Skocz do zawartości

Początek końca Cyfrowego Polsatu


Jacek Miszcz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu się "lekko" rozmijasz ze stanem faktycznym. Nie wszystkie wytwórnie (szerzej dystrybutorzy) podpisują umowy na wyłączność na terytorium, rynek i jeszcze kanał premium. Rynek wcale nie jest podzielony 50/50 między Cyfrę i HBO. Fajnie by było gdyby to było takie proste... Zresztą podejrzewam, że nie muszę Cię przekonywać, bo wiesz dobrze, że to tak nie jest. Zresztą użyłeś zabawnie chybionego przykładu. Na wyłączność kanału nie sprzedaje np. Sony Pictures, jego filmy są w ich własnym AXN i równocześnie Canal+. Podobnie jest z Foxem, który właśnie sam zaczyna sprzedawać mimo, że jest obecny w innych kanałach premium. Świat nie jest czarno-biały - na szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff… dwa riposty i to na raz. :wink:

@Pawop

Wizja przez ponad pół roku (a może nawet rok) nie miała w Polsce koncesji i nie była wtedy piratem tylko korzystała z innego prawa, tego europejskiego które zobowiązaliśmy się respektować, dokładnie tak na początku postąpił i Polsat.

@Krzychu

Obniżać poziom Cyfrowego Polsatu jest sztuką dla sztuki. Nie na filmach świat się zaczyna i nie na nich się kończy, na Cyfrze również znajdziesz mnóstwo śmiecia, jednak nie o tym tu mowa.

Niski moze i tak ale co w tym pogladasz?

Dokładnie nic, :wink: ponieważ go nie mam.

Znam jednak ofertę i co nie co by się znalazło, ale to już mam na innych platformach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogole Ty chyba w innym swiecie zyjesz. Cyfra ma lepszy sport, firmy, przyrode, oferta programow dla dzieci. Wiec to nie tylko filmy.... A po za tym ktos poslal linka do jakiego artykulu z gazety prawnej. C+ idzie zgodnie z planem sprzedazowym juz od conajmniej 2 lat wiec nic na jakis wielkich kryzys sie nie zanosci. A to co mowisz to raczej niespelnione marzenia a nie przewidywania. Sorry ale taka jest prawda i nie zaprzeczysz jej.

 

Krzychu

 

Ps. Nie wszyscy chca ogladac cos w innym jezyku nie sadz innym po sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzychu

Tak zgodnie z planem sprzedażowym - bo moim zdaniem jest prawdopodobnie na sprzedaż - jak w innych krajach. :) Ten plan to maksymalizacja zysku netto, bo to jest do tego potrzebne. I nic by się w Cyfrze nie zmieniło, gdyby ich konkurencja makabrycznie nie przycisnęła. Lepsza oferta? Na jakim świecie Ty żyjesz, dla normalnego oglądacza lepsza oferta=oferta tańsza. I dlatego CP się sprzedaje, a nie dlatego, że ma lepszą czy gorszą ofertę od Cyfry. Ma w dużej mierze taką samą ofertę tylko dużo tańszą. Udowadnianie wyższości Mini-Mini nad Boomerangiem trochę mnie śmieszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanderer - moze przeczytasz moje "PS"?? TO bedziesz wiedzial ze czytalem poprzednie posty ale nie odnos tego do innych....

A czepianie sie mojej dysleksji nie jest na najwyzszym poziomie.

 

kkuba - smieszny to wiesz kto jest....

"dla normalnego oglądacza lepsza oferta=oferta tańsza"

Chyba dla Ciebie. Wogole smiesza mnie taki opinie..... Mozna walkowac jeden argument w kolko to czemu mercedesy sie jeszcze sprzedaja?? A poatrzac z dystansu ta konkurencja pokazala tylko na ile C+ stac i o ile moze obnizac abonamen jesli tego sytulacja wymaga. No i jakie technologie moze wprowadzic jesli tego tez sytulacja bedzie wymagac tylko to pokazala konkurencja. Maluchem tez nad morze zajedziesz. Ide spac bo poziom argumentacji mnie powala.

