Skocz do zawartości

STARS.TV


STARS.TV
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem przeciwnikiem remasterów - wręcz przeciwnie, bardzo dobrze, że się pojawiają.

Szczególnie, gdy jest on na bazie nowego skanu w efektywnie wyższej rozdzielczości.

Gorzej, gdy remaster przeinacza oryginał. 

Sztuczne wyostrzenie, nieudany deinterlacing, mieszanie framerate'u, rozciąganie obrazu bez utrzymania proporcji.

To wszystko tutaj się znalazło.

 

Generalnie stylizowanie (bo nie wiem jak to inaczej nazwać) materiałów z taśmy czy cyfry w SD do HD uważam za średni pomysł.

Gdyby tylko wpuścili upscale na YT do HD to miałoby to sens, bo wtedy serwis zakoduje film z większym bitratem i będzie przynajmniej z tego jakiś pożytek :)

 

Niestety zdaję sobie sprawę, że jestem w mniejszości, wszyscy chcą remasterów.

Jak jest ostrzej, kolorowiej i dumnie podpisane jako "REMASTERED IN HD" to ma się poczucie, że jest lepiej :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mattem napisał:

Sztuczne wyostrzenie, nieudany deinterlacing, mieszanie framerate'u, rozciąganie obrazu bez utrzymania proporcji.

To wszystko tutaj się znalazło.

 

Ale jak płynniutko jest w tej nowej wersji! Nawet super motion flow w Sony się chowa. Niektórzy forumowicze byliby zachwyceni :)).

Swoją drogą, bardzo ciekawy kanal tego Pana YT co analizuje to video, dzięki za podlinkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska muzyka nigdy nie była i nie będzie podstawą mojej oferty nie widzę więc sensu wydawania wielkich pieniędzy w archiwum TVP. Wolę te środki przeznaczać na zagraniczną klasykę. I co to znaczy, że codziennie to samo BEST 80's, BEST 90's i ballady? Gram codziennie te same numery? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w swojej kablówce dostęp do 27 kanałów muzycznych:

1) MTV Polska HD

2) MTV Live HD

3) MTV MUSIC 24

4) MTV Rocks

5) MTV Hits

6) Club MTV

7) VH1

8. VH1 Classic

9) Stars TV HD

10) Kino Polska Muzyka

11) 4 Fun TV

12) 4 Fun Dance

13) 4 Fun Gold

14) Gold TV

15) Power TV HD

16) Nuta TV HD

17) VOX music TV

18) Polo TV

19) Disco polo music

20) Polsat Music HD

21) Eska TV HD

22) Eska TV Ekstra HD

23) Eska Rock TV

24) Music Box UA

25) Stingray Classica HD

26) Stingray Jazz HD

27) Stingray Iconcerts HD

 

Pomimo tego nie ma ani jednego kanału, który w większości nadawałby muzykę alternatywną i byłby w muzycznym klimacie starej trójki a obenego radia nowy świat. Stars TV ma momenty takiej muzyki. Taką TV było kiedyś muzo.tv. Chęć zysku Polsatu i niszowa oglądalność zamieniły ten kanał w komercyjny twór jakim jest Polsat Music. Nie zdziwię się jak zmieni się również w przyszłości profil muzyczny i nazwa Eski Rock TV.

Szkoda, że pomimo tylu kanałów muzycznych na rynku nie każdy może znaleźć to czego szuka. Pozostają radio i internet.

 

 

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr-Piła, no niestety, też nad tym ubolewam. Polski rynek, jeżeli chodzi o stacje muzyczne podzielony jest na 3 typy: 1) kawałki OLDIES, te najbardziej oklepane do porzygu, które masz na Stars.TV czy Gold TV; 2) disco polo - Polo TV, Disco Polo Music, VOX Music TV, Power TV; 3) hity na czasie - Eski, Polsat Music, 4fun.TV i cała reszta. MTV Polska od kilku lat jest już kanałem rozrywkowym, brak tam muzyki.

Edytowane przez Bloo411
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można stworzyć niszowy kanał, którego prawie nikt nie ogląda (średnio 243 widzów) i dać go za opłatą w wp pilot i do najwyższych pakietów w niektórych kablówkach z mniejszą ilością gniazdek (Biznes 24 )(w Asta-Net jest tylko w najwyższym pakiecie). Tylko na jak długo?

