Skocz do zawartości

Czego mi brakuje w SatKurierze

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
159 odpowiedzi w tym temacie

#41 Peter Parker

Peter Parker

Przyjaciel forum SAT Kurier

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4358 postów
  • Od: 22 sty 2007
  • LokalizacjaEutelsat Hot Bird 13.0°E

Napisano 22 wrzesień 2007 - 20:26

Ja właśnie uważam, że taka lista podzielona tematycznie jest dobrym pomysłem. Ktoś na przykład chce posłuchać muzyki, zagląda do SK i już wie, jakie kanały o takim profilu np. na Hot Birdzie się znajdują :wink:
A może by tak kompromis? Np: Nazwa kanału, typ, częstotliwość, język
Czyli wyglądało by to tak:
RTL 102.5 HIT, muzyczny, 11623/V, włoski

PS. Widzę panie Konradzie, że się panu pomysł spodobał. To dobrze :wink:

#42 RafiX

RafiX

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5532 postów
  • Od: 15 sie 2006
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 22 wrzesień 2007 - 20:41

W sumie coś podobnego istnieje, ale w wersji elektronicznej :P O tutaj :arrow: http://forum.satkuri...opic.php?t=2297

@Romar7, mógłbym kanały posegregować tematycznie, ale o uwzględnieniu całej orbity nie ma mowy. Kto by to aktualizował :lol: Wolę ograniczyć się jedynie do najciekawszych pozycji :wink:
Nie spamuj! W przeciwnym razie podejmę merytoryczne rozważania, gdzie lepiej Ci przywalić?! W głowę, czy w piętę, oraz czy kijem krótkim, czy długim :lol:

#43 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Goście
  • Od: --

Napisano 22 wrzesień 2007 - 21:02

Dzięki RafiX, nie zauważyłem tego wykazu, ale w ostatnich miesiącach miałem utrudniony dostęp do Internetu.

#44 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14398 postów
  • Od: 12 sie 2006
  • LokalizacjaKraków

Napisano 22 wrzesień 2007 - 22:27

Pomyślimy jeszcze o tej liście z podziałem na tematykę. Nie obejmowałaby jednak ona wszystkich FTA, a jedynie wybór najciekawszych kanałów z 13E i 19,2E (nie widzę sensu umieszczania przykładowo Oman TV 2, Saudi Channel, czy kanałów planszowych VIC lub innych tego typu eksperymentów telewizyjnych :lol: ).

Może uda się to zmieścić do numeru listopadowego - ciężko powiedzieć - nie chcę nic obiecywać. Ale mam na uwadze ten pomysł.

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, programowanie, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)

#45 A&G

A&G

Przesiaduję 24/7

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1913 postów
  • Od: 04 wrz 2006
  • LokalizacjaMiasto Szkła Krosno

Napisano 27 wrzesień 2007 - 14:51

Też podobały mi się te stare zestawienia z ok. 2000 roku, ale kanałów nam przybyło w platformach i nie można już tego tak przedstawić jak kiedyś - 1 strona byłaby mało. W bieżącym numerze na tapecie jest Cyfra+ ;)

A jakby zrobić coś takiego: raz na kwartał (pół roku) takie zestawienie wszystkich platform (Cyfra+, CP i N), dla porównania. Nie w każdym numerze, ale raz na pół roku (6 i 12 numer, ot na wakacje i na Święta). :?:

nc+ VIP+ Max, TnK HD,
AB CryptoBox 750 HD,
CAM Cyfra+ HD, Corab 900

#46 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14398 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 28 wrzesień 2007 - 01:17

Teraz robimy troszkę inaczej - dajemy zestawienie danej platformy, gdy zachodzą jakieś większe zmiany - możliwe, że do 10/2007 trafi tabela dla platformy n - w ostatnim miesiącu tu zaszły największe zmiany. Ale jeszcze zobaczy się...

