Skocz do zawartości

STARS.TV


STARS.TV
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze 7 lat temu w Polsce można było pomarzyć o kanale z muzyką oldies - VH 1 Classic był w nielicznych kablówkach, a i tak nie dostosowany do Polskiego widza - a potem pojawił się Stars TV.

Tak czy siak dla wszystkich istotnie jest by w portfelu się zgadzało.

Ludzie szybko się przyzwyczajają do tego co dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Bloo411 napisał:

To smutne, że w naszym pięknym kraju muzyka w TV ogranicza się jedynie do oklepanych kawałków typu OLDIES, hitów na czasie i disco polo. Ja od dłuższego czasu nie włączam żadnej telewizyjnej stacji muzycznej, bo żadna nie spełnia nawet w najmniejszym stopniu moich oczekiwań. Dobrze, że jest You Tube, Spotify itp., bo dzięki temu człowiek może odkryć muzykę i artystów, którzy nie są szeroko znani.

Jestem dokładnie tego samego zdania. Z muzycznych telewizji dwa razy w roku włączam 3Sat gdy emitowane są koncerty. ;) Ze stacji radiowych to jedynie Rockserwis.fm i ostatnio Galnet u mnie królują. Niestety nadają tylko w internecie dlatego w samochodzie trzeba się posiłkować mp3 czy cd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

23 godziny temu, Bloo411 napisał:

To smutne, że w naszym pięknym kraju muzyka w TV ogranicza się jedynie do oklepanych kawałków typu OLDIES, hitów na czasie i disco polo. Ja od dłuższego czasu nie włączam żadnej telewizyjnej stacji muzycznej, bo żadna nie spełnia nawet w najmniejszym stopniu moich oczekiwań. Dobrze, że jest You Tube, Spotify itp., bo dzięki temu człowiek może odkryć muzykę i artystów, którzy nie są szeroko znani.


Też nad tym ubolewam, ale niestety to bardziej złożony problem. Z jednej strony nie dziwię się, gdy obserwuję wysokie słupki oglądalności w przypadku stacji prezentujących tego typu muzykę o której wspominasz. Odbiorcy nie muszą specjalnie się orientować w rynku muzycznym i zazwyczaj przystają na to, co im się serwuje. Działa tu również zwykły sentyment do czasów dawno minionych lub do utworów, które już się słyszało, a tylko takie się lubi. ;)

Ale jednocześnie zastanawiam się czemu nadawcy nie chcą przynajmniej spróbować zaoferować bardziej urozmaiconej oferty. W szczególności kierowałbym te słowa do nadawców publicznych, którzy mimo wszystko pojęcie "misji" powinni traktować poważnie. Nie oznacza to jednak, że prywatne stacje są absolutnie usprawiedliwione i wciąż nieustannie mogą pogrążać tysiące ludzi wciąż w tym samym sosie bylejakości, "świeżości" (wynikającej tylko z tego, że dany numer niedawno został wydany) czy wspomnień. Bo nie, utwór OLDIES nie jest dobry tylko dlatego, że został nagrany w latach osiemdziesiątych. W szczególności, gdy to jest dajmy na to jakiś podrzędny synthpop z idiotycznie prostym, rymowanym tekstem okraszony dość tandetnym teledyskiem. ;) 

Z tego powodu między innymi przestało mnie kręcić Stars.TV, bo nie jest czymś wartym uwagi na dłuższą metę. Zero specjalnych poszukiwań tylko właśnie ciągłe trwanie w jakiejś bańce wybranych utworów oraz zagadnień do przedstawienia. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż telewizję i kształć muzycznie społeczeństwo. Szukaj perełek, mało oklepanych numerów, niech się uczą. Jak Cię stać to hulaj dusza. Mnie nie stać. I kilku większych niż ja też nie stać na zerowy wynik oglądalności. Stacje radiowe czy telewizyjne to produkty dla mas. Nie płyniesz z prądem? Świetnie, masz wiele innych opcji. I bardzo dobrze, każdy może znaleźć coś dla siebie. 

  • Popieram 6
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZxcvbnmAle o czym Ty mówisz? :)

To może jeszcze raz napiszę żeby na przyszłość było to dla wszystkich jasne: jestem szefem komercyjnej telewizji która powstała po to aby zarabiać pieniądze a nie tracić pieniądze. To nie jest moja zabawka, to nie jest narzędzie do edukowania społeczeństwa, cokolwiek. To ma dawać prostą przyjemność ludziom którzy takiej przyjemności oczekują, nic więcej. 

  • Popieram 4
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę nie rozumiecie nadal jednej rzeczy: telewizja to nie instytucja charytatywna tylko rzecz, która ma przynosić kasę. Jeśli bylibyście właścicielami firmy to też oferowalibyście produkt, który kompletnie się nie sprzedaje i którego nikt nie kupuje tylko po to, żeby się pochwalić i mieć satysfakcję, że edukujecie ludzi i nie idziecie podobną ścieżką jak inni? Świat niestety tak nie działa. Tutaj trzeba zapłacić za miejsce na transponderze, ludziom przelać co miesiąc pensje, opłacić rachunki i dokonać wielu innych opłat. 

  • Popieram 2
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że dyrektor wypracował sobie pewien schemat, który pozwala mu zarabiać jakiś grosz i tego się trzyma. Nie stara się być bardziej ambitny bo poniesie z tego tytułu dodatkowe koszty a widownia i tak tego nie doceni (no może 100 widzów, które nie będzie istotne w słupkach oglądalności), więc to przyniesie stratę.
Tendencje są takie, że powolutku odchodzi się od telewizji, więc prędzej czy później zaliczy spadki co odbije się na kasie. A to przełoży się na jakość kanału aż dojdzie do tego, że kolega dyrektor uzna że się nie opłaca i wystawi się na sprzedaż i rebranding jak cała reszta w kółko zmieniającej się stawki...
Jedynie można mieć pretensje do dyrektora o to, że tak oficjalnie i notorycznie wspomina, że liczy się tylko kasa. Rozumiem, że rachunki same się nie opłacą a i z czegoś trzeba żyć... Ale takie podejście do widzą moim zdaniem jest trochę zgubne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kfm877: Przynajmniej dyrektor jest szczery i ja to cenię. Nie owija w bawełnę, nie układa jakiś korporacyjnych sloganów, tylko mówi jak jest. :) Naprawdę dziwie się, że są ludzie, którzy nie widzą tego, że to naprawdę jest inna stacja niż pozostałe na rynku. Ja generalnie "nie słucham" muzyki na telewizorze, ale czasem Starsa włączam, bo wiem, że tylko tam zobaczę konkretne utwory.

  • Popieram 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który to moderator wywalił kilka kluczowych dla tej dyskusji wpisów? Jeśli tak to wywal także z 10 ostatnich bo straciły sens. I co tam było złego? Mocna dyskusja o podstawach prowadzenia stacji, nie na temat? To szkoda.

Edytowane przez STARS.TV
  • Popieram 8
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który to moderator wywalił kilka kluczowych dla tej dyskusji wpisów? Jeśli tak to wywal także z 10 ostatnich bo straciły sens. I co tam było złego? Mocna dyskusja o podstawach prowadzenia stacji, nie na temat? To szkoda.
Tak. Popieram. Bo czytałam.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to rzeczywiście ni kupy, ni... niczego się to nie trzyma tutaj. ;) (nie chcę być jeszcze bardziej złośliwy i nie chcę wracać do innego tematu, w którego dyskusji uczestniczyłem ostatnio, a z którego posty nie wyleciały, choć były przecież w mniejszym stopniu związane z tematem wątku)

Ja się jednak na siłę podczepię pod wypowiedź z Kosza i z miłą chęcią ją zacytuję;

 

Cytat

Jeśli mój ton Cię uraził to wybacz, poważnie, nie miałem takich intencji. 

