Skocz do zawartości

Początek końca Cyfrowego Polsatu


Jacek Miszcz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PawelU1981

To racja, ze C+ zostaje w tyle z cena ale za te 29 daje chyba jednak nieco wiecej niz CP. Chocby za te 29 zl jest TVN TURBO, TVN Style, TVN 24, TVN, TVN 7, TVN METEO czy Trace TV. Natomiast w pakiecie Mini w CP masz same FTA i TVP 1 oraz TVP 2, Polsat i TVN.

 

To chyba jednak jest roznica miedzy tymi pakietami :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiać mi się chce jak czytam o tym, że Cyfra jest lepszą platformą bo ofertę premium oraz sport. To jest przykład skutecznego nawijania ludziom makaronu na uszy. W tym to oni są dobrzy. O ile pamiętam dane z oglądalności z Wirtualnych Medii to Canal+ ma oglądalność na poziomie 0,2% (dwie dziesiąte procenta) widowni. Podobnie jest z HBO. To znaczy, że ten premium to jest w istocie puste hasło reklamowe, mające poprawić humor tym co Cyfrę kupili. A prawda jest taka, że w Cyfrze, żeby mieć pakiet porównywalny z familijnym to trzeba wywalić 58 złotych+10 najem dekodera.

Bo pakiet tematyczny jest dużo gorszy od familijnego. A dając 58 za komfortowy nie ma się nawet AXN i wszystkich Discovery (ekstra płatne). Teraz dopiero można kupić dekoder na własność (rychło w czas), ale oferowany jest szmelc pokroju muzealnego Pioneera 1440. Nie obrażajmy ludzi - oni umieją liczyć. Za 35 złotych można mieć więcej niż za 58 (68 PLN + opcje) złotych w Cyfrze. Słabość sygnału Polsatu rekompensują o niebo lepsze dekodery - wychodzi w sumie na zero. Rozumie tych, którzy mówią, że Cyfra ma super ofertę, bo sam sobie też muszę sobie tłumaczyć, dlaczego nie wyrzuciłem jeszcze ich karty przez okno. Ja sobie tłumaczę swoją naiwność (głupotę) tym, że mam MiniMini, a w Polsacie nie ma Inny równie naiwny może sobie tłumaczyć, że mamy ofertę premium w Cyfrze. Każda metoda oszukiwania się jest dobra. Pozdrowienia od naiwnego. BTW za chwilę jednak mnie z tymi cenami i z tą ofertą szlag trafi. Wreszcie się z tą Cyfrą rozstanę. Ile można się dać nabijać w butelkę, osobiście czuję się jak wyciśnięty ziemniak. Czytaliście kolejne pomysły na wyciśnięcie kasy z naiwnych? Nowy pakiet w Cyfrze HDTV za 15 złotych. Czyli za opcje MegaPremium będzie się teraz płacić 160 złotych miesięcznie. Powiedziałem to sobie otwarcie. Aż takim idiotą nie jestem... Ale zobaczycie, że jelenie się zawsze znajdą. Gratuluje im oferty premium i sportu. Przypomnę tylko, ża za to cenę da się za to kupić około 8 legalnych filmów DVD lub legalny sezon serialu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz zrezygnowac z c + to zrob to ale ludzie znowu tylko porownuja platformy / po raz 100 chyba / , ktora lepsza to nie ma chyba wsrod nas SALOMONA , ale zal mi ciebie jak sie cp przestalo podobac , bo nie ma tam wielkiej pilki live to zrezygnowalem , wszystko zalezy od zainteresowania i kasy / mam c+ i od niedawna n , pakiet sport i bajki/ . jak c+ ci nie pasi to nie bedziemy plakac po tobie , sa ludzie ktorzy sa ogladac swietny sport , a jak ktos jest cwany i po rezygnacji mozna ogladac za okolo 50 zl / ja mam od samego poczatku i nie bawi mnie to /. kazdy oglada co chce i co lubi , lepiej zachecac lub opowiadac ze ktos ma same glupoty , bo uwazam ze cp ma tez duzo do ogladania ale na wszystko nie moglbym znalesc czasu , doceniam cp ale jej nie mam ale szanuje jej abonamentow i nie zamierzam ich obrazac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości...

Od dawna wiadomym jest, że Cyfra jest przeznaczona raczej dla klienta wymagającego (często z grubszym portfelem), zaś CP dla "przeciętnego"- bez urazy...!!!

