Skocz do zawartości

Zdjęcie

Multiroom w Orange TV

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
148 odpowiedzi w tym temacie

#121 PepinMały

PepinMały

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 89 postów
  • Od: 22 sie 2017

Napisano 17 marzec 2018 - 16:53

dysk w WHD 80 raczej własny (nie wiem, czy ten dysk USB użyczany do Samsungów za 49 PLN dają też do tego). UHD 88 ma specjalny dysk, użyczany od Orange

Ciekawa sprawa, bo podłączyłem swój dysk do WHD80 i w ogóle dekoder go nie czyta.

Orange IPTV - Pakiet optymalny, Pakiet Polsat, Sagemcom WHD80

#122 redviking

redviking

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 66 postów
  • Od: 05 cze 2017

Napisano 17 marzec 2018 - 17:01

Jak zawołasz dwa UHD88 bedą dwa UHD88 inaczej jeden UHD88 drugi ICU, Jesli bierzesz jeden dekoder ICU to nastaw sie ze dysk bedzie do ICU w dzierzawe: jednorazowa opłata 49zł potem nic, przy końcu umowy dysk do zwrotu (do icu dysk ADATA 500GB).

dobre to o tyle ze nie musisz sie przejmowac gwarancja - jak padnie to wymienia.

Dysk mozna dobrac pozniej.

Aha - zadziala tylko w tym danym egzemplarzu dekodera. Nie obejrzysz nagran na komputerze, jesli padnie dekoder i zostanie wymieniony dysk bedzie musial byc formatowany i stracisz nagrania :(

Podobnie srednio warto podpinac swoj dysk ze wzgledu na szyfrowanie tresci, i tak bedzie nie do uzytku gdzie indziej, to juz chyba lepiej dac te 49 i miec dysk tylko do tego.

#123 andii57

andii57

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 762 postów
  • Od: 14 sie 2006
  • LokalizacjaPolska

Napisano 17 marzec 2018 - 18:50

Utratę  danych po ewentualnej wymianie dekodera przerabiałem gdy wymieniałem dekoder Polsatu , również taką samą sytuacje miałem gdy wymieniałem telewizor , ale dysk mozna przywrócić do stanu ; zakupowego ; . Sumując do Samsunga ICU mogę za 49 zł. wydzierżawić dedykowany dysk , a czy do Sagemcom UHD 88 jest taka sama opcja dzierżawy i opłaty 49 zł. ? Ostatnia opcja to Sagemcom WHD 80 i z tego co zrozumiałem to mogę użyć własny dysk ale ten dekoder nie ma trochę ograniczone nagrywanie więc nie warto ten model dobierać do M.Room. Jeszcze raz dopytam czy połączenie między ICU a Uhd/Whd  w M.Room jest po skrętce?

Familijny Max HD Sport HD+Film HD +Cinemax HD+MR.Moduł CI+HD5500S .

#124 redviking

redviking

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 66 postów

Napisano 17 marzec 2018 - 22:08

WHD 80 - tez dedykowany dysk, nie uzyjesz swojego.

z tego co mi sie wydaje do UHD 88 w dzierzawe nie wezmiesz dysku,

W Orange wszystkie dekodery łączysz do modemu, nie ma połączeń pomiedzy dekoderami, sa tylko modem-dekoder (dekodery).

ICU do modemu czy wifi czy skretką

UHD 88 do modemu tylko skretką

WHD 80 (o ile ci sie uda dostać, małe szanse) do modemu czy wifi czy skretką.

Najlepsza oczywiście zawsze skretka, unikasz problemow z zasiegiem, zakloceniami itp.

Dobrze ze pytasz bo pewnie wczesniej miales glowny dekoder i do niego inne, tu jest inaczej.

Niby WHD80 jest nowszy od UHD88 ma wifi, nie ma głowicy do dvb-t ale powiedziałbym że jest jednak gorszy, UHD88 działa stabilniej.

