Skocz do zawartości

DVB-T Śrem


koji406
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no tak, tyle tylko czy jak połącze na dole zasilacz to czy zasilanie przejdzie przez sumator i rozdzielnik do wzmacniacza? I ten wzmacniacz zakłada zaiast symetryzatora tak?

 

I skoro mówicie o wzmacniaczu nie wiem czy nie zamienić tej anteny kierunkowej na Telmora szerokopasmowego? Poniewaź Widzę Ślęze z dachu tam gdzie zakładałem ten kierunek , a tam są tylko 2 muxy , 3 mux jest na żurawinie , i nie wiem czy nie było by tak lepiej? Bo żórawina jest z 15 km od ślęzy

 

Może być, ale nie wiem czy nie lepiej by było gdyby zamontować wzmacniacz na kablu do multiswitcha.

 

Masz kolego na myśli wzmacniacz przelotowy? Jeśli tak to o jakim wzmocnieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem na popularnym serwisie aukcyjnym taki wzmacniacz " Wzmacniacz antenowy PRZELOTOWY DPM 22dB DVB-T WB22"

Wzmacniacz ten wzmacnia o 22 db i nie przepuszcza prądu i stosuje się go do anten z symetryzatorem. Czyli rozumiem, że o taki wzmacniacz Ci kolego chodziło tak? I w opisie jest napisane , że można go zasilać po kablu antenowym czyli też trzeba normalnie zasilacz i powinno iść tak? Tyle tylko że jak w jednym kablu idzie dvbt i satelita to jak włącze satelite to wtedy z satelity idzie prąd to wtedy nie bedą się zakłucać tzn zasilacz do dvbt i prąd z dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby puścić zasilanie tym zwykłym gniazdem od samej dvbt? I wtedy albo założyć wzmacniacz zamiast symetryzatora? Albo założyć wzmacniacz przelotowy ale nie dawać go przez sumatorem , tylko dać go przed rozdzielnikiem czterowyjściowym? I wtedy wzmacniało by całą dvbt we wszystkich gniazdach. Co mówisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko technicznie nie mam możliwości położenia kabla gdyż kable szły po ścianie, a teraz jest już elewacja;/ I musze kombinować. Ale nie wiem czy to zwykłe gniazdko przepuści mi prąd do góry;/ chyba że wywalić gniazdko i założyć normalnie zasilacz omijając gniazdo? co radzisz kolego? Przez gniazda sat prąd mi nie przejdzie gdyż tak jak mówiłeś prądy sterujące idą tym kablem juz do kowertera.Jedynie grzebanie na kablu pomiędzy rozdzielnikiem a gniazdem dvbt mi pozostaje?Czy wymysliłeś jeszcze jakis inny sprytny sposób?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia możliwość. Czy ten rozdzielacz sygnału z anteny pozwala na przepuszczenie napięcia? Jeżeli nie, to dalej pytaj na elektrodzie czy na podobnym forum. Owszem, istnieje sposób ominięcia rozdzielacza poprzez zamontowanie dławików czy innych elementów, ale jak już mówiłem, nie jestem elektronikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koji11.jpg

Ja myślałem żeby to zrobić tak jak jest na rysunku. Gniazdo zamienić na zasilacz normalnie i na górze miałbym wzmocnioną całą dvbt i do góry albo założyć zasilacz przelotowy na kabel , albo taki normalnie przykręęcany do masztu. Myslisz kolego że w taki sposób by to ruszyło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Dzisiaj dzwonił klient, że znowu stała się taka sytuacja jaka była przedtem tzn że sygnał dvbt jest we wszystkich zwykłych gniazdach , a w gniazdach dvbt i sat działa tylko satka , a taki problem był gdy nie było wzmacniacza przelotowego, po jego zastosowaniu śmigało wszystko. Więc teraz co mogło wysiąść ? zasilacz czy może wzmacniacz liniowy? Klient twierdzi, że dioda na zasilaczu świeci , więc co mogło się stać? jest szansa że spalił się wzmacniacz przelotowy?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazał sie kolejny problem , jeszcze nie byłem u klienta , ale dzisiaj dzwonił że nie siadła naziemna w gniazdem z dvbt i sat lecz padła cała naziemna. Antena kierunkowa z symetryzatorem nie mogła paść bo jak? Tam nie ma zasilania. Co mogło się stać? Na zasilaczu dioda świeci wiec działa , jedynie jakiś rozgałęźnik lub ten wzmacniacz mógł siąść? Co mówicie koledzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten element określony jako "sumator 5 wejść i 4 wyjścia" nie jest to czasem multiswitch?

 

Jeśli tak, to jeśli nie jest podłączone zasilanie multiswitcha do zdarza się, że:

 

1. w niektórych modelach działa sygnał sat natomiast DVB-T nie

2. albo gdy nie ma zasilania i wszystkie dekodery sat są wyłączone to też nie działa DVB -T

 

 

DVB -T działa tylko wtedy jeśli np. jeden dekoder sat jest włączony lub podłączony zasilacz do Multiswitcha - chodzi o zasilanie tego urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...