Skocz do zawartości

Początek końca Cyfrowego Polsatu


Jacek Miszcz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie daje się skończyć tematu. ;) Podoba mi się siła marketingu. Dostęp do oferty premium ma 1.5 miliona osób. Tylko, że oglądalność umownego HBO jest na poziomie 0,3 procenta - o ile dobrze liczę ok. 100 tysięcy z uwzględnieniem kablówek (zakładam, że grupa wiekowa od 4 lat do 80 lat - bo tak jest w badaniach to około 35mln.) Tymczasem platformy cyfrowe mają około 2 milionów abonamentów (sama Cyfra 900.000). Sami uwierzyliście co Wam Cyfra pisze. :) Spece od reklam są niesamowici. :) Tylko, że ludzie to mają to w nosie - pomyliłem się, po użyciu kalkulatora wychodzi, że 95% (napisałem 97) ludzi nie interesuje oferta premium. Drugi błąd w myśleniu to mylenie chciejstwa z realiami. Też bym obejrzał angielską ligę i nowe filmy w Canal+ ale za darmo. Oferta premium polega jednak na tym, że mam ofertę i jestem skłonny za nią dopłacić (wcale nie mało). I tu się okazuje, że tzw. grupa docelowa nie istnieje. Moim zdaniem to dlatego Polsat nie ma oferty premium, to bynajmniej nie jest kwestia wyłączności HBO (są inne kanały). Tylko to jest absolutnie zbędne, nie poszerza do bazy abonentów. Liga angielska nie jest produktem niszowym??? A kto jest skłonny dopłacać 20 PLN złotych miesięcznie za możliwość oglądania meczów Manchester United??? Odpowiedź jakiś ułamek z 0,2% (Dobra może 0,005%, a nie 0,002). Nie przypisujcie swoich zainteresowań ogółowi, bo się ośmieszacie gdy weźmie się liczby i badania rynku. Miliony ludzi interesują się piłka... I co to ma wspólnego z ofertą premium??? Te miliony jakoś nie chcą za nią płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można pisać takie bzdury o końcu CP.

Ten kto to wymyśił napewno nie ma pojęcia o realiach polskiego rynku medialnego jak i o strategii działania CP.

Na dodatek zostało to napisane w momencie kiedy CP odnosi sukces i bije na głowe pozostałe dwie platform.

Ludzie nie patrzą tylko na sport, dla nas wszystkich liczy się szeroka oferta tematyczna jaka prezentuje CP i cena za te usługi.

Kto komu broni, proszę bardzo chcecie lepszego sportu to przejdźcie do Cyfry i płaćcie im tyle ile chca , a chca nie mało.

Sama oferta Premium to nie wszystko. I tak naprawde jak byście weszli do mieszkań abonentów Cyfry to zobaczyli byście, że Ci co korzystaja z oferty Premium to nędzny procent całolści jej abonentow.

Zresztą widać kto zaczął prężniej działać w tym sektorze. kto włącza więcej kanałów, kto przejrzyściej wypowiada się o przyszłości.[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że kanały premium przetrwają - jako produkt niszowy, nie mający tak naprawdę realnego znaczenia (poza wydźwiękiem reklamowym).

Gdyby oferta premium była taka ważna to CP w stosunku Cyfry nie rósł by jak 10:1 w ostatnim roku. Rozmawiałem z żoną i wyszło fajne porównanie. Zapewne większość z nas zamieniła by swój obecny samochód na Toyote LandCruisera. I czy z tego wynika, że ta Toyota nie jest produktem niszowym? A tak tu poprzednicy z pełnym przekonaniem wywodzą...

Moja małżonka mówi, że to jest produkt niszowy tylko z jednego powodu... Ceny. :)

P.S. Wskaźniki finansowe Cyfrowego Polsatu się mocno poprawiły. Oczywiście jeszcze im daleko do Cyfry, ale za wskaźniki Cyfry to my właśnie płacimy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP swoj.ą ofertę to można powalczyć z sieciami kablowymi(raczej takie same kanały podobne co w kablowkach ma cp) a nie z cyfrą.

Bez dobrego sportu,filmu tlyko z najbardziej popularnymi kanałami zresztą dostepnymi w cyfrze i w większość kablowkach,

Więć pisanie że CP jest najlepszy mnie śmieszy,może jak wprowadza pakiet HD wtedy platforma nie będzie zła,choc i znimi wiedzac o slabej jej ofercie programowej wiaadomo ze z cyfrą nie wygra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C+ ma 900 tysiecy abonamentow a CP ma milion.(oni i oni tak maja ponad tą liczbę ale to nie wazne).

