Skocz do zawartości

DVB-T Śrem


koji406
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 9.01.2021 o 10:54, michalx1974 napisał:

W sumie do MUX 8 to do doświetleń mógłby być też komin w Mosinie.

 

Mam ustawioną antenę n a Śrem i MUX 4 (Polsat News) odbieram bez problemu, a MUX 8 brak.

Antena kierunkowa.

@michalx1974 Ja odbieram mux-8 z Poznania AE. Sygnał idealny. Osobną antena do muxa-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.01.2021 o 10:54, michalx1974 napisał:

W sumie do MUX 8 to do doświetleń mógłby być też komin w Mosinie.

 

Mam ustawioną antenę n a Śrem i MUX 4 (Polsat News) odbieram bez problemu, a MUX 8 brak.

Antena kierunkowa.

 

 

Tak się zastanawiam czy zastosowanie wzmacniacza by coś pomogło.

Teraz przy sygnale z MUX 8 mam poziom sygnału na poziomie 15 do 20, dlatego mam brak obrazu mimo że sygnał łapie.

 

Będzie korekta ustawień ale później.

Teraz tylko inne środki.

Edytowane przez michalx1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 21.11.2020 o 17:30, michalx1974 napisał:

Puszczykowo sygnał najsilniejszy że wszystkich.

TVP Kultura HD

TVP POLONIA HD

TVP ROZRYWKA SD

TVP DOKUMENT HD

Wszystkie kanały poprawnie. U mnie za to MUX 8 brak sygnału. ☹️

 

Rozumiem, że chodzi o odbiór w Puszczykowie? Jeśli tak, to czy masz zakłócenia na tym kanałach/programach (Polonia, Dokument...)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, michalx1974 napisał:

@HansKlos

 

 

Brak tylko MUX 8  siła sygnału 20%

 

Wiem. Pytam jednak o kanały z mux-5 testowego (dvb-t2), które odbierasz ze Śremu. Chodzi o to, czy na tych programach masz zakłócenia typu szare kwadraty, kolorowe paseczki itp. Pytam, bo praktycznie jesteśmy sąsiadami, a u mnie zakłócenia występują (mux-5) pomimo tego, że mam poziom/siłę ~50% , a jakość 100%.

Pozostałe kanały (mux:1,2,3) DVB-T odbieram z podobną "siła" ale bez zakłóceń.

 

Co do mux-8, to o wiele lepiej odbieram z Poznania AE (poziom/siła ~80%)

Edytowane przez HansKlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, michalx1974 napisał:

MUX 5 odbieram prawidłowo.

W sumie ma najsilniejszy sygnał.

I najbardziej stabilny.

 

A na MUX 8 nie mam możliwości zamontowania drugiej anteny.

 

Swego czasu w Poznaniu MUX 8 na tej antenie odbierałem bez problemu i to jeszcze z odbicia.

Ok. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Powiedzcie mi dlaczego w wa-wie, wrocku i innych dziwnych miejscach można odbierać również prywatne muxy , a u nas w Wielkopolsce z tym jest kiepsko, sam odbiór muxa 8 jest problematyczny, co dalej o czymś innym. Przecież może być doświetlenie 8 z komina mleczarni w Gostyniu, ja prywatnie 8 odbieram dopiero gdy jest burza , innej opcji nie mam nawet na kierunkowej antenie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2023 o 12:42, marys33 napisał(a):

Powiedzcie mi dlaczego w wa-wie, wrocku i innych dziwnych miejscach można odbierać również prywatne muxy , a u nas w Wielkopolsce z tym jest kiepsko, sam odbiór muxa 8 jest problematyczny, co dalej o czymś innym. Przecież może być doświetlenie 8 z komina mleczarni w Gostyniu, ja prywatnie 8 odbieram dopiero gdy jest burza , innej opcji nie mam nawet na kierunkowej antenie. Pozdrawiam

 

Nie wiem gdzie mieszkasz dokładnie, ale przyjmując, że w Gostyniu lub okolicach, to masz taką samą odległość do nadajnika w Śremie jak ja (Luboń). Niestety i u mnie występował problem z odbiorem mux-8 z tego nadajnika, pomimo osobnej anteny z zachowaniem wszystkich "prawideł" montażu... Zmieniło sie to dopiero po obróceniu anteny na doświetlający nadajnik mux-8 z AE z Poznania. Niestety, nie jest to żadne rozwiązanie Twojego problemu, ale mogę potwierdzić, że problem w tej odległości występuje.

Co do pierwszej części Twojego pytania, to już kiedyś pisałem na forum Emitela, że trochę to dziwna sytuacja, że Poznań i okolicę są "pustynią" prywatnych mux'ów. Choć z tego co pamiętam, to jakieś chęci były, chociażby WTK coś tam w planach miało:

https://satkurier.pl/news/74434/telewizja-cyfrowa-dzis-jutro-i-pojutrze.html

https://satkurier.pl/news/74444/krrit-telewizje-regionalne-w-dvb-t.html

https://satkurier.pl/news/83303/uke-tworzy-mux-dla-lokalnych-telewizji.html

 

Może byś musiał mieć mocniejszą antenę:

https://dvbsklep.pl/antena-vhf-ca-rtv-6-mux-8

Ja mam z zyskiem 8,5 dBi. Ta wyżej ma 10 dBi.

Edytowane przez MarioPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...