Skocz do zawartości
kowidor56

Multiroom w Orange TV

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak jest z tym nagrywaniem na Sagemcom UHD ?

Można nagrywać tylko jeden kanał ale jednocześnie mogę oglądać inny niż ten nagrywany ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na UHD88 w IPTV można nagrywać jeden i w tym samym czasie oglądać dowolny inny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W SAT również, pod warunkiem że podłączysz dwa kable satelitarne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Na UHD88 w IPTV można nagrywać jeden i w tym samym czasie oglądać dowolny inny.

Posiadam Orange tv na światłowodzie 300 Mb/s i dekoder MR Sagemcom UHD 88 i nie mam jeszcze dysku a chcę zakupić - eksperci w orange twierdzą, że podczas nagrywania na tym dekoderze nie można w tym samym czasie oglądać innego kanału niż ten co się nagrywa. Taka sama informacja pojawia się na instrukcji Sagemcom UHD 88 że podczas nagrywania nie ma możliwości oglądania innego kanału niż ten co się nagrywa.

Edytowane przez erwinsans

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na światłowodzie można jednocześnie oglądać i nagrywać, na miedzi nie da rady.

W sumie ma to sens. Biorąc pod uwagę że przesył zajmuje około 8Mb to na miedzi żeby jednocześnie nagrywać i oglądać to by ci "zjadło" pasmo 16Mb, bez sensu, a na światłowodzie zapasu jest aż nadto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na światłowodzie można jednocześnie oglądać i nagrywać, na miedzi nie da rady.

W sumie ma to sens. Biorąc pod uwagę że przesył zajmuje około 8Mb to na miedzi żeby jednocześnie nagrywać i oglądać to by ci "zjadło" pasmo 16Mb, bez sensu, a na światłowodzie zapasu jest aż nadto.

Dzięki za info. Na profilu FB fachowcy z Orange plotą bzdury. Czyli spokojnie mogę kupować dysk do UHD 88 - 320 GB i jedno nagrywam a drugie spokojnie oglądam ? Niema znaczenia że Sagemcom łączy się z Funboxem kablem ETH ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiedzcie mi proszę czy przy montażu  usługi z Multi Room monter od razu podłącza skrętkę między Modemem a Dekoderem i czy jest  określona długość kabla łączącego dwa urządzenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podłącza skrętkę i nie marudzi nic o długości.

Wracając do nagrywania zapomniałem dodać, że sagemcom uhd 88 mam na Multiroom a główny Samsung i w tym przypadku podobno nie ma opcji jeżeli Sagemcom robi jako multiroom aby można było oglądać inny kanał niż ten nagrywany obecnie.

Może inaczej czy ktokolwiek z WAS ma usługę multiroom na dekoderze SAGEMCOM UHD 88 z dyskiem i opcja jednoczesnego nagrywania i oglądania innego kanału niż nagrywana działa ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"UHD 88, który posiada Pan jako dekoder multiroom w opcji światłowodowej ma możliwość oglądania jednego kanału HD lub SD i nagrywania w tym samym czasie innego kanału HD lub SD.

Najnowsze oprogramowanie zaimplementowane w dekoderze daje taką możliwość, tak więc może Pan skorzystać z tej opcji.

Aby nagrywanie było możliwe należy dokupić dysk PVR do UHD 88."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc masz problemik rozwiązany pozytywnie a info otrzymałeś od Orange tak? Zastanawiam się czy WHD 80 ma tą samą opcję z nagrywaniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc masz problemik rozwiązany pozytywnie a info otrzymałeś od Orange tak? Zastanawiam się czy WHD 80 ma tą samą opcję z nagrywaniem.

Tak oficjalne pismo z Orange. Co do WHD nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rok temu w marcu kupując orange love światłowód z multiroomem dostałem dwa najnowsze dekodery 4k samsunga. Co się stało, że orange teraz jako multiroom dodaje te stare graty? Porażka, współczuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oficjalnie ze względu na kombinacje z dekoderami 2 razy po WiFi, które były nielegalne (ale możliwe, co sporo osób wykorzystywało). Z tego, co się orientuję: zmiana jest czasowa, ale terminu powrotu do multiroomu 2x Samsung (na razie) nie widać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rok temu w marcu kupując orange love światłowód z multiroomem dostałem dwa najnowsze dekodery 4k samsunga. Co się stało, że orange teraz jako multiroom dodaje te stare graty? Porażka, współczuję.

@KERMIz i technicznie nic nie stoi na przeszkodzie aby ten dekoder działał ( samsung ) na łączu głównym i multiroomie ? Nagrywa nic nie zawiesza nie ma problemów ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Technicznie - działa, ba nawet i 2x po wifi chociaż sa problemy.

Ale dwoch ICU nie uda ci sie załatwić,szkoda czasu i nerwów.

Przynajmniej na razie, sie nie da. Za jakis czas pewnie bedą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwi mnie w ogóle,że pozwalali na TV po Wi-Fi, sygnał tą drogą jest strasznie problemowy a klient oczywiście wszelkie roszczenia będzie miał do operatora...

Ilość zakłóceń jakie mogą być jest nie taka mała...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@KERMIz i technicznie nic nie stoi na przeszkodzie aby ten dekoder działał ( samsung ) na łączu głównym i multiroomie ? Nagrywa nic nie zawiesza nie ma problemów ?

Wszystko działa bez problemu. Dekodery mam połączone kablem z routerem orange.

A o co chodzi z tą aferą dwa razy po wifi? Że ludzie zamiast przez kabel łączyli dekodery z routerem po wifi? Ale co to komu szkodzilo? Chyba Ci ludzie sobie sami bardziej szkodzili, bo zapewne po wifi zdarzają się jakieś zawieszenia.

Edytowane przez KERMIz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ze względu na regulamin - mówił o tym, że po WiFi mógł być podłączony tylko jeden Samsung. W innym przypadku mogło dojść do poważniejszych konsekwencji niż zawieszenia sygnału...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale to trzeba mieć mistrza żeby podłączać po wifi ? Co kabel to kabel tym bardziej TV

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy na dekoderze UHD 88 macie również braki w opisie EPG ? Mowa o mini epg że na dużej części nie jest opisane co obecnie leci tylko czarna plansza ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy na dekoderze UHD 88 macie również braki w opisie EPG ? Mowa o mini epg że na dużej części nie jest opisane co obecnie leci tylko czarna plansza ?

Tak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podobno w Maju ma być aktualizacja do dekodera UHD 88 - która ma wyeliminować błędy w EPG.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi