Skocz do zawartości

Czego mi brakuje w SAT Kurierze?


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podkopuję temat :D @Mr. Orbita, a dałoby radę zrobić w Satkurierze listę kanałów FTA podzielonych na tematykę (ogólne, muzyczne, sportowe, erotyczne itd.)? W grę wchodzi raczej Hot Bird i Astra (tak jak w obecnym numerze jest lista kanałów pogrupowana na języki) bo z innymi satelitami to chyba będzie problem. Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak zgadzam sie lecz nie było umieszczonych kanałow platformy N czy kanalow dosyłowych do sieci kablowych takich jak np.

 

NG Wild

Viasat Explorer

Viasat History

Play TV

FilmBox

Nonstop Kino

Zone Romantica

Zone Club

Zone Reality

NGC

Hallmark Channel

Baby TV

ESPN Classic Sport

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt by się znalazło, ale zarówno w wypadku kanałów N, jak i wymienionych dosyłowych - bez zdekodowania obrazu i dźwięku nie można określić w pełni wszystkich parametrów, więc nie da się tego zbadać dokładnie. Pozostaje bitrate, ale tu znowu dla kanałów n, które nadają w MPEG-4 nie będzie to wiele mówiło, bo nie ma odniesienia do innych przekazów w MPEG-4...

 

Warto zaglądać do tego tematu: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=1790 - co pewien okres @sxd informuje tam o zmianach w jakości przekazu kanałów polskich platform cyfrowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mi brakuje zestawienia (porównania) ofert wszystkich trzech platform. Takiego jakie było w numerze 3/2007 w odniesieniu do Cyfry+ i CP. Poza tym takie fajne zestawienia były drukowane w starych numerach SK (chyba w 1999, 2000 roku odnosnie ówczesnych Wizji i Cyfry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Proponuję artykuły na temat zawartości programów na danych satelitach i

pewnych gatunków programów na orbicie.

 

Np. Satelita Eutelsat W2 jakie są programy, jaka jest ich jakośc, jakie platformy się znajdują, jakie są warunki odbioru.

 

Opisanie kanałów filmowych, kanałów muzycznych, programów dokumentalnych itd (kodowanych i FTA) na poszczególnych satelitach.

 

Opis anteny 3m i warunki odbioru Astry 2d w Krakowie i % jakości jakie są na tunerze.

 

Osobiście marzy mi się powrót do starego Sat Kuriera (bardziej dla laików niż kilku stronicowego artykułu na temat tunera który nie trafi na polski rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie. Panie Konradzie, co z "moimi" tabelami? :D

Podkopuję temat :D @Mr. Orbita, a dałoby radę zrobić w Sat Kurierze listę kanałów FTA podzielonych na tematykę (ogólne, muzyczne, sportowe, erotyczne itd.)? W grę wchodzi raczej Hot Bird i Astra (tak jak w obecnym numerze jest lista kanałów pogrupowana na języki) bo z innymi satelitami to chyba będzie problem. Pozdrawiam :lol:

Patrzę i we wrześniowym numerze nie ma :? Da się zrobić coś takiego na październik (ewentualnie listopad)? Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawor

 

Opis 3m i warunki odbioru Astry 2D już poruszaliśmy - nie ma sensu wracać do tego i dublować temat po kilka razy.

 

Opisanie kanałów nie jest łatwe - Jak opisywać? Jakie kryterium oceny przyjąć? Oferta odpada, bo jednego może ciekawić dany typ audycji, a kogoś innego - inny. Jakość też nie zawsze można zbadać, bo kodowanych stacji bez deszyfracji nie uda się sprawdzić pod kątem rozdzielczości obrazu przykładowo...