I teraz w pełnym skupieniu i jak najbardziej serio. Robię to siódmy rok. Przez ten czas nauczyłem się kilku rzeczy, najważniejszą z nich jest to, że świata nie zbawię. Że nie jestem w stanie zadowolić wszystkich, że nie będzie samych braw. Robię małą telewizję z domku w Piasecznie (przytyk o korporacji nie trafiony). Nadaję niekodowany sygnał za który nikt nie płaci i nigdy nie zapłaci. Więc żyję z reklam czyli z oglądalności. Możecie się z tego śmiać ale taka jest po prostu moja rzeczywistość. W Polsce ,nad czym ubolewam, nie da się grać piosenek mało znanych, ambitnych, perełek. Bo po prostu zbankrutuję. No tak jest. I nie mówię o tym bo jedyne co mam w mózgu to kasa, kasa, kasa tylko taka jest sytuacja. Stacja musi na siebie zarabiać, zgoda? A jak działają Polacy? Ano tak, że tylko coś się nie spodoba to pilot w rękę i już nas nie ma. Można to świetnie prześledzić na dwóch zacnych numerach, Stairway To Heaven i Child In Time. Oba trwają powyżej 10 minut i oba generują spadek oglądalności. A mimo to czasem je gram. Bo lubię, bo warto. Ale czasem, nie mogę tego robić codziennie. Wiesz co jest moim marzeniem? Mieć stację która utrzymuje się z opłat od operatorów, w której nie ma reklam i której wyników oglądalności nie można sprawdzić. Masz i graj, powal tych nieco bardziej wymagających na kolana. Ale to marzenie nigdy się nie spełni a ja walczę jak sytuacja pozwala. I tak, uważam, że STARS jest dobrą telewizją muzyczną. Nie świetną, nie ambitną ale dobrą. Nie mam się czego wstydzić. A że nie wszystkim się podoba? Ok, wiem o tym i to rozumiem ale tak po prostu musi być. 

Jeszcze raz, dobrej nocy.


Zgadzam się co do tego, jak powinno się balansować na rynku, po prostu trochę jestem po czasie rozczarowany efektami. Wiele aspektów przyjmuję z góry, tak jak częstotliwość reklam chociażby. W przypadku jakiejś niewielkiej stacji tym bardziej jest to uzasadnione i teraz od razu wiele problemów, jakie widziałem, rozwiązują się. W przypadku reszty po prostu po latach wymagam czegoś więcej i chyba po prostu tak skrojona oferta do mnie nie trafia.

O, może taki post nie wyleci ;) 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekanie nic nie da. Stars.TV jest na prawdę bardzo dobrą stacją muzyczną. Jakby nie było tej stacji to nie będzie żadnej dobrej stacji muzycznej. Ja jeszcze niedawno miałem dostęp do VH1 Classic, ok fajne kawałki, ale przez tydzień oglądałem i przysięgam, że codziennie widziałem te same klipy.  Tak więc kolejna stacja z paczki MTV prowadzona na od[beep]ziel. Ale oni mogą sobie pozwolić nawet na niepuszczanie reklam...ogólnie mając najogromniejszą bibliotekę klipów mogą sobie pozwolić na nudne oklepane ramówki z w kółko powtarzanymi playlistami.

To ja wolę Stars.TV, przynajmniej widać tutaj tworzenie stacji z pasją. Od paru dni zauważyłem dużo nowych klipów i tak jakby więcej alternatywnych kawałków: R.E.M "E-Bow The Letter", Blur "Song 2" i "Coffee & TV" Jamiroquai, Fun Lovin' Criminals dziś jak dla mnie kolejne zaskoczenie :) i tak powinno być! Najlepsze kawałki jak zawsze w BEST HITS!

 

ps. Wesołych Swiąt życzę wszystkim !

Edytowane przez Bytesize
  • Popieram 1
  • Dzięki 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość lukimann
W dniu 16.04.2019 o 20:36, Bloo411 napisał:

To smutne, że w naszym pięknym kraju muzyka w TV ogranicza się jedynie do oklepanych kawałków typu OLDIES, hitów na czasie i disco polo. Ja od dłuższego czasu nie włączam żadnej telewizyjnej stacji muzycznej, bo żadna nie spełnia nawet w najmniejszym stopniu moich oczekiwań. Dobrze, że jest You Tube, Spotify itp., bo dzięki temu człowiek może odkryć muzykę i artystów, którzy nie są szeroko znani.

Nic dodać, nic ująć.

Bardziej ambitne kawałki, czy mniej znane to jest Youtube, Tidal..

Jest już spora ilość stacji muzycznych, grających oklepane "utwory"  naszpikowane reklamami.

Rzadko sięgam po tego typu tło, a wybierając kanał z klipami w pierwszej kolejności nadal to Stars TV. 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...