Edytowane przez Piotr-Piła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak temat poszedł trochę w stronę analizy rynku kanałów muzycznych, to ja zaproponuję coś, czego pewnie nigdy w Polsce nie będzie. Płatny kanał, może być nawet dodatkowo płatny za 5-10 zł/mc, gdzie leciałyby koncerty typu Pink Floyd, Rolling Stones, Metallica, Tina Turner, Electric Light Orchestra, Rammstein, Genesis, Peter Gabriel, jacyś współcześni artyści, także polscy, może trochę Jazzu. To ma być dobra muzyka, ale jednak w jakimś stopniu popularna. Oprócz tego dokumenty, wywiady, magazyny. W każdy piątek i sobotę wieczorem powinny być premiery. Takie coś powinno uruchomić CANAL+ roboczo jako CANAL+ Muzyka i dodać do tego droższego pakietu 10xC+. Wtedy na pewno w końcu byłby sens dopłaty 10 zł do tych kanałów.

 

Znając życie CANAL+ tego nie zrobi, nie zrobi też tego TVP. Doceniam, że w C+ czy TVP Kultura czasami coś rzucą, ale to jest jeszcze za mało. Podejrzewam, że @STARS.TV także nie będzie zainteresowane ze względu na duże początkowe koszty projektu, może być potrzebny efekt skali, ale jakby co sprzedaje pomysł za darmo.

 

Jeszcze teraz w pandemii taki kanał szczególnie byłby potrzebny. Mogliby się załapać jacyś polscy artyści, bardziej wyrafinowani, ale z drugiej strony popularni, którzy mogliby też wykonywać występy na żywo. W przypadku szerszej dostępności jest też możliwość lokowania produktu na zasadzie Męskiego Grania Żywca itp.

 

Tutaj nie można powiedzieć, że można to znaleźć w Internecie. Na YouTubie jeżeli cokolwiek jest, to są to pojedyncze utwory, w słabej jakości. Nie nadaje się to do puszczenia w salonie na kinie domowym na piątkowy wieczór przez 1-2 godziny. Jeśli są jakieś dokumenty przez kogoś wrzucone to często bez polskich napisów. Też trzeba wiedzieć czego szukać, kanał linearny zawsze narzuci jakiś wybór. Nie jest to więc ta sama sytuacja, co z klasycznymi, otwartymi stacjami muzycznymi.

 

Na razie pozostaje nagrywanie koncertów z niemieckiego 3sat lub francusko-niemieckiego Arte. Oni jakoś nie mają problemów czy zahamowań i potrafią puścić w telewizji publicznej Black Sabbath czy nawet dużo cięższe brzmienie (choć Slipknot czy Sepultura to już nie dla mnie). Puszczą też U2 czy Arianę Grande, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. No i oczywiście pozostaje też Blu-ray z konkretnymi tytułami.

 

Kiedyś myślałem, że czymś takim trochę będzie MTVN HD (teraz MTV Live HD). Był tam program World Stage, gdzie ponad 10 lat temu leciały fajnie koncerty. Przez chwilę wyglądało to trochę jak dawne MTV Europe. Teraz boję się tam nawet zaglądać.

 

2 godziny temu, STARS.TV napisał:

Gdybym zrobił STARS 2, bez reklam, z dużo większą ilością muzyki mniej ogranej i uderzył z tym do operatorów, że chcę kasę od gniazdka to by mnie wyśmiali.

 

TVN24 też na początku operatorzy wyśmiali, że chce pobierać opłaty za kanał informacyjny. Teraz jest to kanał o najwyższej oglądalności wśród płatnych oraz istotna siła napędowa pay-tv w Polsce. Może nie taka sama skala, ale przykład dobitnie pokazujący talent biznesowy osób, które potrafią odczytywać rynek, lokalne uwarunkowania czy otoczenie biznesowe. W opozycji do tych, którzy kopiują bez zastanowienia rozwiązania z Zachodu w skali 1:1.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że TVN24 był uruchamiany 19 lat temu. A wtedy były zupełnie inne czasy, jeśli chodzi o rynek telewizyjny. Kilkanaście kanałów na krzyż... informacyjnych całe zero, o internecie w domach można było pomarzyć. Teraz jest przerost wszystkiego, i taki kanał nie ma nawet najmniejszych szans wystartować, a co dopiero utrzymać się na rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, STARS.TV napisał:

Mój klient mój pan. Klient chce hitów, muszę dawać mu hity. Gdybym zrobił STARS 2, bez reklam, z dużo większą ilością muzyki mniej ogranej i uderzył z tym do operatorów, że chcę kasę od gniazdka to by mnie wyśmiali.