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, programowanie, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW

#47 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Goście
  • Od: --

Napisano 05 październik 2007 - 20:21

Mam pytanie do Mr Orbity. Nie myśleliście kiedyś, żeby wydawać np. tygodnik (dwutygodnik) z programem telewizyjnym oraz informacjami na temat telewizji satelitarnej przekazanej w sposób bardzo przystępny dla większej liczby telewidzów. Inne pomysły co w takim czasopiśmie jeszcze mogłoby się znaleźć pewnie przyszłyby same. :D :wink: :wink:

#48 james_b

james_b

• Przyjaciele
  • 6660 postów
  • Od: 01 sty 2007
  • LokalizacjaRzgów/Łódź

Napisano 05 październik 2007 - 21:15

ooo... wiesz jakie to są koszty :?: powiem tak, nie małe. programów telewizynjych masz po uszy na rynku, różne, gorsze i lepsze. WIELKIM krokiem i tak jest przejście z dwumiesięcznika na miesięcznik, co dla mnie i tak jest czymś wielkim.
Jeszcze wrócę, jak nie w tej postaci to w innej :D Nic w przyrodzie nie ginie ;)

#49 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14398 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 06 październik 2007 - 01:05

@Romar7 - od tego jest już To&Owo ;) Programu podawać nie będziemy, ale przydałoby się albo zwiększyć ilość stron, albo częstotliwość ukazywania się SK, bo materiałów jest multum, przykładowo na druk czeka świetny tekst @Burliego, ale nie wyrabiamy z miejscem :( Kto wie, czy nie trzeba będzie dorzucić z 8 stron ;)

W nadchodzącym numerze będzie opis platformy Trikolor (Tricolor) :)

#50 Frazes

Frazes

Przesiaduję 24/7

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1653 postów
  • Od: 14 sie 2006
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 listopad 2007 - 09:36

Mnie odkąd zauważyłem tą informację w zapowiedzi nowego numeru (ale jakoś do teraz wylatywało mi z głowy, żeby zapytać o to na forum :D ) zaciekawił temat odbioru kanałów w "MPEG4" na tunerku "MPEG2" i prosiłbym o jakieś szersze info, tzn. rozumiem, że chodzi o zastosowanie modułu CI "Neotion" o którym kiedyś była mowa też tutaj, na stronkach "Satkuriera" ???

W ogóle miałbym propozycję, żeby archiwalne numery papierowego "Satkuriera" udostępniać do ściągnięcia w plikach "pdf", albo "Zio Readera", za opłatą, którą uiszczałoby się wysyłając sms (wszystkim sądzę by się takie archiwum przydało, a tą metodą możnaby też udostępniać nowe numery).

#51 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14398 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 26 listopad 2007 - 11:43

Co do pierwszego pytania: zajrzyj tu: http://forum.satkuri...opic.php?t=3403 - Neotion rozwiązuje problem, ale jest to pewna forma prowizoryczna do czasu, aż sytuacja w Polsce się ustabilizuje w temacie cyfryzacji.

Co do wersji elektronicznej SAT Kuriera - już kiedyś zastanawialiśmy się nad tym, jednak ciężko jest zabezpieczyć dostęp, aby nie kopiowano treści na lewo i prawo. Nawet "Przegląd Sportowy" (jeśli dobrze pamiętam) próbował wydać e-gazetę, ale zrezygnowali, bo ciężko było zabezpieczyć...

#52 Frazes

Frazes

Przesiaduję 24/7

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 listopad 2007 - 08:33

Ja bym nie przesadzał z tymi zabezpieczeniami (przecież papierowe wydanie też można zeskanować), a moim zdaniem przynajmniej wydania archiwalne np. w "pdf" byłyby bardzo przydatne (jaki jest pogląd innych forumowiczów???), ale ma się rozumieć to sprawa redakcji.

P. S. Ciekawie sprawę "e-wydań" rozwiązał miesięcznik "Pc World Komputer" (oferują nawet "cyfrową" prenumeratę :D !), więc jakby co "Satkurier" mógłby "podkraść" ich pomysł (http://www.pcworld.pl/digital/) :D ...

