Skocz do zawartości

Czego mi brakuje w SAT Kurierze?


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...
  • 1 rok później...

Ja napiszę może czego nie brakuje i jest za dużo.

Otóż czytałem ostatni numer SK po kilku latach przerwy i niestety jedno się nie zmienia.

A mianowicie prawie 1/3 pisma to tabele z wykazami programów.

Zupełnie chybiony pomysł na te czasy, nie tego oczekiwałem.

Można śmiało założyć iż każdy kto czyta SK w wersji papierowej ma internet więc te tabele to marnowanie miejsca w gazecie które mogłoby być wykorzystane inaczej.

Żeby to jeszcze było 10% gazety, ale 30%?

Cóż szkoda zamawiać nawet, choć reszta jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Być może będzie to delikatine off-topic, ale napiszę tutaj. Mi w SATKurierze brakuje jednej rzeczy, a dokładniej - kolejnej, porządnej książki opisującej Historię telewizji w Polsce. :) Można by ładnie złożyć w całość wątek @Tomo21, który moim zdaniem jest idealną perełką tego forum oraz dodać nieco więcej informacji, przede wszystkim o powstawaniu telewizji publicznej i pierwszych stacjach komercyjnych (wszystko oczywiście z aktualnymi i poprzednimi wersjami logotypów). Moim zdaniem taka książka zyskałaby bardzo dużą popularność i szerokie grono odbiorców. Wiem, że przedsięzwięcie nie jest tak proste, jak wydanie kolejnego numery magazynu, ale w niedalekiej przyszłości może warto byłoby na ten temat pomyśleć. :P  A jak już się trochę rozmarzyłem to mam propozycję na kolejną publikację - Historia telewizji w Europie - i tutaj możnaby dodać np. ówczesny skład multipleksów cyfrowych we wszystkich krajach. :D

Edytowane przez patryk92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

O tabelach już jakiś czas temu pisałem - niezmiennie cieszą się zainteresowaniem, są telefony do redakcji np. zgłaszające zmiany. Ilość stron zredukowaliśmy wyrzucając PID-y. Na razie nie jest przewidywana ani redukcja, ani rozszerzanie. Prosta sprawa - gdyby to nie miało poczytności, to byśmy nie drukowali :)

 

@patryk92 - pomysł fajny, też bym taką książkę chętnie zobaczył, pewnie z archiwów magazynu udałoby się sporo wyciągnąć, archiwalne zrzuty ekranowe w jakości lepszej niż wrzucane było na Internet lata temu, bo wtedy była inna sytuacja i gdy portal startował, przy ogólnych słabych łączach (portal jest starszy niż Neostrata ;) ), to się oszczędzało transfer i dawało małe grafiki ;) No ale przy obecnej obsadzie redakcji byłoby to ciężko dopiąć, dodatkowo generalnie spada czytelnictwo i wydanie pozycji książkowej o tak wąskiej tematyce może się niestety nie domknąć finansowo. Pomysł przedyskutujemy na spokojnie w redakcji przy większym spotkaniu ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 lata później...
13 godzin temu, Ozzy666 napisał:

Mi brakuje wykazu kanałów FTA z Astry 19.2E. Niby mamy stronę lyngsat, jednak to nie to samo co wersja drukowana.

Ten wykaz FTA 13E to bo ja wiem czy w sumie jest potrzebny? Przecież idzie to wyczytać z wykazu MPEG czy przy danym kanale jest litera systemu kodowania, czy jest tam pusto co jest równoznaczne z FTA. No i polskich kanałów fta jest bardzo mało.

Poza tym może warto byłoby zmienić zakres satelitów w tej tabeli z 75E-45W, na 90E-30W. Na Yamalu 90E są np. dalekowschodnie perełki jak OTV Primorje Władywostok, oraz z 85E zapewne jakaś część czytelników odbiera platformę Telekarta, a dalej od 30W to w paśmie Ku, które wyłącznie takie znajduje się w tym wykazie, to już nie za wiele jest czego szukać, tam już bardziej rządzi pasmo C. Poza tym na wykazie z Hispasata 30W brakuje transponderów i kanałów Abertis.

Edytowane przez moimzdaniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest może potrzebny w każdym numerze, ale raz w roku np. w grudniowym numerze mógłby być wykaz 13E i 19.2E jako takie podsumowanie roku. Wykaz MPEG jest przydatny, nie odbieram nic więcej poza Astrą i Hotbirdem ale lubię go chociaż przejrzeć z ciekawości co tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Mi w SAT Kurierze przede wszystkim brakuje:

 

- wykazu kanałów Orange TV (w technologii satelitarnej)

- wykazu kanałów DVB-T/T2 (zawierający nie tylko ogólnopolskie multipleksy, ale także lokalne, testowe i płatny MUX 4). Z tego co wiem, kiedyś do numeru 9/2014 był wykaz kanałów DVB-T. Był też w numerze o MUX 8 (9-10/2016)

- listy nadajników naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T/T2

- wykazu kanałów z satelity Astra 19,2 E (podobnie jak wykaz kanałów DVB-T też kiedyś był)

Edytowane przez Adam.kaslewicz
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Adam.kaslewicz napisał:

- wykazu kanałów Orange TV (w technologii satelitarnej)

- wykazu kanałów DVB-T/T2 (zawierający nie tylko ogólnopolskie multipleksy, ale także lokalne, testowe i płatny MUX 4). Z tego co wiem, kiedyś do numeru 9/2014 był wykaz kanałów DVB-T. Był też w numerze o MUX 8 (9-10/2016)

 

Te wykazy rzeczywiście by się przydały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 27.08.2016 o 21:25, tracer10 napisał:

Ja napiszę może czego nie brakuje i jest za dużo.

