Skocz do zawartości

Czego mi brakuje w SAT Kurierze?


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do pierwszego pytania: zajrzyj tu: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=3403 - Neotion rozwiązuje problem, ale jest to pewna forma prowizoryczna do czasu, aż sytuacja w Polsce się ustabilizuje w temacie cyfryzacji.

 

Co do wersji elektronicznej SAT Kuriera - już kiedyś zastanawialiśmy się nad tym, jednak ciężko jest zabezpieczyć dostęp, aby nie kopiowano treści na lewo i prawo. Nawet "Przegląd Sportowy" (jeśli dobrze pamiętam) próbował wydać e-gazetę, ale zrezygnowali, bo ciężko było zabezpieczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie przesadzał z tymi zabezpieczeniami (przecież papierowe wydanie też można zeskanować), a moim zdaniem przynajmniej wydania archiwalne np. w "pdf" byłyby bardzo przydatne (jaki jest pogląd innych forumowiczów???), ale ma się rozumieć to sprawa redakcji.

 

P. S. Ciekawie sprawę "e-wydań" rozwiązał miesięcznik "Pc World Komputer" (oferują nawet "cyfrową" prenumeratę :D!), więc jakby co "Satkurier" mógłby "podkraść" ich pomysł (http://www.pcworld.pl/digital/) :D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W wypadku TV i radia analogowego w wersji naziemnej trochę tego (wbrew pozorom) by było - my raczej o przekaz naziemny zawadzamy okazjonalnie, głównie w wypadku emisji cyfrowej. Myślę, że w tym wypadku bardziej pomóc mogą wykazy i tabele z serwisu http://radiopolska.pl. Drukowanie tego chyba nie ma większego sensu, tym bardziej, że zapewne nic odkrywczego ponad to, co jest tam nie napisalibyśmy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo za ostatnie wykazy platform (i nie tylko) z podaną rozdzielczością i bitrate i cały artykuł o tym. Drążcie dalej ten temat aż uświadomicie ludzi i może wtedy się zmieni na lepsze jak zaczną lamentować na infoliniach na jakość obrazu. :lol:

Można by jeszcze podać mapki zasięgu satelitów innych niz HB i Astra (bo tu wiadomo, antena 60cm w całej Polsce wystarczy).

Szczególnie interesowałby mnie zasięg satelitów z pozycji 28,5E. Jest tam dużo niekodowanych programów brytyjskich, ma być też Euro 2008 nawet w HD! (wg waszych informacji). Piszecie że antena 120cm, ale czy w całej Polsce? Na płd.wsch. też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by jeszcze podać mapki zasięgu satelitów innych niz HB i Astra (bo tu wiadomo, antena 60cm w całej Polsce wystarczy).

Szczególnie interesowałby mnie zasięg satelitów z pozycji 28,5E. Jest tam dużo niekodowanych programów brytyjskich, ma być też Euro 2008 nawet w HD! (wg waszych informacji). Piszecie że antena 120cm, ale czy w całej Polsce? Na płd.wsch. też?

W internecie są dostępne mapki i to różne więc dane z nich powinny się zgadzać, po co dawać tam jak można w necie znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że te mapki w każdym numerze, ale raz na jakiś czas. Ja bym sie na pewno skusił na taki numer (bo kupuję pismo nieregularnie). Tak samo proponuję co jakiś czas powtarzać te tabele z rozdzielczością i bitrate i nie tylko polskich platform. Dla mnie niepotrzebne są te newsy, bo kto czyta internetowy Satkurier to w wydaniu papierowym one już trącą myszką. Ale rozumiem że nie kazdy czyta internetowe (a więc najaktualniejsze) nowinki z satelity.

 

PS Faktycznie, w dziale FAQ znalazłem temat Wiązki i moce transponderów. Tam jest wszystko 8) I wynika z tego że żadnego BBC w Polsce nie odbierzemy bo Astra 2D ma wiązkę tylko na UK (w przeciwieństwie do innych satelitów z tej pozycji). Nic nie da antena 120cm jak pisali w SK. Tak więc bye,bye BBC, bye, bye BBC HD, bye, bye Euro2008HD :lol:

PS2 Ma ktoś link do tego artykułu o Euro2008 w BBC w Satkurierze bo do "zgubiłem"? Może to nie na tych kanałach z Astry 2D ma być transmitowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja bym proponował zwiększyć ilość stron w SK.Oczywiście cena też poszłaby w górę.Myśle,że 10 zł by wystarczyło.Można by też zwiększyć ilość wywiadów takie jak w najnowszym numerze z ks.Kazimierzem Sową.

@Mr.Orbita

A mógłbyś powiedzieć co będzie w najnowszym numerze? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to w tym roku jest niemożliwe, bo wiele osób (tak jak ja) już zapłaciło za rok z góry i raczej ceny podnieść nie można, bo albo my ("klienci", prenumeratorzy) musielibyśmy za to dodatkowo zapłacić albo Hollex Sat System musiałby dołożyć się do interesu.

Wywiady? hmm... ok, ale nie z Księdzem, bo jakoś ciekawe to to nie było za bardzo. Prezes Cyfrowego Polsatu albo Cyfry lub n-ki, albo jakiegoś znanego polskiego kanału, albo przynajmniej znanego w Polsce kanału, niekoniecznie polskiego.

Gdzieś co nieco Mr. Orbita pisał na temat tego, co będzie w następnym numerze, ale nie wiem gdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

siemacie

kiedy ruszycie w sat-kurierze tematy ściśle techniczne?

testy tunerów i multi-przełączników to nie wszystko...

np: sprzęt do pomiarów . Jest tego na rynku multum . Może jakieś porównania albo recenzje

pozrawiam i czekam na kolejny numer :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2/2008 były opisy dwóch mierników, ale bez porównania. Teoretycznie coś takiego jest możliwe, ale wcześniej musimy albo otrzymać na testy egzemplarz tego modelu, którego nie posiadamy, albo wprowadzić go do sprzedaży w Hollexie i sobie "pożyczyć" jeden z magazynu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Fajne dziewczyny są w SatKurierze. Takie nieodziane. Pięknie jest popatrzeć na te "dekodery" - aż "karta" chodzi bez zacięcia :wink:

W wydaniu czerwcowym będzie więcej - o "konwerterach" :smile:

Lubię takie ubarwienie i miło się czeka na kolejne wydanie.

Wszystkim, SatKurier polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...