Skocz do zawartości

Adventure HD


JoJo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Emil.1603, rozdzielczosc ta mana koncu dopise "i" czyli z przeplotem, a ten jest gorszym standardem jak 1080p bez przeplotu. http://pl.wikipedia.org/wiki/HDTV

"W 2011 roku telewizja BBC przeprowadziła pierwszy raz na świecie eksperymentalne nadawanie telewizji HD bez przeplotu, czyli 1080p, a więc w wyższej jakości niż 1080i, ale ze względu na koszty oraz problemy z odbiorem na niektórych starszych telewizorach HD zaprzestano nadawania i powrócono do przeplotu. Aktualnie żadna telewizja na świecie nie nadaje audycji w rozdzielczości pionowej 1080 pikseli bez przeplotu, w związku z czym pełną jakość obrazu filmowego można zobaczyć jedynie korzystając z płyt Blu-ray".

W Polsce nie ma kanalu po przez satelite w pelnym HD, czyli Full HD. I tak jak w cytacie, chyba jeszcze nadal na swiecie, zaden kanal satelitarnie nie nadaje Full HD 1080p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ma rezygnować, skoro z mniejszym bitrate też można z powodzeniem nadawać i wygląda to przyzwoicie? Poza tym, w kablówkach nie mają tych ograniczeń. I tylko mi nie pisz, że się nie liczą. Kablówki to blisko 1/3 widowni TV w Polsce. I wciąż zyskują na znaczeniu. Poczekaj tylko jak MAC zakończy inwestycje w światłowody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze stacje radiowe mogą nadawać w mono bo też jest to przyzwoity dźwięk ;)

Kablówki nie maja tu nic do rzeczy bo nie wykorzystują satelity jako dosył.HD staje się powoli niemal standardem i powinny być zachowane chociaż jakieś przyzwoite parametry skoro normy tego nie obejmują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, przynajmniej nie powinno byc wrazenia ze jest co raz to gorzej, kilka lat temu HD wygladalo porzadnie, a teraz z roku na rok jest co raz slabsze. I to nie powinno miec miejsca. Wszak nie cofamy sie w rozwoju tylko z wszystkim idzie sie do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emil.1603, rozdzielczosc ta mana koncu dopise "i" czyli z przeplotem, a ten jest gorszym standardem jak 1080p bez przeplotu. http://pl.wikipedia.org/wiki/HDTV

"W 2011 roku telewizja BBC przeprowadziła pierwszy raz na świecie eksperymentalne nadawanie telewizji HD bez przeplotu, czyli 1080p, a więc w wyższej jakości niż 1080i, ale ze względu na koszty oraz problemy z odbiorem na niektórych starszych telewizorach HD zaprzestano nadawania i powrócono do przeplotu. Aktualnie żadna telewizja na świecie nie nadaje audycji w rozdzielczości pionowej 1080 pikseli bez przeplotu, w związku z czym pełną jakość obrazu filmowego można zobaczyć jedynie korzystając z płyt Blu-ray".

W Polsce nie ma kanalu po przez satelite w pelnym HD, czyli Full HD. I tak jak w cytacie, chyba jeszcze nadal na swiecie, zaden kanal satelitarnie nie nadaje Full HD 1080p.

A testy były pewnie w DVB-T.

 

Poza tym, i tak nie ma chyba na świecie jeszcze telewizji w 1080p. Jedynie USA i Niemcy nadają w 720p (także 50 klatkach na sekundę, w przypadku Niemców), które podobno jest lepsze od 1080i, mimo mniejszej rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel:

Bez przesady, aż takiej różnicy w jakości to nie ma (widziałem ten kanał u kuzyna z NC+). Nie ma ustalonego minimalnego bitrate dla kanałów HD. To ceny dyktują ten parametr na sat. Wprowadzenie norm i ograniczeń, spowoduje tylko zniknięcie wielu kanałów HD na satelicie. I powrót ich do SD. Poza tym, czy HD jest standardem w Polsce? Nie wydaje mi się. Na ponad 200 kanałów, mniej niż połowa nadaje w wysokiej rozdzielczości. Natywny materiał produkuje jeszcze mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moich wymagań do tego nie mieszaj. Po prostu znam realia i możliwości Polskich nadawców. Jeśli zależy mi na jakości, to sobie kupuję płytę Blu-ray (tak, też są dokumenty).