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też idę spać, bo mnie też powala ta argumentacja. Parafrazując - skoro supermarkety Alma są takie śliczne, to dlaczego w Polsce tak masowo powstają Biedronki i inny Plusy. Zaklinanie deszczu w wykonaniu niektórych autorów postów Życzę im powodzenia, ale sam idę spać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzychu

Uwierz mi, że moim celem nie jest kłótnia, tylko polemika.

Tę bardzo lubię.

Ja również popełniam błędy "ortograficzne" (nawet dużo :wink: ) jednak starannie przygotowuję każdy swój post nim go wyślę ponieważ bardzo szanuję swoich adwersarzy.

 

Jest takie stare przysłowie

„Tyle ile znasz języków, tyle razy jesteś człowiekiem”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzychu Rozumie Cyfra jest dla ambitnych, a CP dla biednych. Bardzo fajne wytłumaczenie - tylko, że jak pisałem wcześniej, każda metoda na poprawienie własnego humoru dobra jest. Bo prawda jest troszeczkę inna. Ciesze się, że Tobie akurat ta poprawia humor. Ja uważam, że MiniMini jest super. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu się "lekko" rozmijasz ze stanem faktycznym. Nie wszystkie wytwórnie (szerzej dystrybutorzy) podpisują umowy na wyłączność na terytorium, rynek i jeszcze kanał premium. Rynek wcale nie jest podzielony 50/50 między Cyfrę i HBO. Fajnie by było gdyby to było takie proste... Zresztą podejrzewam, że nie muszę Cię przekonywać, bo wiesz dobrze, że to tak nie jest. Zresztą użyłeś zabawnie chybionego przykładu. Na wyłączność kanału nie sprzedaje np. Sony Pictures, jego filmy są w ich własnym AXN i równocześnie Canal+. Podobnie jest z Foxem, który właśnie sam zaczyna sprzedawać mimo, że jest obecny w innych kanałach premium. Świat nie jest czarno-biały - na szczęście.

Wybacz, ale po raz kolejny udowadniasz, że nie masz pojęcia o czym piszesz.

Po pierwsze, filmy z Sony jako współwłaściciela HBO (podbnie jak Warner i Buena Vista) są w HBO

Po drugie, pisząc na wyłączność miałem na myśli oferte premium, czyli filmy po raz pierwszy w TV. Filmy na AXN są to starsze filmy, które już dawno były w HBO i kanałach otwartych. Oczywiście nie jest to podzielone równo 50/50, ale wszystkie ważniejsze wytwórnie mają C+ i HBO, gdyby było inaczej, pewnie CP miałby swój kanał premium, bo byłoby jeszcze go z czego stworzyć.

 

Wizja przez ponad pół roku (a może nawet rok) nie miała w Polsce koncesji i nie była wtedy piratem tylko korzystała z innego prawa, tego europejskiego które zobowiązaliśmy się respektować, dokładnie tak na początku postąpił i Polsat.

Zgadzam się z Tobą. Pisząc o piractwie, nie miałem na myśli samego nadawania z zagranicy, tylko treści jakie byłyby nadawane. Nie po to Nka i C+ płaciły grube miliony za Lige Misrzów i Premiership (na wyłączność), żeby teraz ktoś inny mógł nadawać to na naszym terytorium. Podobnie rzecz ma się z filmami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawo Naprawdę idę spać, więc tylko zwrócę Ci uwagę, że plątasz się w totalnych sprzecznościach. Cieszę się, że masz mnie za ignoranta i równocześnie przyznajesz mi rację w połowie wypowiedzi. To jako ignorant, tak dla przypomnienia wspomnę , że właścicielem AXN jest Sony Pictures. I chyba im podeśle link do Twojej wypowiedzi o starych filmach w otwartych kanałach. Się ucieszą... Miłych snów... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzychu

Uwierz mi, że moim celem nie jest kłótnia, tylko polemika.

