Skocz do zawartości

Karta DVB-T ze sprzętowym dekodowaniem MPEG4 pod linuxa


dymek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Sprzętowe dekodowanie zapewnia producent we własnych sterownikach, jednak bardzo często sterowniki są marnej jakości, bądź ich wogóle niema. Producenci nie przykładają się do robienia sterowników, ponieważ mają nadzieję, że zrobi to za nich społeczność.

 

Ogólnie nie ma co sobie zawracać głowy takimi sprawami. Najważniejsze jest to czy karta wogóle pracuje pod linuksem, natomiast dekompresję obrazu można zrobić na procesorze bądź karcie graficznej. Nie wiem jak jest z kartami Radeona, ale na Nvidii zamiast wyjścia obrazu należy wybrać vdpau (pure video).

 

Jeżeli dekompresja obrazu będzie robiona domyślnie (czyli: xv), to nie należy się niczym przejmować. Jeżeli chodzi o wsparcie HD na nvidii, to w gnome-mplayer należy ustawić tak: (moje ustawienia)

zakładka Odtwarzacz:

- Wyjście obrazu: vdpau

- Poziom postprocessingu: Maksymalny postprocessing (nie wiem dlaczego tak mam, dawniej przy innym ustawieniu miałem problemy z odtwarzaniem, być może to naprawili)

zakładka MPlayer:

- Usuń przeplot: brak (bo chcemy, aby to za nas robiła karta graficzna)

- Opuszczaj klatki: tak (czasem jest to przydatne, zwykle przy HD, inaczej traci się synchronizację)

- Dodatkowe opcje dla MPlayer-a: -vo vdpau:deint=4 -demuxer lavf -cache 10240

deint=0 - brak usuwania przeplotu

deint=1,2 - podstawowe, gorsza jakość

deint=3,4 - zaawansowane, lepsza jakosć

demuxer - przy innym bądź przy domyślnym nie działają u mnie kanały HD

cache - dałem większe, gdyż przy mniejszym pojawiają się u mnie problemy z odtwarzaniem HD na niektórych kanałach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...