Skocz do zawartości

STARS.TV


STARS.TV
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam "Stars.tv" na pozycji 101, bo mam własny tuner satelitarny i sam sobie ustawiam listę :D .

 

Zaryzykuję i wpiszę trochę rewolucyjne hasło: UWOLNIĆ LISTĘ KANAŁÓW W DEKODERACH PLATFORM SATELITARNYCH :D ! Wtedy Wasza pozycja będzie zależeć od jakości Waszego programu, a nie jakichś ustaleń z platformami (w ogóle uważam, że "handel" pozycjami kanałów w dekoderach platform, jeśli listy w nich nie zostałyby "uwolnione" powinien być zakazany, bo może być wykorzystywany do nieuczciwej konkurencji między kanałami).

 

Oglądam Was właśnie i gracie NAPRAWDĘ SUPER, chociaż trochę brakuje mi polskiej muzyki z lat 80-tych i 90-tych (kiedyś pisaliście, że wybieracie się do "TVP" na jakieś poszukiwania w ich archiwach, ale jak widzę nie bardzo się one udały...)...

 

Tu macie adres strony, gdzie "TVP" oferuje dostęp do swoich archiwów (może to Was na nowo zmobilizuje, żeby w nich pogrzebać :D ). Wiem, że ceny mają wysokie, ale gdybyście mieli polską muzykę z lat 80-tych i 90-tych, to naprawdę bylibyście bezkonkurencyjni, nawet względem "Kina Polska Muzyka", bo po pierwsze ich nie ma niestety na satelicie, a po drugie oni nie mają utworów zagranicznych :D .

 

http://www.tvp.pl/o-tvp/archiwa

 

Jak coś to ja zamawiam nagrania "Papa Dance", "Kombii", Ryszarda Rynkowskiego, Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy, "Lady Pank" itp. :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frazes, wiemy jak się kontaktować z archiwum TVP... codziennie to robimy :) Ale to nie jest takie hop siup. Dostaliśmy listy materiałów, wybraliśmy 100 klipów. jak przyszło do zgrywania to się okazało, że z tych 100 jest tylko 70. Jak dostaliśmy materiał to się okazało, że do wykorzystania nadaje się 55. I to jeszcze po miesiącu zabawy na montażu. Problem w tym, że w archiwum TVP nie ma "czystych" obrazków. Albo logo TVP Polonia, albo belki kanału Tylko Muzyka, albo gada Marek Sierocki ( ale to spoko bo dźwięk podmienimy i już ) albo lecą życzenia i pozdrowienia od Krysi dla Marka... i będziemy kaszetować, zasłaniać, wycinać itp... ale zrobimy to bo nuty są zacne i warto a i tak nigdzie indziej tych klipów nie dostaniemy bo w wytwórniach ich już nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to możliwe, że archiwa są w takim stanie? Przecież loga stacji telewizyjnych to są lata 90-te, a materiały pochodzą często z lat wcześniejszych. Gdzie są oryginalne materiały? Przecież jak TVP emituje coś archiwalnego to nie ma tam loga stacji tv. Dziwne w ogóle, że coś takiego mają zarchiwizowane. Zamiast archiwizować materiał który jest w magnetowidzie to archiwizowali to co było w emisji? Nie rozumiem tego zupełnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zaskoczony tymi logami, bo w "Kino Polska Muzyka" większość stanowią materiały z archiwów "TVP" i nigdy jeszcze żadnego loga kanałów "TVP" tam nie widziałem (co najwyżej są tytuły piosenek, nazwa/nazwisko wykonawcy, albo lista twórców audycji z której wycięto daną piosenkę)...

 

Zerknijcie czasem na "Kino Polska Muzyka" (teraz jest dostępne w "kablówkach" i w "Ipli") i zobaczcie jak tam to wygląda i jak coś to składajcie w "TVP" reklamację (w końcu jakby nie patrzeć kupujecie licencję na te materiały, więc reklamacja jest możliwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie uczą ojca dzieci robić :lol2:

 

Wiem co to Kino Polska Muzyka, oglądam namiętnie :) Ale nie wiem czy zauważyliście, że większość ich materiałów z archiwum TVP to "wycinanki" z różnych programów.

My szukamy w pierwszej kolejności prawdziwych teledysków. A ponieważ jest jak jest to w drugiej turze podejdziemy do "wycinanek" które są znacznie lepiej zarchiwizowane niż teledyski. Generalnie krótkie formy (teledyski) nie stanowią czegoś ważnego dla kultury dlatego jest jak jest :( Filmy czy seriale czy nawet festiwale w Opolu i Sopocie archiwizowane były zupełnie inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kino Polska Muzyka najczęściej prezentuje teledyski z Telewizyjnej Listy Przebojów, ale to były przy okazji chyba jedyne teledyski do tych piosenek. Na przykład "Dmuchawce, latawce, wiatr" Urszuli na łące to też z tej listy i to jedyny teledysk do tej piosenki jaki widziałem. Trzeba się tą audycją zainteresować. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wiem, że w "Kino Polska Muzyka" większość tego co mają z archiwów "TVP" to "wycinki" programów ("Bez Próby", "Telewizyjna Lista Przebojów" itp.). Przecież o tym napisałem poniekąd w poprzedniej mojej wypowiedzi.

 

Jeśli szukacie takich prawdziwych teledysków (w takim znaczeniu jak to jest teraz rozumiane), to faktycznie może być kłopot, bo sporo telewizyjnych wykonań różnych piosenek, to były właśnie części różnych programów, albo festiwali (np. "mój" "Papa Dance" często występował w "Teleranku", "Dyskotece Pana Jacka", "5-10-15" itp.), a prawdziwych teledysków w ogóle nie miały, albo te teledyski zachowały się tylko w tych programach (nie ma tzw. taśm "matek" - np. taśma z klipem "Papa Dance" do piosenki "Naj Story" podobno przepadła i jedyny fragment, który się zachował to ten wykorzystany w koncercie "Od Opola Do Opola" z roku 1986).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, jest jak jest i powalczymy. Jak tylko obrobimy to co dostaliśmy ( 53 klipy ) to natychmiast damy do grania i dalej będziemy szukać. Teoretycznie tam mają jeszcze wiele fajnych klipów ale pozycja w archiwum opisana jest np. tak: teledyski kanału Tylko Muzyka czas 60:00, ale żeby zobaczyć co jest na taśmie to trzeba wszystko przeglądać. Więc jeszcze trochę nam się zejdzie ale szukajcie a znajdziecie więc poszukamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurdę, a gdyby kanału TM nie było to już by było po tych teledyskach? Oryginały sobie wyrzucili tak po prostu? To się w głowie nie mieści jaski tam syf. Naiwnie miałem nadzieję, że mają tam wszystko. Dziwnie będzie z tymi belkami, ale jak inaczej się nie da to cóż zrobić. Lepszy rydz... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno będę ŚCISKAŁ kciuki za Wasze poszukiwania, a jeśli chodzi o "Papa Dance", to mogę nawet spróbować Wam pomóc, tzn. napisać czego powiniście szukać (spróbujcie namierzyć np. recital z piosenkami z płyty "Nasz Ziemski Eden", który został wyemitowany w sylwestra 1989 :D - ja pamiętam, że były tam na pewno teledyski do piosenek "Skajlajt" i "It`s A Simple Song") :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...