I policzmy zyski 900000x56(sredni abonament) a 1000000x35(średni abonament w cp) a wyjdzie kto ma wieksze zyski(bo chyba zyski są najwazniejsze a nie ilosc klientow) pozatym duzo osob maja jeszcze wiekszy abo w cyfrze wiem ze w cp tez maja wiekszy ale roznice cenowe są duze i zysk tym samym wiekszy w cyfrze,

 

i tak n ma najmniej klientow bo neiw eim ile ale 50 tysiecy? pomnozyc przez np.32 zlote(nie drogi jest abo w n i musza oni zgromadzic duzą liczbe klientow aby byc liderem),to wyjdzie calkiemmalo,ale to ich jest start,jednak nawizauje do tego ze teraz ludzie narzekaja i odstraszaja innych przed ich kupnem(pozatmy mgm,nsport co mialobyc atrakcja najwieksz aplatformy to narazie niewypaly) to sadze ze ta liczba abo nie bedzie mocno rosnac a mozliwe ze jak cosie tma nie polepszy to przez dlugi czas nie przekroczy 100 tysiecy(duzo osob tez bedzie rezgynowac z n)/ja sie nie dziwie bo kanal filmowy to powinno byc jakies kino a nie filmy lat 80,jest juz w polsce ale kino po co drugi taki sam tylko ze nawet w hd to nie atrakcja, nsport brakuje tu ligi zagranicznej a tak oferta ok tylko ludzie tam komentujacy nie za ciekawi, pozatym vod kiepski a pakiety tak podobierane ze jak chcesz kupic 5-6 jakis kanalow okaze sie ze musisz miec 5-6 pakietow,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP swoj.ą ofertę to można powalczyć z sieciami kablowymi(raczej takie same kanały podobne co w kablowkach ma cp) a nie z cyfrą.

Bez dobrego sportu,filmu tlyko z najbardziej popularnymi kanałami zresztą dostepnymi w cyfrze i w większość kablowkach,

Więć pisanie że CP jest najlepszy mnie śmieszy,może jak wprowadza pakiet HD wtedy platforma nie będzie zła,choc i znimi wiedzac o slabej jej ofercie programowej wiaadomo ze z cyfrą nie wygra.

 

A jednak realia sa inne.

Nie napisałem też, że CP jest najleszy bo to sprawa indywidualna.

A co do sieci kablowych to w moim mieście wygląda to tak:

Abonament 39 zł za najwyższy pakiet a w 95% kanałów Cyfry i CP w cyfrowej jakośći + Hbo1 i Hbo2 za 22 zł i Multiplex C+ za 39 złco daje razem 100 zł a w Cyfrze za to samo placi się 145 zł więc jęśli chodzi o sieci kablowe to nawet Cyfra nie ma co z nimi konkurować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

O co się tu spierać. Przecież widzowie nie chcą oglądać tylko piłki nożnej, bądź filmów. Jest wiele innych programów godnych uwagi. Faktem jest, że C+ ma lepszą ofertę programową, ale jest sporo droższa od Cyfrowego Polsatu. I tu jest główny problem. Cena, cena i jeszcze raz cena. Nie oszukujmy się. Załóżmy, że pełny pakiet C+ kosztowałby od jutra 80-90 zł. Zobaczylibyście co by się działo. A tak cóż, C+ jest prawie tylko dla zamożniejszych ludzi. Nie stać na nią wielu ludzi którzy zarabiają około 1000 - 1500 zł netto na miesiąc. Bo opłata za C+ stanowi dla nich pokaźny wydatek. :?

Zwróćcie również uwagę jak mało osób dyskutuje na te tematy. Niecałe 1500 osób na forum najlepszego czasopisma o tematyce satelitarnej. Czyli wniosek jest taki, że ludzie oglądają sobie spokojnie telewizję, a nie przekomarzają się która platforma jest lepsza. I od tej chwili zrobię chyba to samo. :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice płacą za kablówe 45 zł. Gdybym był na ich miejscu to już dawno bym sobie kupił CP, bo nie dość , że cena porównywalna to jeszcze więcej kanałów, licząc oczywiście też te otwarte. Wiele osób ma CP ze względu na cenę i jej dostęp. Duża liczba osób to ludzie niewybredni, którzy po prostu chcą sobie pooglądać normalną telewizję za przystępną cenę i mają gdzieś, te wszystkie pakiety premium, bo i tak by ich za bardzo nie oglądali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kkuba, śmieszny jesteś :lol: Żyj sobie w przeświadczeniu, że nikogo nie interesuje oferta premium :lol:

CP nie ma oferty premium, bo Cyfra ma na wyłączność HBO (o C+ nie wspominam, bo to naturalne) Otóż są inne kanały niż HBO, ale nie wejdą one do Polski, ponieważ C+ i HBO mają podzielone między siebie wszystkie wytwórnie i np Filmnet, czy jakiś inny kanał nie może wejść i oferować tego samego co wyżej wspomniane kanały. CP chciał HBO, nawet wystąpił ze skargą do sądu na Cyfre, ale sąd uznał, że wszystko jest zgodne z prawem.

