Skocz do zawartości

STARS.TV


STARS.TV
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kurczę, nie było mnie tu trochę, ale widzę, że "fanpage" STARS na forum SK ma się dobrze. :) 772 strony - niczym kiedyś wątek nt. PACE 500GB. :)

Generalnie zawsze Was włączam i zawsze leci coś dobrego. Z racji, że jestem fanem lat 90 to zawsze znajdę coś dla siebie, dobry repertuar i w sumie dobra jakość. Generalnie odbieram Was z Hot Birda, ale w drugim pokoju mam tylko naziemną. Problem w tym, że od jakiegoś pół roku zauważyłem sporadycznie spadki jakości sygnału, aż do "krzaczenia" włącznie. Coś wiadomo więcej na ten temat? Mux lokalny - Pabianice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szkoda jednak, że nie będą grane świąteczne kawałki wcześnej.

A co wolałbyś już? Mnie wkurzają świąteczne klimaty, które już można zobaczyć w telewizji (o reklamach nie wspomnę). Kiedyś niepisaną zasadą było, iż świąteczne klimaty pojawiają się 6 grudnia, potem 1 grudnia, a teraz to już jest niesmaczne, żeby 2-3 listopada zetknąć się z programami nawiązującymi do świąt.  :crazy: 

 

Przecież przez takie działanie do 23 grudnia można tych świąt mieć "powyżej uszu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tacy "techniczni", bo na forum SK, a nie macie w swoich urządzeniach tak podstawowej funkcji jak "wyrównaj poziom głośności"?

To nie chodzi o ściszanie po torze odbiorczym, ale ściszanie zanim trafi sygnał na nadajnik. Jak już dźwięk jest zepsuty zniekształceniami nieliniowymi to już go niczym nie naprawisz. Musiałbyś przejść tzw. ślepy test i puścić ci na słuchawkach dany utwór jak brzmi gdy tor nadawczy jest "przeźroczysty" i gdy ten sam dźwięk przepuszcza się przez tor który zaczyna cudować z dźwiękiem, prasować, podbijać, wycinać, itd. Widać to pięknie po reedycjach płyt CD z lat 80, te "złe" wydane w latach 80 - często zgrywane z analogowych taśm czyli AAD brzmią lepiej, naturalniej niż te przecudowane modnymi dziś hasłami remastering cyfrowy, po przecudowaniu ta sama ścieżka audio dziś musi być obowiązkowo podbita o +6dB i słychać przez to, że została sprasowana dynamika, bo głośniej to nie jest równoważne z dynamiczniej.

Podobnie ma się sprawa z wieloma jeszcze teledyskami z przesterowaną fonią (która przester ma już w samym swoim źródle, a nie w przesadnie wymodulowanym torze nadawczym).

W marcu była zgłaszana na ogólny mail uwaga do teledysku "Secret Service - Flash in the night"

Ten sam zepsuty fonicznie teledysk leciał przed chwilą o 17:25

Od marca do dziś nic nie poprawiono, więc wizytówka bezcenna. Audio z jakiegoś trzeszczącego vinyla, przesterowane (czyli ucięte wierzchołki przebiegów, utracone bezpowrotnie). Jeżeli niektórzy tego zniszczonego, chrypiącego dźwięku nie słyszą to pozostaje ubolewać nad ich głuchotą i nastąpieniem słonia na ich ucho. W dobie [beep]zących srajfonów jak widać nie można za wiele wymagać...

Edytowane przez jedrek1441759123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...