 

Poza tym, ja mówiłem o powrocie kanałów do SD, a nie ich zamknięciu. Nasz rynek na tyle się rozrósł, że nikt tak łatwo nie ustąpi pola pozostałym. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel:

Bez przesady, aż takiej różnicy w jakości to nie ma (widziałem ten kanał u kuzyna z NC+). Nie ma ustalonego minimalnego bitrate dla kanałów HD. To ceny dyktują ten parametr na sat. Wprowadzenie norm i ograniczeń, spowoduje tylko zniknięcie wielu kanałów HD na satelicie. I powrót ich do SD. Poza tym, czy HD jest standardem w Polsce? Nie wydaje mi się. Na ponad 200 kanałów, mniej niż połowa nadaje w wysokiej rozdzielczości. Natywny materiał produkuje jeszcze mniej.

 

Ci najwięksi/najważniejsi od dawna nadają w HD.Kuleje TVP ale stopniowo nadrabia stracony czas.powrotu do SD juz nie ma gdy za rogiem czai się już UHD.Przejście na HD to będzie być albo nie być.Na wszechobecnych telewizorach LCD nie da się w komforcie oglądać standardu SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moich wymagań do tego nie mieszaj. Po prostu znam realia i możliwości Polskich nadawców. Jeśli zależy mi na jakości, to sobie kupuję płytę Blu-ray (tak, też są dokumenty).

 

Poza tym, ja mówiłem o powrocie kanałów do SD, a nie ich zamknięciu. Nasz rynek na tyle się rozrósł, że nikt tak łatwo nie ustąpi pola pozostałym. :P

Dla wielu będzie to równoznaczne z zamknięciem tych kanałów nie wszyscy lubią oglądać latające piksele na ekranie.Po co się porywać z motyką na słońce jak kogoś nie stać na miejsce na satelicie z czym do ludzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel:

Właśnie widzę, jak najwięksi TVP czy CP nadają od dawna w HD. :lol2: Mają największe udziały w widowni, a mniej niż połowa ich kanałów ma wersję HD.

 

@czerstwy:

Większości ludzi nie zależy na jakości. Ty i ja jesteśmy wyjątkami. Tak, mnie też na niej zależy, bo mam duży TV i niedoskonałości dobrze widać. Ale nie stawiam sprawy na ostrzu noża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale od koga wymagać jak nie od nadawcy kanału dodatkowo płatnego?TVP cały czas płacze że nie ma pieniędzy więc nie ma co się dziwić.Podobna sytuacja z CP skoro abonenci są już szczęśliwi że płacą mało czym się chwalą na każdym forum to może myślą że wymaganie od operatora kanałów własnych w wersji HD jest już małą przesadą :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tych kanałów które oglądam mogę.A to że jestem zmuszony przez operatora do wybrania pakietu z grubo ponad 100 programami by oglądać max 20 kanałów to nie moja wina.Resztę kanałów odwiedzam może po 5-10 minut na miesiąc tylko po to by nie zapomnieć jakie kanały posiadam w ofercie :lol2: Kiedyś miałem pakiet C+Start który był dla mnie pakietem prawie idealnym jak na moje wymagania a że operator na siłę wciska mi takie pakiety by podnieść trochę cenę to ich problem.Czy ja ich prosiłem o tak bogatą ofertę?Dla mnie jest to stanowczo za dużo tych kanałów tym bardziej że większość to gnioty jakich mało dla których szkoda czasu.Np na takim TVN Fabuła który się tak zachwycacie byłem raz w dzień starty może 5 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy:

Za TV płacisz dwukrotnie mniej niż ja, do tego masz wymagania z kosmosu. :roll: Jeśli wszyscy abonenci platform będą tak sępić, to niedługo bitrate kanałów HD na satelicie jeszcze spadnie. ;) Nadawcom podwyższenie jakości musi się opłacić. Najwyraźniej teraz większości się nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możecie 1:1 porównywać kanałów HD przez same cyferki. Ważny jest też enkoder i urządzenia nadawcze. Do nadawania naszych kanałów wykorzystujemy wyłącznie enkodery Ericsson AVP-4000 gwarantujące najwyższą jakość obrazu. Nie wszyscy polscy nadawcy korzystają z enkoderów tej klasy.

Dla przykładu Power TV, mimo małych cyferek, ma lepszą jakość obrazu niż konkurencyjne Polo TV czy Disco Polo Music. Tak samo Adventure HD bardzo optymalnie wykorzystuje wolne miejsce na traponderze, którego przez rosnącą ilość kanałów nie ma zbyt wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...