast gniazd CI/CI+

gniazda CI/CI+ to nieporozumienie. Bogaty rynek niemiecki pokazuje gdzie jest miejsce na takie archaiczne rozwiązania.

 

Sky Niemcy/Austria/ HD+ SRG Swiss i to sa juz 3 kartki dochodzi tez karta na kablowke a to juz 4.

I dlatego np. w takich Niemczech kupują np. Dreamboxa z głowicami sat, kablowej i naziemnej plus ew. dodatkowe czytniki kart po USB np. Smargo

A u nas w zacofanej Polsce co niektórzy się podniecają [beep]em ADB.

 

camy sprawdzaja sie w kablowkach

Nie sprawdzają się w ogóle bowiem kablówki wolą dać jedynie słuszny sprzet jednego typu nad którym mają pełna zdalną kontrolę. Kabelek daje zawsze kanał zwrotny do dyspozycji nadawcy.

 

przeciez ile rodzin ma 2 dzieci i co zrobisz z takim camem jak to podzielisz

Kablówki mają to gdzieś wykorzystując zakazy w montowaniu indywidualnych anten narzucają swój monopol. Masz dzieci to masz pecha kup drugi abonament / drugie gniazdko.

Ba sygnał DVB-T często udostępniają tylko tym co mają wykupiony jakiś pakiet innyd tzw. socjelnego (przy jednoczesnym zakazie zamontowania własnej anteny przez administratora budynku lub tak jak w moim mieście zakazie wydanym przez architekta w UM dla każdej wyremontowanej przez miasto kamienicy....)

 

splitter sie nadal sprzedaja

Po co marnować kasę na splitter jeśli MR taki jaki był w nce oferuje wiecej i taniej?

 

parowanie dla mnie to jest najwieksza porazka w standardzie satelitarnym

Przede wszystkim w kabłowce.

 

wyobrazmy sobie ze Polsat nie jest parowany i co sie dzieje jaki jest wzrost ilosci abon ....

 

Guzik prawda. Rynek spittery był (bo już trzeba pisać był), niewielkim ryneczkiem. Takie cuś niszowego.

Wydaj kilkaset zeta na bezprzewodowy splitter, dodatkowe karty.

Ponadto młodzież już zna inne media niż telewizja.

Zaś ci co nie patrzą wstecz już dawno postawili krzyżyk na płatnej telewizji.

 

Nadal 70% nawet niwie że można mieć MR. Ba podobny odsetek abonentów oczekuje trzech kaliwszy na polocie - kanał poprzedni, kanał następny, plus przycisk włącz- wyłącz (nawet nie wiedza że jest coś takiego jak CEC - a tego nie znają tez nawet nasze platformy cyfrowe również te od "telewizji nowej generacji"....).

 

Ja powodu zakazu własnego sprzętu odejdzie 5-10% to platformy to oleją (a stratę i tak sobie odbiją w opłacie za dzierżawę ich sprzętu). Tylko wtedy nad tym się zastanowią jak to da im dodatkowy zysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...