Otóż czytałem ostatni numer SK po kilku latach przerwy i niestety jedno się nie zmienia.

A mianowicie prawie 1/3 pisma to tabele z wykazami programów.

Zupełnie chybiony pomysł na te czasy, nie tego oczekiwałem.

Można śmiało założyć iż każdy kto czyta SK w wersji papierowej ma internet więc te tabele to marnowanie miejsca w gazecie które mogłoby być wykorzystane inaczej.

Żeby to jeszcze było 10% gazety, ale 30%?

Cóż szkoda zamawiać nawet, choć reszta jest OK.

Ja właśnie ze względu na te tabele nie czytam SAT Kuriera. Brakuje mi w gazecie jakiś zestawień np. 10 najlepszych nadawających stacji muzycznych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 23.06.2021 o 13:43, Rocznik 02 napisał:

Ja właśnie ze względu na te tabele nie czytam SAT Kuriera. Brakuje mi w gazecie jakiś zestawień np. 10 najlepszych nadawających stacji muzycznych. 

Zmieniam zdanie, wykaz kanałów FTA z Hot Bird 13E to nie taki głupi pomysł, przyda mi się bardzo ta tabela. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość AmstradSRX

Powinno być więcej reklam z info o usługach i asortymencie znanych firm (np. Dipol, Eltrox, Hollex, Profan, Audax, Acme, Wisat, Lemag, DMTrade, Cardsplitter, Diomar... i tak dalej). Reklamy takich firm powinny być całostronne z masą asortymentu i z cenami. SK powinien opracować jakieś lepsze cenniki takich reklam aby były one dostępne w każdym numerze. Przydałby się też co jakiś czas jakiś temacik pt."podsumowanie brandowanego sprzętu" z mini recenzjami, wszak o dekoderkach od operatorów można dowiedzieć się tyle co nic.  Powinien też powstać jakiś narodowy program walki z brandem i recenzje "zamienników" dla dekoderów (tj. pod moduły CI+). Byłoby miło od czasu do czasu móc poczytać "z czym się nie użerać...".  No i testy (fachowe!) konwerterów powinny być choć raz w roku (wybrać jesienną ulewną aurę i trochę nowości potestować).  SK powinno też podlizać się bardziej cioci E2 ale wtedy "operatory narodowe" mogą mieć focha :))

 

Edytowane przez AmstradSRX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AmstradSRX

Bo mały % rynku to używa i się zna, wiedzą co kupić i tak dalej a reszta rynku bierze to co inni wciskają czyli ... Opticumy :)))

Gdy latam pieszo po mieście to zawsze zwracam uwagę na anteny satelitarne, taki nawyk i np. w takiej Warszawie bardzo ciężko jest znaleźć coś poczciwego u ludzi na ścianach, balkonach, dachach. Dobroci najczęściej widać jedynie u takich co Krajzlery/dżipy/BMKi mają na podjazdach to wtedy na dachu wisi jakiś TriaxTD110 albo dla jaj żółty Televes i pewnie zamontowali to tam ci, którzy dobrze się znają i montowali w trybie "pana stać". Ja przez 20lat w Wawie widziałem może ze trzy razy jakieś MABO 150cm albo choćby Horshamnna120 siwego, serio a o konwerterach Inverto Black Ultra czy Pro to zapomnij, czasami trafi się jakiś wydłużony singiel na wysięgniku a reszta to przewaga koloru siwego z białym więc sami wiecie co to jest. Zresztą, 90% LNB można z daleka poznać. Królują niestety antenki brandowane czyli te od NC+ lub Polsatu, czasami komuś się zechce zawiecić nielogowanego Coraba 90 z alu materiału. Obrotnic to dawno nie widziałem a siłowniki z polarmountami to wyginęły jak dinozaury. Multifeedy czasami się trafiają ale to tak raz na 100. O przewodach już nic nie wspomnę, znaleźć czarnego Triseta czy Trilana graniczy z cudem, rządzi Onyx :))))

I to jest bogate miasto a ludzie i tak sobie nie pozwalają a na wioskach jest jeszcze gorzej, tam to często widać skorodowane antenki sprzed 10-15 stu lat które odziwo działają.

Nie ma zatem co testować nagminnie, wydaje mi się że jeden wilki test konwerterów raz w roku byłby nawet na miejscu no ale ... test wykonany przez sapies z głową na karku, czyli:

- zestaw anten 70,80,90,120cm

- przy pomiarach wzięte pod uwagę warunki atmosferyczne, czyli konwerter testowany kilka razy w różnych warunkach

- konwerter testowany na satelitach 19.2E, 13.0E i dla hecy coś z okolic Eurobirda/Astry z 28.2/28.5E

- miernik z C/N, S/N, BER, MER

- test konwerterów na obciążeniu przy wysokich temperaturach np. latem gdy nagrzewa się niemiłosiernie oraz zimą przy -15 a obciążony dekoderami na każdej wtyczce

- test separacji szumów do sygnału

- test tzw. szumienia na inne polaryzacje na tej samej MHz

i tak dalej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...