I teoretyzowanie tutaj, mające na celu dyskredytację jednych, czy drugich klientów jest tylko i wyłącznie wojenką, mającą na celu utwierdzenie subiektywnego poglądu wśród innych... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nikogo nie nakłaniam do zmiany pakietu - kwestia gustu i chęci wyrzucania pieniędzy w błoto. Trudno jednak polemizować z suchymi liczbami. A one są takie, że oferta premium przeciętnego oglądacza WOGÓLE nie interesuje. sprawdziłem dane TNS OBOP z X 06. Oglądalność HBO wynosi 0,35 procenta widowni, Canal+ nie mieści się w statystykach. Doceniam, że ktoś lubi te stacje, ale jest po prostu wyjątkiem. Twierdzenie, ze z tego powodu ludzie wybierają Cyfrę świadczy o skutecznej reklamie, ale ma się nijak do rzeczywistości. Jeszcze raz. Sam mam Cyfre i też muszę sobie tłumaczyć czemu im płacę. Każda metoda utwierdzania się w słuszności własnych pomysłów jest dobra. Ale ja się przynajmniej nie oszukuje - jestem naiwny. Oczywiście możliwe, że ktoś ma specyficzne i unikalne zainteresowania - np. piłka. To wtedy płaci jak za zboże, bo sie interesuje produktem niszowym. Jednakże ta rozmowa dotyczy większości, przeciętnego Kowalskiego, a tu fakty są brutalne i oczywiste jest dlaczego Cyfra traci abonentów (Ok zyskała - 50 tysięcy w rok - Ha, Ha...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra jest przeznaczona....

(często z grubszym portfelem)

Mam akurat bardzo gruby portfel :D i... nie mam Cyfry

:wink:

Programy sportowe nie są tym, co decyduje jaki pakiet sobie wybiorę i o tym, jaki wykupię abonament. W swoich pakietach mam: Sport 1, Galaxie Sport, Eurosport, CT Sport, których w zasadzie nie oglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nikogo nie nakłaniam do zmiany pakietu - kwestia gustu i chęci wyrzucania pieniędzy w błoto. Trudno jednak polemizować z suchymi liczbami. A one są takie, że oferta premium przeciętnego oglądacza WOGÓLE nie interesuje. sprawdziłem dane TNS OBOP z X 06. Oglądalność HBO wynosi 0,35 procenta widowni, Canal+ nie mieści się w statystykach. Doceniam, że ktoś lubi te stacje, ale jest po prostu wyjątkiem. Twierdzenie, ze z tego powodu ludzie wybierają Cyfrę świadczy o skutecznej reklamie, ale ma się nijak do rzeczywistości.

Tylko weż pod uwagę jeden bardzo ważny aspekt C+ posiada 900 tys abonentów do tego dochodzą jeszcze sieci kablowe posiadające te stacje co jednak daje maksymalnie 8 mln potencjalnych widzów. A Polska liczy ponad 38 mln mieszkańców. A procenty te liczone są na liczbach całej ludności kraju wiec są poniekąd przekłamane i zmniejszają liczby bo jak osoby które nie maja dostepu do kanału go oglądać. Ale np liczona oglądalność TVP jest zawsze największa bo ma zasięg praktycznie 100% kraju. A oglądalność stacji typu C+ HBO i innych liczona jest tak samo czyli na cała ludności polski a nie przez dostępność do tych stacji stad liczby są małe. Gdyby faktycznie policzyć dostępność i wtedy przeprowadzić badanie oglądalności to TVP by nie była liderem i napewno odzwierciedliłoby to nam bardziej stan faktyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jednak polemizować z suchymi liczbami. A one są takie, że oferta premium przeciętnego oglądacza WOGÓLE nie interesuje. sprawdziłem dane TNS OBOP z X 06. Oglądalność HBO wynosi 0,35 procenta widowni, Canal+ nie mieści się w statystykach. Doceniam, że ktoś lubi te stacje, ale jest po prostu wyjątkiem. Twierdzenie, ze z tego powodu ludzie wybierają Cyfrę świadczy o skutecznej reklamie, ale ma się nijak do rzeczywistości

Właśnie C+ i HBO są największą atrakcją Cyfry. Dla samych kanałow tematycznych, to się bierze CP (sam bym tak zrobił) ewentualnie Nke. HBO niedawno ogłosiło, że ma 800 tys. abonentów, C+ ma zapewne tyle samo, albo więcej.

 

Oczywiście możliwe, że ktoś ma specyficzne i unikalne zainteresowania - np. piłka

A to mnie rozbawiłeś :lol: Takich ludzi są w Polsce miliony.

 

Rozumie tych, którzy mówią, że Cyfra ma super ofertę, bo sam sobie też muszę sobie tłumaczyć, dlaczego nie wyrzuciłem jeszcze ich karty przez okno. Ja sobie tłumaczę swoją naiwność (głupotę) tym, że mam MiniMini, a w Polsacie nie ma Inny równie naiwny może sobie tłumaczyć, że mamy ofertę premium w Cyfrze

Może Ty musisz codziennie utwierdzać sie w przekonaniu, że dobrze zrobiłeś biorąc Cyfre. Ja takiej potrzeby nie mam, a Cyfre mam od 8 lat. Jestem bardzo zadowolony. Mam to na czym mi zależy, czyli piłke nożną w najlepszym wydaniu (w tym Lige Polską), NBA i najnowsze filmy.

