Skocz do zawartości

Multiroom w Orange TV


kowidor56
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie. Zastanawiam się nad wzięciem funpack hd z internetem 10mb/s. I mam kilka pytań, czy jest w ogóle możliwość żeby oglądać telewizje na dwóch telewizorach i żeby na każdym leciało co innego tj. takie multiroom? Oraz czy prędkość internetu ma znaczenie w jakości telewizji? Bo jak to działa ta telewizja? Sygnał idzie z internetu do dekodera ktory jest podlączony do telewizora czy jest normalnie antena satelitarna na zewnątrz jak w jakiejś cyfrze plus? Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny któemnu się nie chce czytać forum. No dobra lecimy a wiec tak:

 

Orange oferuje telewizję zarówno satelitarną DTH jak i internetową IPTV.

W żadnej opcji nie ma Multiroomu (mimo że w Liveboxie jest opcja odpalenia 2 dekoderów DTH) operator MR nie oferuje.

Obraz lepszy będzie w wersji DTH o ile zależy ci na kanałach HD bo kanały SD lepiej wyglądaja w IPTV.

Do wrzesnia prędkość internetu nie miała znaczenia ponieżaż w przypadku IPTV była stała synchronizacja, czyli miałem np: internet 6Mb + TV ale synchronizacja była na 14Mb (8Mb zjadała TV)

Teraz jest zupełnie inaczej (dotyczy tylko nowych umów)

IPTV jest przydzielane dynamicznie.

Kupujemy opcję do 10Mb z TV po kablu. Synchronizacje mamy na 14700 (coś koło tego)

Jeśli nie oglądamy TV internet działa do 10Mb, jeśli oglądamy kanały SD to internet działa do 8Mb a jeśli oglądamy kanał HD to internet działa do 4Mb. Teraz tak to zrobili dynamiczne przydzielanie.

W przypadku opcji do 20Mb wygląda to tak: TV wyłączony 20Mb, TV SD 16Mb, TV HD 12Mb

Jak dziła TV po kablu??

Wszystko idzie jednym kablem, z centrali wysyłany jest sygnał internetu oraz innym kanałem telewizja. Livebox ma opcję zmiany ustawień PVC dla każdego portu dzięki temu można oddzielić od internetu telewizję i podac ją do dekodera. Dlatego TV po kablu działa tylko z LIveboxem (ew. z inym dekoderem który ma możłiwość zmiany ustawień dla konkretnego portu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam ;)

Reanimuję temat. Czytałem na kilku forach, że dokupując drugi dekoder oglądam telewizję na dwóch odbiornikach. Kupiłem dekoder (czarny), konwerter wymieniłem na twin, by nie ciągnąć kabla ethernetowego, kupiłem Vonets WiFi bridge. Po zgromadzeniu części przystąpiłem do pracy. I jest lipa... Odkryłem, że coś nie śmiga mi WiFi bridge ( ale o to się nie martwię - pewnie kwestia konfiguracji). Przeniosłem nowy dekoder (czarny) do pokoju w którym mam router i biały dekoder (który działa poprawnie). Zamieniłem je miejscami - i tu mój problem. Dekoder (czarny) wypluwa mi, że chce numer klienta i poufny kod. Przekopałem pół chałupy by znaleźć umowę (pierwszą - tą z której konfigurowałem biały dekoder). Po wpisaniu kodów - dekoder mówi do mnie, że dałem mu złe kody. Wspomnę jeszcze, że jakiś czas temu przedłużana była umowa (która też tam pewnie gdzieś leży) i nie rzuciła mi się w oczy bym dostał nowe kody. Miał ktoś może podobne problemy? Proszę o jakieś rady - co kilka głów to nie moja jedna ..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty i dekodery firmy Orange są parowane dekoder+karta i nie zagrają wszystkie kanały na innym dekoderze,część gra,ale to lipa.Czarny dekoder 88 jest super i można z niego zrobić super sprzęt na Linuksie wgrywając inne oprogramowanie...ale to inna bajka i na razie teoria.Dekodery są własnością firmy i nie są na sprzedaż .Na razie...za jakiś czas będą tak jak N-boksy platformy N dostępne w sprzedaży.Wtedy to będzie super sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy karty w orange są parowane? Jeśli masz obojętnie jaki dekoder orange z technologii satelitarnej to działa każda kara orange jaką włożysz, tak samo z technologii kablowej, pod warunkiem, że dekoder będzie od orange. Czyli np. można pożyczyć dekoder orange od sąsiada i karta będzie działać pod warunkiem że dekoder jak i karta są przeznaczone do tej samej technologii

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwy taki multiroom jak przedstawiłem? Cały czas kombinuję i nic... Co śmieszniejsze - próbowałem zresetować dekoder wg. wskazówek na stronie orange i też nie idzie. Czy dekoder jest po resecie gdy wejdziemy w menu dekodera przez naciśnięcie (chyba) niebieski żółty niebieski i tam polecenie resetuj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Clone+ jest rozsądnym wyjściem. Sam zakupiłem go na początku listopada z myślą dzielenia białej karty Orange, na UHD-88 i module CAM CI. Wszystko ładnie działało około miesiąca. Obecnie sprzęt jest odesłany na reklamację. Zrywało połączenie między serwerem, a kartami co skutkowało komunikatem o braku karty, albo w UHD-88 iż karta jest włożona złą stroną, pomimo iż wszystko było dobrze - chip do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Clone+ jest rozsądnym wyjściem. Sam zakupiłem go na początku listopada z myślą dzielenia białej karty Orange, na UHD-88 i module CAM CI. Wszystko ładnie działało około miesiąca. Obecnie sprzęt jest odesłany na reklamację. Zrywało połączenie między serwerem, a kartami co skutkowało komunikatem o braku karty, albo w UHD-88 iż karta jest włożona złą stroną, pomimo iż wszystko było dobrze - chip do góry.

 

Jeśli dobrze rozumiem to masz UHD88, Clone+ i białą kartę do dzielenia. CAM CI w jaki włożeyłeś sprzęt? Biała karta działała Ci w 88?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodzę się z tym... ja podmieniałem do `88 - podaję te głupoty jak id usługi i pin - mówią mi, że są złe... chyba, że wszystko jest ze sobą sparowane (linia, dekoder i karta) - to nie dziwię się, że nie działa.

No dekodery są pewnie do linii, ale biała karta nie jest parowana, bo używałem białej karty w dekoderze Ferguson Ariva 250 Combo i chodził cały pakiet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieter, a będzie działać coś takiego... Biały dekoderek, dokupuję jakiegoś Fergusona i Clone+ ? Po mojemu powinno - ale jestem jeszcze jak szczypiorek...

Nigdy nie korzystałem z Clone+, więc nie wiem. Teoretycznie Clone+ działa na Fergusonach, nie wiem jak na SHD 85 (bo takowy masz)

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. A co myślicie o tym bezprzewodowym urządzeniu? http://www.pl.greeneightsystem.com/strona/9,serwer-bezprzewodowy-serverrflink600.html

 

Zastanawiam się nad zakupem w celu odbioru w drugim pokoju Orange TV tylko nie bardzo wiem jak to działa. Do tego serwera muszę dokupić kartę http://www.pl.greeneightsystem.com/strona/11,karta-bezprzewodowa-clientrflink600.html i ten serwer z włożoną do niego kartą postawić przy telewizorze na którym dodatkowo chce odbierać TV czy przy tym do którego mam wpięty obecnie dekoder od Orange? Posiadam białą kartę i dekoder SHD 85. I jeszcze jedno: czy będzie możliwość oglądania jednocześnie dwóch różnych kanałów na obu telewizorach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...