Aha jeszcze kwestia wymiany gdyby ci sprzety nie pasowaly

O ile ICU100 na UHD88 to sie uda wymienic bo wymiany w dol bywaja, o tyle zapomnij o bezproblemowej wymianie starszego dekodera na ICU.

albo bedziesz musial doplacac za wymiane na zyczenie, albo bedziesz musial czekac do konca umowy i wtedy przy przedluzeniu wymiana jest gratis.

brac swiatlowod, multiroom i nie brac icu to mija sie obecnie z celem, bo sam sie odcinasz od 4k.

Tak ze jesli tylko mozesz skretka to najlepiej ICU+UHD88

Użytkownik redviking edytował ten post 17 marzec 2018 - 22:09

#125 andii57

andii57

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 762 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 17 marzec 2018 - 22:57

@redviking dzięki , jeżeli nie da rady dwóch Samsungów to będzie ICU i WHD80 lub UHD88.

Użytkownik Barti edytował ten post 17 marzec 2018 - 23:02
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku (off-topic). To nie jest wątek o samych dekoderach Orange.

#126 erwinsans

erwinsans

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 52 postów
  • Od: 06 sty 2014
  • LokalizacjaJastrzębie-Zdrój

Napisano 18 marzec 2018 - 10:21

Panowie jak jest z tym nagrywaniem na Sagemcom UHD ?

Można nagrywać tylko jeden kanał ale jednocześnie mogę oglądać inny niż ten nagrywany ? 

-=- FTTH 300 Mb/s -=- Pakiet Bogaty -=- Pakiet Polsaty -=- Samsung ICU 100 z PVR -=- Sagemcom UHD z PVR -=-

#127 marekg123

marekg123

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 41 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 18 marzec 2018 - 10:49

Na UHD88 w IPTV można nagrywać jeden i w tym samym czasie oglądać dowolny inny.

#128 spello

spello

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 464 postów
  • Od: 11 kwi 2009

Napisano 18 marzec 2018 - 13:14

W SAT również, pod warunkiem że podłączysz dwa kable satelitarne.

#129 erwinsans

erwinsans

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 52 postów

Napisano 19 marzec 2018 - 11:16

Na UHD88 w IPTV można nagrywać jeden i w tym samym czasie oglądać dowolny inny.

Posiadam Orange tv na światłowodzie 300 Mb/s i dekoder MR Sagemcom UHD 88 i nie mam jeszcze dysku a chcę zakupić - eksperci w orange twierdzą, że podczas nagrywania na tym dekoderze nie można w tym samym czasie oglądać innego kanału niż ten co się nagrywa. Taka sama informacja pojawia się na instrukcji Sagemcom UHD 88 że podczas nagrywania nie ma możliwości oglądania innego kanału niż ten co się nagrywa.

Użytkownik erwinsans edytował ten post 19 marzec 2018 - 11:19

-=- FTTH 300 Mb/s -=- Pakiet Bogaty -=- Pakiet Polsaty -=- Samsung ICU 100 z PVR -=- Sagemcom UHD z PVR -=-

#130 redviking

redviking

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 66 postów

Napisano 19 marzec 2018 - 15:22

Na światłowodzie można jednocześnie oglądać i nagrywać, na miedzi nie da rady.

W sumie ma to sens. Biorąc pod uwagę że przesył zajmuje około 8Mb to na miedzi żeby jednocześnie nagrywać i oglądać to by ci "zjadło" pasmo 16Mb, bez sensu, a na światłowodzie zapasu jest aż nadto.

#131 erwinsans

erwinsans

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 52 postów

Napisano 19 marzec 2018 - 15:28

Na światłowodzie można jednocześnie oglądać i nagrywać, na miedzi nie da rady.

W sumie ma to sens. Biorąc pod uwagę że przesył zajmuje około 8Mb to na miedzi żeby jednocześnie nagrywać i oglądać to by ci "zjadło" pasmo 16Mb, bez sensu, a na światłowodzie zapasu jest aż nadto.

Dzięki za info. Na profilu FB fachowcy z Orange plotą bzdury. Czyli spokojnie mogę kupować dysk do UHD 88 - 320 GB i jedno nagrywam a drugie spokojnie oglądam ? Niema znaczenia że Sagemcom łączy się z Funboxem kablem ETH ?

#132 andii57

andii57

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 762 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 19 marzec 2018 - 18:49

Powiedzcie mi proszę czy przy montażu  usługi z Multi Room monter od razu podłącza skrętkę między Modemem a Dekoderem i czy jest  określona długość kabla łączącego dwa urządzenia?