 

Przypomnę tylko, ża za to cenę da się za to kupić około 8 legalnych filmów DVD lub legalny sezon serialu.

Ja wole ponad 50 premier miesięcznie na C+ i HBO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
Przypomnę tylko, ża za to cenę da się za to kupić około 8 legalnych filmów DVD lub legalny sezon serialu.

 

A ze niby ogladanie filmow w C+ jest nielegalne bo nie wiem o co Ci chodzi dokladnie z tym leglalnym DVD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi o cene legalnych płyt DVD bo nielegalnych za cene abonamentu mozna by bylo kupic znacznie wiecej :). Chociaz nie wiem czy dalo rade by kupic 8 filmow na DVD zeby zrownac sie z abonamentem Cyfry chyba ze bylyby to filmy sprzed kilkunastu lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mój post jest mała prowokacją (też akurat mam "grubszy" portfel) i tak naprawdę mam obie platformy. Ale chciałem jeszcze raz podkreślić, żebyśmy zeszli na ziemię. 97% użytkowników platform cyfrowych nie jest i nigdy nie będzie zainteresowana ofertą premium - suche liczby to pokazują, już je przytaczałem. Nie ma co polemizować z faktami. Mówię to o realnej ofercie premium, która nie może być tania - HBO nigdy nie bedzie za 5PLN. Równocześnie sorry, ale angielska liga piłkarska jest produktem kompletnie niszowym, za który zapłacić jest skłonne 0,002% abonentów. Za to fajnie wygląda na reklamach. Ja wiem, że prawda boli, ale Cyfra jest platformą HORRENDALNIE drogą i pod pozorem oferty premium i tym podobnych tekstów reklamowych wciska ludziom kit. Rzeczywistość jest taka, że szary Kowalski chce oglądać telewizję i ma wybór: Pakiet Familijny w Polsacie i Pakiet Komfortowy w Cyfrze. Oferta porównywalna, nie bedę dyskutował czy lepiej mieć 3x Discovery czy Minimi Mini i Planet (BTW moze powiem herezję, ale wolę AXN od Ale Kino). Tylko cena nie jest ta sama. To nie CP jest taki świetny, tylko Cyfra jest absurdalnie droga, realnie nie oferując nic więcej Kowalskiemu. Mam po prostu nadzieje, że oddech konkurencji otrzeźwi ludzi z Cyfry, bo tak naprawdę nie zamierzam z niej rezygnować. Ale na ten moment płacenie za pakiet komfortowy z 3 Discovery 66PLN to jest kompletna porażka i absurd cenowy. Przypomina to rachunki z TP SA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzice mojej dobrej koleżanki prowadzą sklep RTV, w którym między innymi sprzedają dekodery CP. Opowiadała mi, że schodzą one jak ciepłe bułeczki i nie nadążają z dowożeniem nowych dekoderów z Gdańska. To jednak o czymś świadczy... Wiele jest osób, które po prostu chcą mieć dostęp do większej ilości kanałów za rozsądną cenę. Nie potrzebują Bóg wie jakich kanałów, jakiej oferty sportowej, tylko chcą mieć standardowe, typowe, ogólnodostępne kanały :D Są abonenci CP, są abnoneci C+ oraz N i tak pozostanie na dłuższy okres, szanujmy siebie nawzajem, a nie jakieś zadymy rozkręcajmy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...chciałem jeszcze raz podkreślić, żebyśmy zeszli na ziemię. 97% użytkowników platform cyfrowych nie jest i nigdy nie będzie zainteresowana ofertą premium...

Co Ty za bzdury wypisujesz :lol: około 1.5 mln ludzi ma dostęp do przynajmniej jednego kanału premium, czy to w Cyfrze, czy w kablówkach. Takie są fakty.

 

Równocześnie sorry, ale angielska liga piłkarska jest produktem kompletnie niszowym, za który zapłacić jest skłonne 0,002% abonentów.

Skoro jest to taki produkt niszowy, to dlaczego tak duż ludzi żałuje, że to nie platforma którą posiadają ma prawa do Premiership? Jest to po Lidze Polskiej najpopularniejsza liga piłkarska w Polsce.

 

Czemu Ty jesteś taki upie.rdliwy? Dla niektórych ludzi nie są to pieniądze wyrzucone w błoto, jeżeli dla Ciebie jest to drogo to zrezygnuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...