 

To ja Hendrixa poproszę :).

Nie myślałeś zrobić stacji radiowej na bazie kanału telewizyjnego w DAB+ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, WebMat napisał:

To jak temat poszedł trochę w stronę analizy rynku kanałów muzycznych, to ja zaproponuję coś, czego pewnie nigdy w Polsce nie będzie. Płatny kanał, może być nawet dodatkowo płatny za 5-10 zł/mc, gdzie leciałyby koncerty typu Pink Floyd, Rolling Stones, Metallica, Tina Turner, Electric Light Orchestra, Rammstein, Genesis, Peter Gabriel, jacyś współcześni artyści, także polscy, może trochę Jazzu. To ma być dobra muzyka, ale jednak w jakimś stopniu popularna. Oprócz tego dokumenty, wywiady, magazyny. W każdy piątek i sobotę wieczorem powinny być premiery. Takie coś powinno uruchomić CANAL+ roboczo jako CANAL+ Muzyka i dodać do tego droższego pakietu 10xC+. Wtedy na pewno w końcu byłby sens dopłaty 10 zł do tych kanałów.

 

 

Na Astrze 23,5 jest taka kodowana stacja muzyczna z koncertami iConcert. To kwestia chęci operatorów załatwienia takiej stacji. Prtzykładowy program na dzisiaj https://programtv.onet.pl/program-tv/stingray-iconcert-601

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2020 o 01:34, cidik napisał:

Tyle tylko, że TVN24 był uruchamiany 19 lat temu. A wtedy były zupełnie inne czasy, jeśli chodzi o rynek telewizyjny. Kilkanaście kanałów na krzyż... informacyjnych całe zero, o internecie w domach można było pomarzyć. Teraz jest przerost wszystkiego, i taki kanał nie ma nawet najmniejszych szans wystartować, a co dopiero utrzymać się na rynku


Wiedziałem, że jak napiszę w jednym poście, to ten komentarz zlepi się z opisanym wyżej kanałem muzycznym. Wypowiedź o TVN24 dotyczyła już czego innego - że @STARS.TV nie zaproponuje płatnego kanału muzycznego, bo operatorzy go wyśmieją. Już nie chodzi tu konkretnie o kanał z koncertami, tylko jakikolwiek inny pomysł, który może tak zostać odebrany.

 

A poza tym, w kontekście tego co napisałeś, to my teraz o tym wszystkim wiemy. Wtedy tak nie myślano. Uważano, że w ogóle jakikolwiek kanał informacyjny nie jest potrzebny, skoro regularnie są serwisy informacyjne w telewizji (11 września to zweryfikował, znana historia). Przez wiele następnych lat nie było nawet drugiego takiego kanału. Teraz też nie widzimy rzeczy, które będą oczywiste za następne 20 lat. Ale to wątek na inną okazję.

 

W dniu 7.08.2020 o 01:34, cidik napisał:

Teraz jest przerost wszystkiego, i taki kanał nie ma nawet najmniejszych szans wystartować, a co dopiero utrzymać się na rynku


Rozumiem twój punkt widzenia, ale to jest za duże uproszczenie. Ze względu na nasycenie rynku niezwykle trudno o wzrost organiczny i trochę na tej podstawie oceniasz szansę powodzenia jakiegokolwiek nowego przedsięwzięcia. Ale to nie jest tak, że rynek jest idealnie zrównoważony. Tym bardziej, że jest to proces ciągły. Sytuacja się zmienia, potrzeby konsumentów się zmieniają, technologia ewoluuje, sytuacja ekonomiczna się zmienia itd. A duże podmioty z powodu proceduralności czy też hierarchizacji nie potrafią się do tych zmian tak szybko i efektywnie adaptować. Zresztą masz przykład sukcesu rynkowego właściciela głównego bohatera tego wątku. A on przecież działa jedynie w projektach niskokosztowych. To a propos rynku jako takiego.

