Skocz do zawartości

Jaki tuner i antenę wybrać?


missred21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam telewizor Grundig Vision 20 LCD 51-8510 TOP. Nie jest on niestety wyposażony w łącze SCART (eurozłącze). Jedyne łącza które posiada to (Audio OUT, AV3, S-VHS, PC INPUT) out.php?t=408439_img-7105.jpg

Mam pytanie jaki tuner najlepiej podłączyć do tego telewizora i w jaki sposób aby uzyskać możliwie jak najlepszą jakość odbioru? Czy prawidłowe będzie użycie przejścia Scart-> Cinch?

Mam jeszcze jedno pytanie, jaką antenę wybrać. Nie mam niestety możliwości zamontowania anteny na zewnątrz, zostaje więc pewnie taka pokojowa. Do multipleksu mieszkam w odległości jakieś 40km. Czy ta pokojowa antena będzie w stanie wyłapać sygnał? Jeśli nie to jak to można inaczej, najlepiej rozwiązać?

 

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółty oznacza obraz, natomiast białe i czerwone to są dwa kanały dźwięku. Kolejne białe i czerwone prowadzi do głośników zewnętrznych.

 

Najwidoczniej będziesz musiał kupić odpowiednią przejściówkę z euro na s-video/chinch, albo kupić dwa przewody i je jakoś połączyć, są częściowo kompatybilne. Wzory gniazd s-video i euro(scart) znajdziesz w internecie.

 

Co do anteny, to podaj nam gdzie mieszkasz i skąd zamierzasz łapać sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zamontować anteny na zewnątrz gdyż mieszkanie wynajmuję i właściciel na to nie zezwala.

Mieszkam we Wrocławiu przy ulicy Wieczystej, sygnał będzie łapany z Wrocław Sobótka (dwa multipleksy) a 3ci jest umiejscowiony Wrocław Żmigród, fajnie by było żeby go też wyłapać ale nie wiem czy się da bo jest w przeciwnym kierunku niż Sobótka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmocniej przepraszam, nie wiem dlaczego mi weszła do głowy Sobótka, chodziło oczywiście o Ślęże ;)

Zrobiłam próbę na pożyczonym tunerze CABLETECH URZ0084 z anteną pokojową (frequency range 40-862 MHz) i generalnie jest tak, że trzeba się nieźle nagimnastykować żeby cokolwiek złapało to jak się uda łapie tylko MUX 1 a w innym ustawieniu tylko MUX 2 a o tym MUX3 z Żórawiny wgl nie ma mowy. Generalnie jak sie tylko ruszy o milimetr to od razy przerywa a niektóre kanały odbierają lepiej jak sie anteny dotyka ;). Nie wiem czy to kwestia słabej anteny czy czego... Jest jakaś dobra antena wewnętrzna, która by dobrze łapała te programy czy bez anteny zewnętrznej nie może się obejść?

 

I jeszcze jedno małe pytanko, przy TVP1 HD jest dźwięk ale pojawia się informacja ''Niewspierany typ wide''. Tzn. że ten tuner nie potrafi przetworzyć kanałów HD? Czy jest możliwość kupienia takiego tunera żeby odtwarzało też kanał HD na starym telewizorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anteny pokojowe dobre są w miastach czyli tam gdzie są nadajniki, najlepszym wyborem będzie zainstalowanie anteny zewnętrznej, dzięki jej będzie można uzyskać stabilny i mocny sygnał :)

Ten tuner to lipa; polecam takie firmy jak Wiwa, Technisat, Opticum, Maximum, Ferguson czyli tunery markowe a nie jakieś chińskie cuda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mieszkam praktycznie w centrum miasta, we Wrocławiu także powinno działać ;) Udało mi się przed chwilą złapać MUX1 i MUX2 jednocześnie także sukces ale antena jest w tak dzikim położeniu i pod dziwnym kątem, że nie wiem czy da rade tak funkcjonować. @Qrzysztof czy jest możliwość złapania jakoś MUX3 na tę antenę czy trzeba by ciągle ją przestawiać i stroić na nowo?

I mam pytanie jaką funkcję musi mieć tuner żeby odbierał TVP1 HD (ogólnie programy HD) bez błędu ''Niewspierany typ wide''?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mux-3 nadaje w całej Polsce z bardzo małą mocą,także przy tej odległości-40km od nadajnika,nie ma szans odbioru na antenie pokojowej,z zewnętrznej prawdopodobnie też.Co do tunerów,szukaj tych co mają serwis w Polsce.Wybierał bym z tych co podał @Crossi.Telewizor najprościej możesz podłączyć kablem euro-chinch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...