Skocz do zawartości

Czego mi brakuje w SAT Kurierze?


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sęk w tym, że na blogach pojawiają się teksty często mocno kontrowersyjne - są to prywatne opinie autorów, niekiedy nie współpracujących na stałe z redakcją, ale powiązanych z mediami. W internecie coś takiego może się pojawić, ale w wersji drukowanej nie jestem co do tego przekonany. Kilku z autorów pisuje także felietony do wersji drukowanej, ale utrzymane w innej stylistyce ;)

 

Ogólnie dążymy do stopniowego wycofania się z dublowania zawartości z internetu, a przynajmniej ograniczenia się do niezbędnego minimum - w dobie globalnej sieci kopiując to, co już niektórzy przeczytali, powoduje,że magazyn traci na atrakcyjności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Też podobały mi się te stare zestawienia z ok. 2000 roku, ale kanałów nam przybyło w platformach i nie można już tego tak przedstawić jak kiedyś - 1 strona byłaby mało. W bieżącym numerze na tapecie jest Cyfra+ ;)

A jakby zrobić coś takiego: raz na kwartał (pół roku) takie zestawienie wszystkich platform (Cyfra+, CP i N), dla porównania. Nie w każdym numerze, ale raz na pół roku (6 i 12 numer, ot na wakacje i na Święta). :?:

Jeśli wolno mi zacytować samego siebie i ponowić starą już prośbę.

 

Ostatnie takie zestawienie było w numerze 7-8/2008. Można byłoby pomyśleć o kolejnej uaktualnionej wersji. Trochę się już zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawienia, które masz na myśli są nadal drukowane na bieżąco w magazynie Digi-TV - było to w 1/2008 i teraz w 1/2009 wykaz jest także. Zestawienia z uwagi na brak miejsca w SK pozostaną w Digi-TV prawdopodobnie na stałe i będą się pojawiać w każdym kolejnym numerze (następny: kwiecień 2009).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W numerze styczniowym zabrakło mi... tekstów. Jako stały czytelnik jestem rozczarowany tym właśnie wydaniem. Zdenerwowało mnie to, że co druga strona to reklama! Jeśli ktoś nie wierzy niech policzy. Gdy zdarzyły się dwie strony tekstu, to i tak odbiło się to w dalszej części magazynu 2 stronami reklam pod rząd.

 

Rozumiem, że reklamy są potrzebne, gdyż po części finansują magazyn, ale chyba każdy mi przyzna rację, że 8zł za reklamy jest kwotą dość sporą? Sądzę, że głupstwem było utworzenie magazynu digi-tv - teksty z niego można byłoby by umieścić w SATKurierze i ewentualnie poszerzyć ilość stron w magazynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mógłby być w każdym numerze wykaz stacji radiowych FTS, ale trochę czytelniejszy... Bez PID-ów tylko napisana częstotliwość i stacje. Tylko nie tak "na kupie" jak w tym wykazie z grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radzioksp - propozycję możemy rozważyć, choć będzie to sprowadzenie magazynu do skrajnych podstaw - z drugiej strony nie tego spodziewają się inni, nieco bardziej zaawansowani czytelnicy

@dvbnews - w sprawie reklam się nie wypowiem - nie zajmuję się tym

@janusz080 - już kiedyś wycięliśmy PID-y z głównych rozpisek - przetoczyła się fala protestów, a dodanie PID-ów ponownie kosztowało mnie bardzo dużo pracy. Nie dam się tak drugi raz wrobić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radzioksp - propozycję możemy rozważyć, choć będzie to sprowadzenie magazynu do skrajnych podstaw - z drugiej strony nie tego spodziewają się inni, nieco bardziej zaawansowani czytelnicy

 

Jak dla mnie jest to ogromna wada SatKuriera którego kupuje od numeru 1/2009. Rozumiem zaawansowani czytelnicy ale np. Kącik Porad nikogo by nie obraził a i by pomógł wielu ludziom. Uważam że takie podstawowe lecz ważne rzeczy powinny być w SatKurierze który jest super pismem (brawo dla was) ale właśnie brakuje mi takiego Kącika Porad.

 

Pozdrawiam

 

PS. Mam nadzieję że się nie obrazisz to po prostu zdanie czytelnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Nie wiem gdzie o to zapytać, myślę że to miejsce jest najbardziej odpowiednie. Pytanie dotyczy portalu SatKurier.pl

 

Kiedy na SatKurier.pl ukaże się kolejny news o zmianach jakie zaszły na orbicie? Czy może zaprzestano już z tymi artykułami? Bo ostatni raz pisano o tym 10.07 a do dzisiaj pewnie troch się zmieniło. Zawsze chętnie to przeglądałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Chciałbym zapytac czy Satkurier planuje test tunera marusys vu+ duo ? Jesli tak to kiedy a jesli nie to dlaczego? To chyba nie jest klon innego tunera (czy dreambox uwaza go za klona swojego 8000 ?) bo jesliby był no to bym zrozumiał ze nie bedziecie testowac. Maja w holex wiec to chyba nie problem dla was go dostac. Patrzac na aukcje to jest dosc popularny ale wolałbym przeczytac fachowy test zanim sie na niego połaszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@Poland

FTA w tabelach platform: za ciasno, brak miejsca, ale gdyby miejsce było, to jest to wykonalne.

 

Oznaczenie nowości w tabelach: dyskutowaliśmy o tym kiedyś w redakcji i jest taki plan, ale przy obecnym sposobie składu nie jest to jeszcze możliwe. Docelowo mamy plan wprowadzenia takich oznaczeń. Mają być w formie kolorowych kropek przed nazwą kanału. Zielony - nowość, żółty - zmiana parametrów. Pracujemy nad zmianą sposobu prezentacji tabel, ale z braku czasu temat stale się przesuwa.

 

@irek6311

Więcej stron: nie mam informacji co do ew. zmian w tym zakresie, ale na chwilę obecną zwiększenie objętości byłoby trudne do zrealizowania z pewnych względów, o których nie mogę napisać.

 

Tematy nie związane z tematyką magazynu: Internet Cyfrowego Polsatu można uznać za jednorazowe odejście, nie planujemy poruszać więcej takich tematów - po prostu z uwagi na to, że usługa jest od Cyfrowego Polsatu i triple play mógłby zainteresować niektórych klientów - uznaliśmy, że warto sprawdzić działanie - może to pomoże komuś w podjęciu decyzji przy wyborze operatora ;) Normalnie Internet nas nie interesuje.

 

Testy: postaramy się ;)

 

Żółty kolor w wykazie: wydaje mi się, że jest możliwa zmiana tego i to nawet do 10/2011, ale nie chcę nic obiecywać, zobaczę jakie są możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FTA w tabelach można dać rzadziej np: co 2 numery można dać 2 strony więcej. A same wykazy można by przesunąć do środka numeru. A co do list platform to można by też dać jakieś strzałki albo niebieską kropkę oznaczającą zmianę pozycji na liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...