 

Jeżeli chodzi o sam kanał - to zależy jak taki pomysł zostanie zrealizowany i kto się za niego zabierze. Przykładowo dystrybutor muzyczny, który ma wiedzę branżową oraz umowy z właścicielami praw autorskich na preferencyjnych warunkach, dzięki działalności na wielu rynkach. Nie zapominajmy również o kwestii modelu sprzedaży czy marketingu. Połączenie sprzedaży z usługą strumieniową? Wejście w partnerstwo ze znanym na rynku podmiotem?

 

A gdyby projekt miał szerszą dystrybucję oraz zaangażowane byłyby tam znane dziennikarskie i radiowe nazwiska o określonych poglądach politycznych. Dodatkowo powstałaby narracja, że to telewizja prawdziwie realizująca misję publiczną i inne tego typu głupoty. Dochodzą emocje, wątki społeczne. Część ludzi oglądałaby czy wykupiła droższy pakiet z racji chęci przynależności do grupy (mówiąca do siebie "to jest elita", "tego słuchają/to oglądają ludzie wykształceni"), niekoniecznie znając się w ogóle na muzyce czy będąc nią specjalnie zainteresowania. Chyba znamy konkretne przykłady z życia, które w taki koncept się wpisują. Jest choćby takie radio, zresztą już niejedno.

 

W dniu 7.08.2020 o 10:55, Ramirez napisał:

Na Astrze 23,5 jest taka kodowana stacja muzyczna z koncertami iConcert. To kwestia chęci operatorów załatwienia takiej stacji. Prtzykładowy program na dzisiaj https://programtv.onet.pl/program-tv/stingray-iconcert-601


O! Nie znałem tej stacji. Z tego, co widzę funkcjonuje naprawdę w wielu krajach na całym świecie. Ktoś może powiedzieć, że gust muzyczny Holendrów jest inny niż Polaków. Ale czy Bułgarów, Czechów, Słowaków i Rumunów także? Czyli Ameryki nie odkryłem, ale czułem pismo nosem, że właśnie czegoś takiego brakuje. Właśnie mniej więcej o taki repertuar mi chodzi.

 

W kwestii dodania np. do oferty platform satelitarnych pewnie pomogłoby także zainteresowanie ze strony zagranicznych operatorów nadających z Hot Birda.

 

Ja jako klient jestem zainteresowany właśnie takim kanałem. Ale patrząc z punktu widzenia np. C+, to ja bym nie rezygnował z koncepcji muzycznego C+. Próbowałbym wejść w partnerstwo z tym nadawcą (trochę tak jak było to z C+ Discovery czy jest z Polsat Crime&Investigation) i wzbogaciłbym ramówkę lokalnymi treściami, także na żywo wraz z dokumentami czy trochę gadającymi głowami, o czym pisałem wcześniej. Zaprosiłbym do współpracy także jakiegoś Manna czy Niedźwiedzkiego, których nie obowiązuje już zakaz konkurencji. To realnie wzmocniłoby ofertę C+ (celuję w ten wyższy pakiet wszystkich C+), jak również zapełniłoby to wystarczająco realną lukę na rynku.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2020 o 21:55, STARS.TV napisał:

Gdybym zrobił STARS 2, bez reklam, z dużo większą ilością muzyki mniej ogranej i uderzył z tym do operatorów, że chcę kasę od gniazdka to by mnie wyśmiali.

Wyśmialiby, bo operatorzy kablowi i satelitarni nie są zainteresowani ŻADNYMI kanałami muzycznymi (czy to płatnymi czy też bezpłatnymi), a tych jest na naszym rynku dużo za dużo. W dobie internetu, streamingu część z nich po prostu w moim odczuciu, jest do odstrzału. Moim zdaniem powinny zostać: Polo TV i Eska TV, tylko z racji, że te stacje są w DVB-T oraz 4fun.TV, Stars.TV oraz kanały muzyczne od MTV, które i tak żyją własnym życiem. Reszta polskich stacji muzycznych OFF.

