Skocz do zawartości

Czego mi brakuje w SAT Kurierze?


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Znalazłem dziś pewną rzecz, która przydałaby się w SatKurierze w okolicach tabel z listami kanałów platform cyfrowych.

Brakuje zaznaczenia transpondera (kanałów) na którym są przesyłane uprawnienia do karty w ramach każdej z platform.

Wydaje mi się, że może się to przydać nie tylko mnie i uzupełniło by to almanach satelitarnej wiedzy serwowany przez Was co miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chciałbym kupić konwerter na pasmo C tyle że nie wiem co na nim obejrzę ponieważ max. antena jaką mogę założyć to 120 cm ( warunki montażu, blok wielorodzinny ,balkon sąsiedzi itp.) teraz mam 100 cm. Kiedyś na innym forum były prowadzone testy na małych antenach ale trochę czasu minęło i temat uległ dezaktualizacji więc Mr. Orbita czy nie warto przeprowadzić w redakcji takiego testu ? Właśnie na niewielkich antenach np. Triax 115 czy Favalu 100 cm i pokazać go w sat Kurierze gorąco proszę o taki test .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to do zrobienia, moglibyśmy spróbować przykładowo na Famavalu 110LH (alu) - rozsądna średnica + jest szansa na uchwyt 60mm (musiałbym to jeszcze potwierdzić), żeby nie kombinować zbytnio. Aczkolwiek nie chcę obiecywać - zależy, czy pomysł przejdzie w redakcji. Najwcześniej coś takiego może pojawić się w wydaniu 7-8/2012 (do 6/2012 - jest już za mało czasu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Generalnie zaaprobowany, ale chwilowo pracujemy nad innymi sprawami; z obecnością nie wiem, jeszcze nie mamy gotowej rozkładówki. Jeśli będę miał pewną informację, że wygenerujemy czas na eksperymenty i będzie zaklepane w rozkładówce, że ma iść, to dam znać ;)

 

@Mruczek (bo mi umknęło - przepraszam :oops: )

Oznaczenia w tabelach są jak wspominałem wyżej obecnie dość kłopotliwe do wprowadzania, ale być może udałoby się te dane zebrać do osobnej tabelki, zobaczę jak z możliwościami w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wykaz stacji radiowych powinien za jakiś czas się pojawić, drukujemy go nieregularnie, ale , natomiast z pasmem C - póki co nie udało się zorganizować testów, jest tak jak się obawiałem - za mało czasu, za dużo roboty, brak mocy przerobowych. O sprawie cały czas pamiętam, ale mają na uwadze końcówkę sezonu na działanie na zewnątrz - szanse maleją. Do tego organizacja wystawy powoduje, że aktualnie zajmuję się w ogóle jakimiś abstrakcyjnymi rzeczami :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Myślę, że ciekawe byłyby artykuły na temat historii telewizji satelitarnej czy np. telewizji analogowej w latach 80. czy 90. Od czasu do czasu mógłby pojawić się też jakiś archiwalny wykaz stacji np. z lat 90. właśnie. Byłoby cowspominać. Zgadzacie się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość odbiorników z HbbTV na polskim rynku jest skromna (no, najwyżej jeśli by liczyć każdy odbiornik na Linuksie osobno i każdego Sparka osobno, ale to się trochę mija z celem :P ), więc obawiam się, że to raczej temat na moment, gdy rynek się nieco nasyci i będzie co porównywać. Ja bym się z tym wstrzymał aż wysypie się nieco tańszych odbiorników ;)

 

Historia: My tu nie mamy miejsca na bieżące wykazy, a do tego jeszcze dorzucać stare? :P Chociaż powspominać byłoby miło, sam czasami cofam się do starych wydań SK, czy do własnych archiwalnych zapisków prowadzonych jeszcze w zeszytach ;) (później się przerzuciłem na segregatory - postęp! :lol2: ) Aktualnie problematyczne z uwagi na brak miejsca, na stały ciąg wspominek na tą chwilę nie ma szans, ale jakiś jednorazowy tekst? Mogę rzucić pod rozwagę "konsylium" redakcyjnego, ale nie wiem, czy ktoś odważy się podjąć zebrania tego w tekst... To bardzo szeroki zakres danych i wiedzy do analizy i przedstawienia w formie bardzo zwięzłej z uwagi na ograniczoną pojemność magazynu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Orbita, a może lepszym pomysłem byłoby wydanie jednego "historycznego" wydania specjalnego Satkuriera (np. takiego jak o NTC) w którym znalazłyby się wykazy, zapy i ciekawostki?

Pamiętam zresztą, że rok temu (chyba w wakacje) czytałem w Satkurierze artykuł trochę historyczny o analogu w Europie. To było bardzo ciekawe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu jeszcze ktoś chętny na takiego historycznego SAT Kuriera? Wydanie specjalne może mogłoby być ;) Tylko nie wiem, czy to materiał na coś, co się sprzeda... Niestety wypadałoby, żeby przynajmniej nakłady na druk się zwróciły, na reklamodawców raczej liczyć nie można. NTC jest tematem nośnym i przyciąga zainteresowanie klientów, także tych nie znających SK. Wydanie historyczne byłoby raczej dedykowane do wąskiego grona pasjonatów. No ale temat do omówienia w redakcji. Wszystkie Wasze pomysły przekazuję dalej, ode mnie nic tu nie zależy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...