Oglądalność to nie to samo co dostępność. Oglądalność np TVN wynosi ok 16% a dostępność to ok 85%. Badania oglądalności nie oddają tego ile osób ma HBO czy C+, są to kanały specyficzne, mające premierowe programy przez ok 3 godziny dziennie. Kanałom premium nie zależy na oglądalności, ich interesuje ile zostało sprzedanych abonamentów. To właśnie Ty przypisujesz ogółowi swoje preferencje. Nie interesuje cie oferta premium i uogólniasz to na ogół społeczeństwa, podpierając sie nieodwierciedlającym rzeczywistości badaniom oglądalności C+ i HBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje posty są rzeczywiście świadomą prowokacją, ale wcale nie odbiegają od rzeczywistości. Chyba kompletnie nie zrozumiałeś tego co piszę wcześnie oraz tego co inni piszą. Zwłaszcza o zupełnym niezrozumieniu świadczy fragment Twojego postu o braku zainteresowania ofertą premium. W ogóle o tym nie rozmawiamy, tylko mówimy o realnej chęci zapłacenia za nią. Nie będę się powtarzał. Przeczytaj sobie jeszcze raz pozostałe posty - także nie moje. A nie pisz, że inni są śmieszni. Oczywiście masz rację, że oglądalność nie do końca oddaje zainteresowanie - specyfikę np. HBO, tylko, że to jest miecz obusieczny nikt nie ogląda TVN24 10h na dobę. Innych badań nie ma - podpieram się tym co jest. Ciesze się, że się interesujesz ofertą premium. Tylko statystyki oglądalności i liczba nowych abonentów nie potwierdzają tezy o znaczeniu oferty premium dla ogółu abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie platformy zarówno n jak i Polsat Cyfrowy prędzej czy później i tak wygryzą Cyfrę

 

Ale teraz to niezle dosadziles.....

 

(widać to zarówno po ilości abonentów

 

No nie bardzo bo jak i Polsac tak i C+ pozyskuja nowych wiec nie wiem w czym widzisz problem....

 

jak i niskiej cenie abonentu).

 

Niski moze i tak ale co w tym pogladasz??

 

Cyfra+ wycofa się z naszego rynku, czego jej serdecznie życzę.

 

Mysle ze C+ ma sie dobrze i ma najlepsze wyniki finansowe i za[beep]iscie duze zaplecze finansowe. Jesli nie bedzie takiej potrzeby (dalej beda przybywac abonenci) nie ma sesu zeby obnizyla cene a jesli zajdzie taka potrzeba to nie bedzie to dla niej problem obnizyc abonament.

 

Strasznie mnie drazni takie podejscie do sprawy ze wycofa sie z rynku. Jak na razie to mysle ze jest liderem jesli chodzi o platforem cyfrowa (na pewno pod wzdlegem zyskow) i ciagle umacnia swoja pozycje, a z tym idzie wprowadzanie nowych technik czy wygrywanie przetargow na lepsze wydazenia sportowe (co wlasnie dalo o sobie znac). To jest proste jak meter sznurka jak ktos chce miec cos konkretnego to wezmie C+ (chociazby dlatego ze jest drozsza a czesc ludzi po prostu lubi brac to co jest drozsze). To tak jak z samochodami jedni jezdza maluchami a drudzy mercedesami i co powiesz ze mercedes bedzie musial podziekowac za Polske bo nie sprzeda znadego modelu....??? (Zrozum niekiedy bardziej oplaca sprzedac sie mniej i drozej) Kurde ale plytkie myslenie masz. Uwazalem Cie za jakas postac obiektywnie patrzaca na rynek TV-SAT ale widze ze to nie byla prawda.

 

Pozdrawiam Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop

Wejść może (i doskonale o tym wiesz), ale bez rejestracji w Polsce, tak było to na początku z Wizją i np. z tv nadgraniczną.

 

Będzie to zwykłe piractwo, ponieważ dane prawa wykupuje się na wyłączność na dany teren. Wizja nie nadawała czegoś, co już inni mieli wykupione, więc nie było problemu. Nie jest możliwe, żeby teraz wszedł do naszego kraju jakiś kanał TV (nawet nadawany z zagranicy) i zaczął wyświetlać filmy WB, Universalu, czy Foxa, a ze sportu np. Premiership czy Lige Mistrzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...