#53 PIOTREK 165

PIOTREK 165

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 208 postów
  • Od: 23 sie 2007
  • LokalizacjaSiemiatycze

Napisano 28 styczeń 2008 - 12:09

W najbliższych kilku numerach przydałby się wykaz nadajników naziemnych kanałów TV oraz radiowych i ich zasięgu, z podziałem na województwa, np. po dwa województwa w numerze - oczywiście to tylko taki mój pomysł. :)
NC+ (pakiet Universe + oraz 6 x Canal+ HD, HBO HD, Cinemax HD)
Antena 1,10 m, Hot Bird + Astra

#54 danielpes5

danielpes5

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2855 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 28 styczeń 2008 - 13:05

albo można by zrobić jakieś specjalne wydanie Sat Kuriera z wykazem wszystkich nadajników radiowo-telewizyjnych w Polsce i mapy ich zasięgów

SMS DIGITAL-Full Pakiet

Vu+ Solo SE v2- DVB-C dual 

Samsung UE49MU6470  4K UHD

#55 GieKa

GieKa

Forum to mój dom

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2020 postów
  • Od: 30 kwi 2007

Napisano 28 styczeń 2008 - 13:39

Chyba coś takiego podawałem. Jeśli Cie to interesuje to poszukaj.

#56 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14398 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 29 styczeń 2008 - 01:49

W wypadku TV i radia analogowego w wersji naziemnej trochę tego (wbrew pozorom) by było - my raczej o przekaz naziemny zawadzamy okazjonalnie, głównie w wypadku emisji cyfrowej. Myślę, że w tym wypadku bardziej pomóc mogą wykazy i tabele z serwisu http://radiopolska.pl. Drukowanie tego chyba nie ma większego sensu, tym bardziej, że zapewne nic odkrywczego ponad to, co jest tam nie napisalibyśmy ;)

#57 andyg

andyg

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • 3353 postów
  • Od: 08 mar 2007

Napisano 29 styczeń 2008 - 14:01

Brawo za ostatnie wykazy platform (i nie tylko) z podaną rozdzielczością i bitrate i cały artykuł o tym. Drążcie dalej ten temat aż uświadomicie ludzi i może wtedy się zmieni na lepsze jak zaczną lamentować na infoliniach na jakość obrazu. :lol:
Można by jeszcze podać mapki zasięgu satelitów innych niz HB i Astra (bo tu wiadomo, antena 60cm w całej Polsce wystarczy).
Szczególnie interesowałby mnie zasięg satelitów z pozycji 28,5E. Jest tam dużo niekodowanych programów brytyjskich, ma być też Euro 2008 nawet w HD! (wg waszych informacji). Piszecie że antena 120cm, ale czy w całej Polsce? Na płd.wsch. też?

#58 james_b

james_b

• Przyjaciele
  • 6660 postów
  • LokalizacjaRzgów/Łódź

Napisano 29 styczeń 2008 - 20:29

Można by jeszcze podać mapki zasięgu satelitów innych niz HB i Astra (bo tu wiadomo, antena 60cm w całej Polsce wystarczy).
Szczególnie interesowałby mnie zasięg satelitów z pozycji 28,5E. Jest tam dużo niekodowanych programów brytyjskich, ma być też Euro 2008 nawet w HD! (wg waszych informacji). Piszecie że antena 120cm, ale czy w całej Polsce? Na płd.wsch. też?

W internecie są dostępne mapki i to różne więc dane z nich powinny się zgadzać, po co dawać tam jak można w necie znaleźć?
Jeszcze wrócę, jak nie w tej postaci to w innej :D Nic w przyrodzie nie ginie ;)

#59 andyg

andyg

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • 3353 postów
  • Od: 08 mar 2007

Napisano 29 styczeń 2008 - 22:25

90% tego co jest w papierowym SK można znaleźć w necie, czy to znaczy żeby zaprzestać wydawania pisma?

#60 james_b

james_b

• Przyjaciele
  • 6660 postów
  • LokalizacjaRzgów/Łódź

Napisano 29 styczeń 2008 - 23:21

Nie, zaprzestać nie, ale przecież takie mapki to nie wiem czy są jakoś szczególnie potrzebne.