[...]

Jest takie stare przysłowie

„Tyle ile znasz języków, tyle razy jesteś człowiekiem”

 

Ja tez lubie polemike tylko jakos nie mozemy zlapac wspolnego jezyka bo ja pisze nie sadz innych po sobie a Ty mi tu wyjezdzasz ze jak bede znal wiecej zyskow to bede cos tam.......

 

kkuba - nie wiem co chcesz przez to powiedziec..... Zaprzeczasz sam sobie ale ok spoko

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że AXN jest właśnością Sony, ale co to ma do rzeczy?

Filmy są najpierw w kinie, potem dvd/vhs, PPV, kanały premium i stacje otwarte/własne kanały. Taka jest kolejność Także w TV otwartej te filmy mają minimum 3 lata, na kanałach premium są to 2 lata, czasami mniej. Oczywiście są wyjątki od tej reguły, głównie filmy animowane Disneya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie chodzi o to ze mnie uraziles czy cos. Ja mam swoje zdanie a Ty swoje tylko ze jak ja cos argumentuje a ktos na to nie zwraca uwagi to nie uwazam tego za polemike...

 

A zdenerwowalem sie tym ze wczesniej piszecie ze to PC upadnie a pare stron dalej wyjezdzasz z tekstem ze to C+ upadnie predzej czy pozniej podajac wogole malo realne powody. A sianie cherezji mnie denerwuje. To tak jak bym poweidzial ze biale jest czarne bo slonce zachodzi.... Ale po za chodzie i tak biale nie bedzie czarne tylko szare. Moze mnie troche ponioslo ale naprawde problem taki jaki poruszyles nie jest taki prosty ze napiszesz ze PC ma o 10% wiecej abonentow (a C+ ma o okolo 40% lepsze wyniki finansowe) i ze ma nizszy abonament, a cyfra drozszy co mozna by bylo roznie rozpatrywac bo drozszy ale tez wiecej program (opierajac sie na wyliczeniach tego jakiegos tam dzennika to 2 razy wiecej programow). Tak ze to co piszesz jest po prostu nie bardzo realne a na pewno nie jest realne podajac takie powody. O to mi chodzi i jesli sie z tym nie zgadzasz podaj mi argumenty albo przyklady dlaczego ma byc po Twojemu. Proste i wtedy to bedzie polemika

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie pisałem że Polsat upadnie przynajmniej nie jestem tego świadomy (możesz mnie poprawić). :oops:

Jestem stałym zwolennikiem Polsatu, pomimo tego, że go nie mam.

 

Zwróć uwagę na to, że przed wprowadzeniem nowego systemu kodowania (chodzi mi o piractwo) Polsat nie mógł osiągnąć nawet pół miliona abonentów, a od chwili wprowadzenia nowej nagry, przez pół roku podwoił ilość swoich abonentów i zdeklasował Cyfrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to jakis dziwny efekt?? Jesli piracili to (nie jestem specem ale tak przypuszczam) 50-90% to byli piraci Polsatu wiec jak piracili to teraz zaczeli za to placic bo byli przyzyczajeni do tego rodzaju programow. A to ze wzrosl polsat to sie sklada na to wiele jeszcze innych czynikow. A przy okazji C+ tez pozyskala nowych klinetow w tym czasie wiec to nie jest cos co do mnie przemawia.

 

A zdeklasowal C+ ale tylko pod wzgledem ilosci abonentow. A to ze np. 30% (przypuszczenia tylko ale pewnie nie wiele sie myle) z tych nowych abonentow wziela pakiet mini i np. 20% (tez przypuszczenia) z tych abonentow starych oplaca tylko aobnament na swieta (a reszte czasu oglada tylko FTA bo tak na PC mozna) to tez nic nie znaczy?? Przeciez liczy sie kasa a nie ilosc abonentow a pakietem mini za wiele kasy nie zyskasz. Jestem przekonany ze PC liczy tych "okresowych" abonentow jako normalnych i wlicza ich do tego 1mln.