#133 erwinsans

erwinsans

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 52 postów

Napisano 19 marzec 2018 - 19:40

Podłącza skrętkę i nie marudzi nic o długości.

Wracając do nagrywania zapomniałem dodać, że sagemcom uhd 88 mam na Multiroom a główny Samsung i w tym przypadku podobno nie ma opcji jeżeli Sagemcom robi jako multiroom aby można było oglądać inny kanał niż ten nagrywany obecnie.

Może inaczej czy ktokolwiek z WAS ma usługę multiroom na dekoderze SAGEMCOM UHD 88 z dyskiem i opcja jednoczesnego nagrywania i oglądania innego kanału niż nagrywana działa ?

#134 erwinsans

erwinsans

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 52 postów

Napisano 21 marzec 2018 - 16:56

"UHD 88, który posiada Pan jako dekoder multiroom w opcji światłowodowej ma możliwość oglądania jednego kanału HD lub SD i nagrywania w tym samym czasie innego kanału HD lub SD.

Najnowsze oprogramowanie zaimplementowane w dekoderze daje taką możliwość, tak więc może Pan skorzystać z tej opcji.

Aby nagrywanie było możliwe należy dokupić dysk PVR do UHD 88."

#135 andii57

andii57

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 762 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 21 marzec 2018 - 17:40

Więc masz problemik rozwiązany pozytywnie a info otrzymałeś od Orange tak? Zastanawiam się czy WHD 80 ma tą samą opcję z nagrywaniem.

#136 erwinsans

erwinsans

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 52 postów

Napisano 22 marzec 2018 - 13:55

Więc masz problemik rozwiązany pozytywnie a info otrzymałeś od Orange tak? Zastanawiam się czy WHD 80 ma tą samą opcję z nagrywaniem.

Tak oficjalne pismo z Orange. Co do WHD nie wiem.

#137 KERMIz

KERMIz

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 73 postów
  • Od: 24 lis 2016

Napisano 27 marzec 2018 - 21:36

Rok temu w marcu kupując orange love światłowód z multiroomem dostałem dwa najnowsze dekodery 4k samsunga. Co się stało, że orange teraz jako multiroom dodaje te stare graty? Porażka, współczuję.

#138 lukis90el

lukis90el

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 557 postów
  • Od: 29 sty 2009
  • LokalizacjaElbing Stadt

Napisano 27 marzec 2018 - 21:59

Oficjalnie ze względu na kombinacje z dekoderami 2 razy po WiFi, które były nielegalne (ale możliwe, co sporo osób wykorzystywało). Z tego, co się orientuję: zmiana jest czasowa, ale terminu powrotu do multiroomu 2x Samsung (na razie) nie widać...

nc+ (2013-?) - turboBOX+; Extra+ (umowa do kwietnia 2019)

Orange (2015/2016-?) - Samsung ICU100 (dysk własny Toshiba 1 TB); LOVE (IPTV: Optymalny) + Polsat

tivusat (2018-?) + FTA HotBird 13E + Astra 19.2E - VU+ Uno 4K, VTi 13.0.9
EX: CP (2000-2004), C+ (2002-2011), n (2006-2013)

#139 erwinsans

erwinsans

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 52 postów

Napisano 28 marzec 2018 - 07:43

Rok temu w marcu kupując orange love światłowód z multiroomem dostałem dwa najnowsze dekodery 4k samsunga. Co się stało, że orange teraz jako multiroom dodaje te stare graty? Porażka, współczuję.

@KERMIz i technicznie nic nie stoi na przeszkodzie aby ten dekoder działał ( samsung ) na łączu głównym i multiroomie ? Nagrywa nic nie zawiesza nie ma problemów ?

#140 redviking

redviking

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 66 postów

Napisano 30 marzec 2018 - 11:20

Technicznie - działa, ba nawet i 2x po wifi chociaż sa problemy.

Ale dwoch ICU nie uda ci sie załatwić,szkoda czasu i nerwów.

Przynajmniej na razie, sie nie da. Za jakis czas pewnie bedą.