 

Od ostatniego numeru opisujemy skrótowo wybrane platformy cyfrowe. Poprzednio był DigitAlb, teraz prawdopodobnie załapie się Tricolor 8)

 

@piotrtomkiewicz

 

Pamiętam, ale w najlepszym wypadku coś takiego trafi do numeru listopadowego i zastąpi jednocześnie tabelę FTA - po prostu ciasno się robi - trzeba będzie chyba jeszcze z 8 stron dołożyć do wydania co miesiąc ;) I tak zresztą w porównaniu z numerami sprzed kilku lat mamy więcej stron :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyrzucajcie tabeli FTA ułożonej państwmi. :cry: Może tabelę FTA ułożoną tematycznie spróbuje ktoś zrobić tu na Forum. :?:

Może wspólnymi siłami albo ktoś, kto ma dużo czasu i zamiłowania. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie uważam, że taka lista podzielona tematycznie jest dobrym pomysłem. Ktoś na przykład chce posłuchać muzyki, zagląda do SK i już wie, jakie kanały o takim profilu np. na Hot Birdzie się znajdują :wink:

A może by tak kompromis? Np: Nazwa kanału, typ, częstotliwość, język

Czyli wyglądało by to tak:

RTL 102.5 HIT, muzyczny, 11623/V, włoski

 

PS. Widzę panie Konradzie, że się panu pomysł spodobał. To dobrze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie coś podobnego istnieje, ale w wersji elektronicznej :P O tutaj :arrow:https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=2297

 

@Romar7, mógłbym kanały posegregować tematycznie, ale o uwzględnieniu całej orbity nie ma mowy. Kto by to aktualizował :lol: Wolę ograniczyć się jedynie do najciekawszych pozycji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślimy jeszcze o tej liście z podziałem na tematykę. Nie obejmowałaby jednak ona wszystkich FTA, a jedynie wybór najciekawszych kanałów z 13E i 19,2E (nie widzę sensu umieszczania przykładowo Oman TV 2, Saudi Channel, czy kanałów planszowych VIC lub innych tego typu eksperymentów telewizyjnych :lol: ).

 

Może uda się to zmieścić do numeru listopadowego - ciężko powiedzieć - nie chcę nic obiecywać. Ale mam na uwadze ten pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też podobały mi się te stare zestawienia z ok. 2000 roku, ale kanałów nam przybyło w platformach i nie można już tego tak przedstawić jak kiedyś - 1 strona byłaby mało. W bieżącym numerze na tapecie jest Cyfra+ ;)

A jakby zrobić coś takiego: raz na kwartał (pół roku) takie zestawienie wszystkich platform (Cyfra+, CP i N), dla porównania. Nie w każdym numerze, ale raz na pół roku (6 i 12 numer, ot na wakacje i na Święta). :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Mr Orbity. Nie myśleliście kiedyś, żeby wydawać np. tygodnik (dwutygodnik) z programem telewizyjnym oraz informacjami na temat telewizji satelitarnej przekazanej w sposób bardzo przystępny dla większej liczby telewidzów. Inne pomysły co w takim czasopiśmie jeszcze mogłoby się znaleźć pewnie przyszłyby same. :D:wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Romar7 - od tego jest już To&Owo ;) Programu podawać nie będziemy, ale przydałoby się albo zwiększyć ilość stron, albo częstotliwość ukazywania się SK, bo materiałów jest multum, przykładowo na druk czeka świetny tekst @Burliego, ale nie wyrabiamy z miejscem :( Kto wie, czy nie trzeba będzie dorzucić z 8 stron ;)

 

W nadchodzącym numerze będzie opis platformy Trikolor (Tricolor) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mnie odkąd zauważyłem tą informację w zapowiedzi nowego numeru (ale jakoś do teraz wylatywało mi z głowy, żeby zapytać o to na forum :D ) zaciekawił temat odbioru kanałów w "MPEG4" na tunerku "MPEG2" i prosiłbym o jakieś szersze info, tzn. rozumiem, że chodzi o zastosowanie modułu CI "Neotion" o którym kiedyś była mowa też tutaj, na stronkach "Satkuriera" ???

 

W ogóle miałbym propozycję, żeby archiwalne numery papierowego "Satkuriera" udostępniać do ściągnięcia w plikach "pdf", albo "Zio Readera", za opłatą, którą uiszczałoby się wysyłając sms (wszystkim sądzę by się takie archiwum przydało, a tą metodą możnaby też udostępniać nowe numery).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...