Skocz do zawartości

Odbiór w Lubień


tonybcc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W którą stronę masz skierowaną antenę?

Z Chorągwicy będziesz miał multipleksy na kanałach 25 i 64, natomiast z Lubonia na kanałach 32 i 61. Do tej drugiej lokalizacji masz dużo bliżej.

 

Najpierw sprawdź czy masz podpięty zasilacz i powiedz jaki jest odbiór analogowy. Ta antena którą podałeś nadaje się bardziej do odbioru miejskiego, a nie górskiego. (wegłud mnie przepłaciłeś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spisuje się w twoich warunkach, ale ja nie mam dobrej opini o tego typu wynalazkach. Przede wszystkim ma małą ilość elementów, co nie wypływa dobrze na zysk anteny, a wzmacniacz jest tylko rozwiązaniem pośrednim.

 

Podobnie jest z antenami siatkowymi. Jak dla mnie bardziej pewne są zwykłe yagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały ten zestaw( oprócz tv) był w domu który kupiłem. Obraz analogowy mam bardzo kiepski tylko polsat, 1 i 2 wszystko słabej jakości.

Antenę mam skierowaną ma kraków ( próby obrotu nie przynoszą rezultatu) . Zastanawiam się również czy cała ta instalacja jest ok. Może Zmienić kabel . Sam już nie wiem, nawet chciałem kupować tuner sat combo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacje masz trochę nieciekawą. Odbiór z nadajnika na Luboniu zapewne nie wchodzi w rachubę. Z Chorągwicą może byc różnie. Na pewno trzeba zacząć od weryfikacji instalacji antenowej (jeżeli jest sprawna, a odbiór analogu jest kiepski, to z odbiorem dvb-t może byc problem). Dopiero potem można rozpocząć "poszukiwania" dobrego sygnału. W skrajnym przypadku musisz być przygotowany na eksperymenty z kilkoma antenami. Dosyć dobrą opinią cieszą się anteny TriDigit lub podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam.

Korzysta ktoś z obecnych tutaj z nadajnika na Luboniu? Bo zastanawiam się gdzie szukac winnego tego, że straciłem kompletnie sygnał.

Antena pasywna, pozatym brak burz ostatnio, dekoder wydaje się być sprawny, być może kabel. Ale nim zacznęszukać czy to jego wina to może mi ktos napisze, że poprostu trwająprace konserwacyjne i tu leży problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...