Edytowane przez Bloo411
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Bloo411 napisał:

Wyśmialiby, bo operatorzy kablowi i satelitarni nie są zainteresowani ŻADNYMI kanałami muzycznymi (czy to płatnymi czy też bezpłatnymi), a tych jest na naszym rynku dużo za dużo. W dobie internetu, streamingu część z nich po prostu w moim odczuciu, jest do odstrzału. Moim zdaniem powinny zostać: Polo TV i Eska TV, tylko z racji, że te stacje są w DVB-T oraz, 4fun.TV, Stars.TV oraz kanały muzyczne od MTV, które i tak żyją własnym życiem. Reszta polskich stacji muzycznych OFF.

No tu akurat się zgodzę z kolegą. Ja bym jeszcze mniej zostawił, a resztę za okno. Sam już korzystam w większości ze streamingu (YT), a na kanały z reklamami ostatnio już mało co zaglądam.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bloo411 @djclassic To swoją drogą. Z tym, że to dotyczy wszystkich kanałów na rynku. Jakieś 70-80% jest do natychmiastowego zamknięcia. Problem w tym, że te pozostałe także nie spełniają swojej roli.

 

Jeżeli chodzi o YouTube, to na pewno wygrywa dostępnością czy bogactwem treści. Włączasz, wpisujesz tytuł i w 5 sekund na 99% masz to, czego szukałeś. W dodatku na YT jest stosunkowo dobry mechanizm z propozycjami kolejnych filmów. Dyskusyjna jest jednak kwestia jakości, nie nadaje się też za bardzo jako szafa grająca. Bardzo dobrą jakość oferują typowo muzyczne usługi strumieniowe jak Tidal, Deezer czy Spotify. Nie ma tam już jednak tak inteligentnego interfejsu, no i wideo.

Edytowane przez WebMat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak już mam ochotę posłuchać muzyki w klimacie lat 80, 90 przez kanał telewizyjny to zdecydowanie częściej zatrzymuję się na VH1 Classic.

Czasu na taki relaks nie przerywają upier dliwe reklamy.

 

 

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przemek1234 napisał:

@WebMat

Kwestia jakości? Na YouTube więszość teledysków jest 4K, a kanały muzyczne w Polsce to w większości wciąż SD. I to mega marne SD. Takiej ESKA TV Extra to nie da się oglądać wręcz.

Szkoda że YouTube kompresuje video do jak najmniejszego rozmiaru, starsze teledyski z lat 1997-2005  np. z  Vivy Ger, MTV2Pop, Onyx  zajmują 20MB przy 480p gdzie oryginał nagrany z sat prawie 100MB, kompresja YouTube zżera jakość, a te nagrania to prawdziwe unikaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, przemek1234 napisał:

@WebMat

Kwestia jakości? Na YouTube więszość teledysków jest 4K, a kanały muzyczne w Polsce to w większości wciąż SD. I to mega marne SD. Takiej ESKA TV Extra to nie da się oglądać wręcz.

 

Ale 4K nie jest parametrem jakości, tylko rozdzielczości. W dodatku związany jest tylko i wyłącznie z obrazem. Czysto teoretycznie możesz mieć filmik 360p z lepszą jakością dźwięku niż przy filmie 8K. Nie pamiętam już czego dotyczyła dyskusja, więc dalej się nie będę rozwijał.

 

10 godzin temu, djrafik napisał:

Szkoda że YouTube kompresuje video do jak najmniejszego rozmiaru, starsze teledyski z lat 1997-2005  np. z  Vivy Ger, MTV2Pop, Onyx  zajmują 20MB przy 480p gdzie oryginał nagrany z sat prawie 100MB, kompresja YouTube zżera jakość, a te nagrania to prawdziwe unikaty

 

Właśnie. Trzeba wziąć pod uwagę, że te kompresje się na siebie jeszcze dodatkowo nakładają. Więc taki reupload to kolejna strata na jakości.

 

Jeżeli chodzi o streaming, to w kontrze do YT najlepszą jakość oferują platformy typu Tidal przy jakości Master lub HiFi. Przy dobrym sprzęcie mogą konkurować z płytą kompaktową czy plikami typu FLAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...