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie wiem o co się spierać - nie trudno zauważyć, że C+ i CP mają inną grupę docelową. C+ to platforma z ofertą premium, ale skierowana do zamożniejszych (taka prawda), CP stawia na mniej wymagającego klienta i przyciąga niską ceną. CP nie ma żadnego interesu w tym, aby starać się o cokolwiek z gatunku Premium, bo rynek jak już ktoś słusznie zauważył jest podzielony między C+ i HBO. Wyrwanie np.: ligi angielskiej nie spowodowałoby masowego przypływu abonentów, bo i tak C+ ma resztę, a jedynie jakiś tam niewielki odsetek, co bez Premiership nie może żyć. Tymczasem pakując się w te prawa CP musiałby nieźle wybulić i cena pakietu Sport poszłaby w górę znacznie więcej niż jest to zaplanowane, bo musieliby jakoś zrekompensować ten zakup. Dlatego się nie starają o Premium i już - ot cała prawda.

Zresztą mamy przykład na naszym podwórku - czy wykup Bundesligi przez SportKlub spowodował masowe kupno anten na Amos-a, żeby móc dalej oglądać mecze? Owszem większość tęskni za Bundesligą i chciałoby ją móc oglądać, ale niestety nie idzie za tym konkretne działanie i masowy target, a żeby na czymś zarobić musi to się sprzedawać dobrze, a nie w wąskim gronie fanów...

 

W związku z tym jak ktoś chce Premium i go na to stać - musi pomyśleć o C+, jak nie chce - ma CP lub n-kę. A jak chce, ale go nie stać to trzeba zacisnąć zęby, wziąść sobie CP lub n-kę i nie psioczyć tak, bo i tak obydwie platformy mają swoją strategię, a poza tym nawet gdyby chciały skutecznie zawalczyć o abonentów C+, to wykup praw do jednej z lig im nic nie da, a obecnym abonentom prezentów dawać nie będą. Wiedzą, że abonenci chcieliby np.: Premiership, ale wiedzą też, że liczy się zysk, a abonenci jak są z CP i do tej pory na brak treści premium nie narzekali, a ich liczba rośnie, to widać premium to zbędny wydatek...

 

Tak wygląda sytuacja. Wiadomo, że każdy chciałby możliwie tanio mieć możliwość oglądnięcia możliwie dużej ilości ciekawej treści, ale z uwagi na nasze skromne polskie zarobki większość przy wyborze "cena"/"jakość" wybiera "cena".

 

Poobserwuję jeszcze trochę wypowiedzi i chyba wątek zamknę, bo raczej nie ma on sensu - na chwilę obecną żadna z platform nie ma problemów - wszystkie zdobywają abonentów (wpływ na to ma także skuteczna walka z piractwem w ostatnim czasie - blokada emulacji, akcje przeciwko card sharingowi), a tego typu dyskusja raczej nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sluszne uwagi i w zupelnosci sie z nimi zgadzam

 

na chwilę obecną żadna z platform nie ma problemów - wszystkie zdobywają abonentów (wpływ na to ma także skuteczna walka z piractwem w ostatnim czasie - blokada emulacji, akcje przeciwko card sharingowi), a tego typu dyskusja raczej nie ma sensu.

 

No i wlawnie to mie zdenerwowalo ze niektorzy ludzie uwaza ze jest innaczej...... A nic na to nie wskazuje wlasnie i to proboje wyperswadowac.

 

Wanderer - a o polsacie to nie Ty tylko autor pierwszego posta napisal ze upadnie.

 

Krzychu

 

Ps. Mysle ze Mr. Orbita przemowil wszystkim co byli innego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...