Skocz do zawartości
Gość Anonymous

Czego mi brakuje w SatKurierze

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwy w jednym z najbliższych wydań test odbiornika Openbox SX9 Combo ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nie ma takich planów, na razie najbliższe dwa wydania są już wstępnie zaplanowane i nawet mógłbym napisać czego testy będą, ale nie napiszę, bo się zepsuje niespodzianka, a poza tym lepiej nie zapeszać :P Na razie tajne :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niedługo kanały SD zgasną i może by pomóc w doborze anteny/konwertera pod nowy tuner/dekoder Satelitarny,

dziś kupiłem Magazyn z Maja i pochwalę bo ciekawie poskładany i mi spasował taki zestaw, oby tak zostało :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja napiszę może czego nie brakuje i jest za dużo.

Otóż czytałem ostatni numer SK po kilku latach przerwy i niestety jedno się nie zmienia.

A mianowicie prawie 1/3 pisma to tabele z wykazami programów.

Zupełnie chybiony pomysł na te czasy, nie tego oczekiwałem.

Można śmiało założyć iż każdy kto czyta SK w wersji papierowej ma internet więc te tabele to marnowanie miejsca w gazecie które mogłoby być wykorzystane inaczej.

Żeby to jeszcze było 10% gazety, ale 30%?

Cóż szkoda zamawiać nawet, choć reszta jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale tabele oddają swój klimat. Pamiętam, jak je analizowałem kilka lat temu. Fajna, przydatna rzecz, nie każdy woli wersję z komputera. ;)

Edytowane przez Barti
Post napisany dość niechlujnie. Poprawiono fatalną pisownię w poście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Być może i tak, ale według mnie te tabele na 1/3 gazety to relikt po czasach kiedy nie każdy miał neta.
Reszta jest ciekawa i tu nie miałbym większych uwag.
Ale jak kto woli prawda?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Być może będzie to delikatine off-topic, ale napiszę tutaj. Mi w SATKurierze brakuje jednej rzeczy, a dokładniej - kolejnej, porządnej książki opisującej Historię telewizji w Polsce. :) Można by ładnie złożyć w całość wątek @Tomo21, który moim zdaniem jest idealną perełką tego forum oraz dodać nieco więcej informacji, przede wszystkim o powstawaniu telewizji publicznej i pierwszych stacjach komercyjnych (wszystko oczywiście z aktualnymi i poprzednimi wersjami logotypów). Moim zdaniem taka książka zyskałaby bardzo dużą popularność i szerokie grono odbiorców. Wiem, że przedsięzwięcie nie jest tak proste, jak wydanie kolejnego numery magazynu, ale w niedalekiej przyszłości może warto byłoby na ten temat pomyśleć. :P  A jak już się trochę rozmarzyłem to mam propozycję na kolejną publikację - Historia telewizji w Europie - i tutaj możnaby dodać np. ówczesny skład multipleksów cyfrowych we wszystkich krajach. :D

Edytowane przez patryk92

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O tabelach już jakiś czas temu pisałem - niezmiennie cieszą się zainteresowaniem, są telefony do redakcji np. zgłaszające zmiany. Ilość stron zredukowaliśmy wyrzucając PID-y. Na razie nie jest przewidywana ani redukcja, ani rozszerzanie. Prosta sprawa - gdyby to nie miało poczytności, to byśmy nie drukowali :)

@patryk92 - pomysł fajny, też bym taką książkę chętnie zobaczył, pewnie z archiwów magazynu udałoby się sporo wyciągnąć, archiwalne zrzuty ekranowe w jakości lepszej niż wrzucane było na Internet lata temu, bo wtedy była inna sytuacja i gdy portal startował, przy ogólnych słabych łączach (portal jest starszy niż Neostrata ;) ), to się oszczędzało transfer i dawało małe grafiki ;) No ale przy obecnej obsadzie redakcji byłoby to ciężko dopiąć, dodatkowo generalnie spada czytelnictwo i wydanie pozycji książkowej o tak wąskiej tematyce może się niestety nie domknąć finansowo. Pomysł przedyskutujemy na spokojnie w redakcji przy większym spotkaniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, jaka jest realna szansa aby w magazynie pojawiła się dodatek w postaci naklejki na antenę?

19396704_1495034660546680_61698882670913

Edytowane przez SiGi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W magazynie nie ma planu, bo tych naklejek zrobiliśmy tylko próbną serię w małej ilości, zostało chyba z 10 sztuk, nie ma planów jakoś tego rozwijać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi