Jump to content

Recommended Posts

A w ogóle, to takie coś mi się przypomniało - historia z 2012, bawi do dziś:

1329386378_by_Jackass.jpg?1380090878

• Haha 2

Czy jest szansa by dodać pełny tytuł piosenki Mafii "Ja (Moja twarz)"? Wszędzie widnieje ten pełny, a tylko u Was widzę zwykłe "Ja". Nigdzie (poza jednym wrzutem na YT) nie spotkałem się z tym niepełnym opisem tej piosenki. Dziwnie to wygląda. ;)

No nie wiem czy to możliwe. Napiszę taką prośbę do dyrektora i zobaczymy 😂

• Haha 3

Vh1 zmieniają w MTV 80s a MTV Rocks W MTV 90s. To będzie poważna konkurencja dla Starsów. W MTV mają lepszą bibliotekę. Z drugiej strony nie umieją z niej korzystać a redaktor naczelny Starsów to prawdziwy pasjonat. Zapowiada się bardzo ciekawie ten październik :-)

• Like 1
  • Upvote 1

Wiesz, że dzwoni ale nie wiesz gdzie ;) W MTV 80's zmieniają VH1 Classic który w Polsce jest bardzo słabo dostępny, nie jest on dla mnie żadną konkurencją. Podobnie z MTV Rocks które będzie MTV 90's. Tak więc jedynie ciekawostka, bez wpływu na moją działalność i linię programową :)

• Upvote 1

Nie ma reklam=nie ma wyścigu w panelu Nielsena=nic się nie zmieni. :P

• Upvote 2

Przede wszystkim nie ma zasięgu, VH1 Classic może oglądać 8% Polaków ;) 

• Upvote 1

MTV Rocks ma spory zasięg (CP i C+ satelita), ale skoro wycofali nawet reklamy z MTV Music (24) czy VH1 Polska (czy jak to się teraz nazywa), to tym bardziej nie wejdą w reklamy na MTV 90's. Ludzie jednak te kanały oglądają, nie wiadomo ile widowni odpłynie do tych nowych kanałów bez reklam, czyli teoretycznie bardziej ciekawych dla widza, niż kanały FTA z reklamami.

Można sobie gdybać.

• Upvote 1

MTV ROCKS i owszem ma sensowny zasięg, VH1 Classic nie ma :) 

Tak czy inaczej - nie ma ich w Nielsenie to dla nas (FTA) nie istnieją bo w żaden sposób nie da się tego zweryfikować..

• Upvote 1

W dniu 27.07.2020 o 15:18, STARS.TV napisał:

VH1 Classic może oglądać 8% Polaków

Sorry za politykę, ale nudzi mnie bycie w mniejszości :P Choć tym razem ma zaletę.

W dniu 27.07.2020 o 08:13, igorek napisał:

Vh1 zmieniają w MTV 80s

No to jest alternatywa na audycje "wypełniające wymogi koncesyjne". :P I jakby się pojawiła na ekranie reklama z Zenkiem.
PS. @STARS.TV wiem, że nie potrzebujesz podpowiedzi, ale "Best Polish 80s" byłaby dobrą konkurencją - na MTV raczej Lady Pank czy Perfectu nie uświadczymy.

W tym specjalizuje się Kino Polska Muzyka i niech tak zostanie :)

O nie, "remaster" kawałka Smash Mouth - All Star trafił do Stars.

Niezbyt udany chciałbym podkreślić, podobnie jak wiele innych, które jakiś czas temu pojawiły się na YT.

Jeden z twórców na YT nawet przygotował film traktujący o "strasznych" remasterach:

Nic nie robisz - źle. Robisz - też źle 😂

• Upvote 1

Nie no, robić można. Czasem nawet trzeba, ale z głową :)

Zapewne dla większości widowni to zmiana na plus, o ile w ogóle zauważą, niemniej faktem jest, że technicznie  ten „remaster” zawalili po całości :)

Ale i tak jest lepszy od sd które miałem do tej pory więc powiedz mi o czym w ogóle rozmawiamy? :)

• Upvote 1

Chyba o tym, że jak coś robić, to robić porządnie. :-)

A podmiana sd na oficjalne hd to nie jest porządnie?

Nie jestem przeciwnikiem remasterów - wręcz przeciwnie, bardzo dobrze, że się pojawiają.

Szczególnie, gdy jest on na bazie nowego skanu w efektywnie wyższej rozdzielczości.

Gorzej, gdy remaster przeinacza oryginał. 

Sztuczne wyostrzenie, nieudany deinterlacing, mieszanie framerate'u, rozciąganie obrazu bez utrzymania proporcji.

To wszystko tutaj się znalazło.

Generalnie stylizowanie (bo nie wiem jak to inaczej nazwać) materiałów z taśmy czy cyfry w SD do HD uważam za średni pomysł.

Gdyby tylko wpuścili upscale na YT do HD to miałoby to sens, bo wtedy serwis zakoduje film z większym bitratem i będzie przynajmniej z tego jakiś pożytek :)

Niestety zdaję sobie sprawę, że jestem w mniejszości, wszyscy chcą remasterów.

Jak jest ostrzej, kolorowiej i dumnie podpisane jako "REMASTERED IN HD" to ma się poczucie, że jest lepiej :)

3 godziny temu, mattem napisał:

Sztuczne wyostrzenie, nieudany deinterlacing, mieszanie framerate'u, rozciąganie obrazu bez utrzymania proporcji.

To wszystko tutaj się znalazło.

Ale jak płynniutko jest w tej nowej wersji! Nawet super motion flow w Sony się chowa. Niektórzy forumowicze byliby zachwyceni :)).

Swoją drogą, bardzo ciekawy kanal tego Pana YT co analizuje to video, dzięki za podlinkowanie.

StarsTV, dlaczego unikasz grania kultowych polskich przebojów takich jak na KPM ?? Codziennie to samo 80s, 90s i Ballady, na Party jest za mało Party i w ogóle nie ma tam prawdziwego retro dance??

• Upvote 1

Polska muzyka nigdy nie była i nie będzie podstawą mojej oferty nie widzę więc sensu wydawania wielkich pieniędzy w archiwum TVP. Wolę te środki przeznaczać na zagraniczną klasykę. I co to znaczy, że codziennie to samo BEST 80's, BEST 90's i ballady? Gram codziennie te same numery? :)

Mam w swojej kablówce dostęp do 27 kanałów muzycznych:

1) MTV Polska HD

2) MTV Live HD

3) MTV MUSIC 24

4) MTV Rocks

5) MTV Hits

6) Club MTV

7) VH1

8. VH1 Classic

9) Stars TV HD

10) Kino Polska Muzyka

11) 4 Fun TV

12) 4 Fun Dance

13) 4 Fun Gold

14) Gold TV

15) Power TV HD

16) Nuta TV HD

17) VOX music TV

18) Polo TV

19) Disco polo music

20) Polsat Music HD

21) Eska TV HD

22) Eska TV Ekstra HD

23) Eska Rock TV

24) Music Box UA

25) Stingray Classica HD

26) Stingray Jazz HD

27) Stingray Iconcerts HD

Pomimo tego nie ma ani jednego kanału, który w większości nadawałby muzykę alternatywną i byłby w muzycznym klimacie starej trójki a obenego radia nowy świat. Stars TV ma momenty takiej muzyki. Taką TV było kiedyś muzo.tv. Chęć zysku Polsatu i niszowa oglądalność zamieniły ten kanał w komercyjny twór jakim jest Polsat Music. Nie zdziwię się jak zmieni się również w przyszłości profil muzyczny i nazwa Eski Rock TV.

Szkoda, że pomimo tylu kanałów muzycznych na rynku nie każdy może znaleźć to czego szuka. Pozostają radio i internet.

• Upvote 1