Skocz do zawartości

wazne pytanie!!!


PiotrekJaw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o standardowe wyszukiwanie kanałów (poprzez instalację).

 

Cyfrowy Polsat na swojej liście głównej umieścił coś koło 100 niekodowanych kanałów z satelity Hot Bird, a jest ich w praktyce o wiele więcej (ale nie po polsku - chodzi o niekodowane kanały zagraniczne, po polsku nie ma możliwości dodania niczego więcej niż jest).

 

Aby doszukać więcej należy przeprowadzić manualne wyszukiwanie (poprzez Instalację). Nowe kanały zostaną wtedy dopisane na listę Wszystkich kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa sprawa to trzeba mieć albo obrotnicę (w wypadku Kanal A to wręcz konieczność, bo to inny satelita, mocno oddalony od Hot Bird-a, z którego korzysta Cyfrowy Polsat), albo chociaż układ zezujący (drugi konwerter dla 19.2E, aby odebrać kanał DSF).

 

Te informacje nie wystarczają - mają na celu jedynie wskazać gdzie trzeba szukać kanału. Potrzebna jest (poza tym co napisałem wyżej) informacja o częstotliwości. To można znaleźć np.: w serwisie http://www.lyngsat.com 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PiotrekJaw

Instrukcja obsługi jest (chyba) na stronie http://www.cyfrowypolsat.pl A czy ty w ogóle odróżniasz kanały analogowe od cyfrowych? Bo jakoś dziwnie piszesz o DSF. Poza tym można odbierać wszystko, ale jak się przekręci antenę. to 19,2E czy 42E to pozycja satelity. E to wschód. Jeśli polsat nadaje na 13stopni E to nie da się oglądać niczego z 19,2E bez przekręcenia anteny lub dołożenia do niej drugiego konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o standardowe wyszukiwanie kanałów (poprzez instalację).

 

Cyfrowy Polsat na swojej liście głównej umieścił coś koło 100 niekodowanych kanałów z satelity Hot Bird, a jest ich w praktyce o wiele więcej (ale nie po polsku - chodzi o niekodowane kanały zagraniczne, po polsku nie ma możliwości dodania niczego więcej niż jest).

 

Aby doszukać więcej należy przeprowadzić manualne wyszukiwanie (poprzez Instalację). Nowe kanały zostaną wtedy dopisane na listę Wszystkich kanałów.

 

Pytanie co do polskich kanałów FTA:

 

to się nie da dać TVN Gra ani EDUSAT?[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wszystko da się dodać i oglądać i TVN GRA i EDUSAT. Jak to zrobić pisze w instrukcji użytkowania dekodera, trzeba tylko poczytać.

 

1. Wchodzimy w MENU.

2. Wchodzimy w Konfigurację a następnie w Instalację programów.

3. Naciskamy Sprawdzenie sygnału.

4. W trybie wyszukiwania zaznaczamy WSZYSTKIE.

5. Naciskamy SZUKANIE KANAŁÓW.

 

Wyszuka wszystkie kanały na HB, no chyba, że nie jest wpisany brakujący transporder ( EDUSAT 11283 V).

Powodzenia w wyszukiwaniu!!! :D Romar7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można nie zrozumieć instrukcji obsługi jest ona pisana najprostszym językiem jakim się da dodatkowo są dodane fotografie.

Rozumiem jak ktoś może nie wiedzieć jak wykonać coś bardziej zaawansowanego co może nie być opisane w instrukcji. ale żeby pytać się o przełączanie list...

 

To nie chodzi o to że się czepiam tylko zwykle oczekuję od ludzi teog aby używali czasami swoich głów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy umie czytać ze zrozumieniem, a i instrkcje nie zawsze napisane sa zrozumiale. kiedyś kupiłem pilot uniwersalny, była do niego dołączona instrukcja. Nie mogłem nic z tej instrukcji zrozumieć, czytałem po 10 razy i nic. W końcu ustawiałem pilot na chybił trafił i wreszcie po kilku godzinach udało mi się trafić. PS: Instrukcja była zle przetłumaczona na j. polski Zawsze lepiej jest się zapytać, niż poźniej nieumyślnie grzebać w menu odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj niezgodze zgodze sie ze sa pisane najprostrzym. kiedys mialem jakas instrukcje (nie pamietam od czego) byla napisana tak nie zrozumiale ze cala rodzinka ja czytała i niemogla tego zrozumiec dopiero po 3 dniach doszlismy o co chodzilo producentowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie miałem problemów ze zrozumieniem instrukcji obsługi czy to pisanych po polsku czy po angielsku. Zresztą większość urządzeń jest tak intuicyjna w obsłudze że nie trzeba zbytnio zagłębiać się w treść.

 

To że ktoś ma problemy ze zrozumieniem instrukcji obsługi zależy od jego możliwości intelektualnych A o takich rzeczach jak czytanie ze zrozumieniem nie wspomnę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze szybciej i pewniej jest sie zapytac na forum niz w moim przypadku szukac po strychu pudelka z instrukcja obslugi, po drugie gratuluje geniuszu umiejetnosci czytania ze zrozumieniem tak bardzo sie tym szczycisz jakby to byl twoj najwiekszy sukces zyciowy:| po trzecie tak jak juz pisalem nikt ci nie kazal pomagac (chociaz po to jest forum) a po dziesiate to koncze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze kilka innych większych i mniejszych niektóre właśnie umiejętności czytania ze zrozumieniem. :P

 

Mam do Ciebie jedno pytanie i proszę o szczerą odpowiedź. Czy od momentu zakupu przeczytałeś choć fragment instrukcji obsługi? Chociażby warunki bezpiecznego użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcji nie czytalem bo nie mialem do tej pory takiej potrzeby(a teraz mialem taka potrzebe ale jak pisalem instr. lezy gdzies na strychu ), a warunki bezp. uzytkowania to chyba takie same jak w kazdym innym tego typu spzrecie wiec nie widze sensu czytania tego przy kupnie kazdego z nich. Najlepiej zakonczmy juz ten watek bo nie ma sensu sie wyklocac o takie cos, poprostu jak masz chec pomoc komus to pomoz a jak nie to lepiej nic nie pisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o kłótnie czy o chęć lub niechęć pomocy komuś.

 

Poprostu irytuje mnie gdy ludzie idą na łatwiznę i pytają o banalne rzeczy zamiast wysilić się trochę i poszukać na własną rękę informacji.

Bardzo często wystarczy wystukać coś w Google lub użyć opcji szukaj na dowolnym forum internetowym.

Dzięki temu na forum było by mniej przypadków pytań typu CP i zez na Astrę. CP Rozdzielenie sygnału. Echostar brak listy kanałów...

 

Z mojej strony to wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...