Skocz do zawartości

Multiroom w Orange TV


kowidor56
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na UHD88 w IPTV można nagrywać jeden i w tym samym czasie oglądać dowolny inny.

 

Posiadam Orange tv na światłowodzie 300 Mb/s i dekoder MR Sagemcom UHD 88 i nie mam jeszcze dysku a chcę zakupić - eksperci w orange twierdzą, że podczas nagrywania na tym dekoderze nie można w tym samym czasie oglądać innego kanału niż ten co się nagrywa. Taka sama informacja pojawia się na instrukcji Sagemcom UHD 88 że podczas nagrywania nie ma możliwości oglądania innego kanału niż ten co się nagrywa.

Edytowane przez erwinsans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na światłowodzie można jednocześnie oglądać i nagrywać, na miedzi nie da rady.

W sumie ma to sens. Biorąc pod uwagę że przesył zajmuje około 8Mb to na miedzi żeby jednocześnie nagrywać i oglądać to by ci "zjadło" pasmo 16Mb, bez sensu, a na światłowodzie zapasu jest aż nadto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na światłowodzie można jednocześnie oglądać i nagrywać, na miedzi nie da rady.

W sumie ma to sens. Biorąc pod uwagę że przesył zajmuje około 8Mb to na miedzi żeby jednocześnie nagrywać i oglądać to by ci "zjadło" pasmo 16Mb, bez sensu, a na światłowodzie zapasu jest aż nadto.

 

Dzięki za info. Na profilu FB fachowcy z Orange plotą bzdury. Czyli spokojnie mogę kupować dysk do UHD 88 - 320 GB i jedno nagrywam a drugie spokojnie oglądam ? Niema znaczenia że Sagemcom łączy się z Funboxem kablem ETH ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącza skrętkę i nie marudzi nic o długości.

 

Wracając do nagrywania zapomniałem dodać, że sagemcom uhd 88 mam na Multiroom a główny Samsung i w tym przypadku podobno nie ma opcji jeżeli Sagemcom robi jako multiroom aby można było oglądać inny kanał niż ten nagrywany obecnie.


Może inaczej czy ktokolwiek z WAS ma usługę multiroom na dekoderze SAGEMCOM UHD 88 z dyskiem i opcja jednoczesnego nagrywania i oglądania innego kanału niż nagrywana działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"UHD 88, który posiada Pan jako dekoder multiroom w opcji światłowodowej ma możliwość oglądania jednego kanału HD lub SD i nagrywania w tym samym czasie innego kanału HD lub SD.


Najnowsze oprogramowanie zaimplementowane w dekoderze daje taką możliwość, tak więc może Pan skorzystać z tej opcji.


Aby nagrywanie było możliwe należy dokupić dysk PVR do UHD 88."


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu w marcu kupując orange love światłowód z multiroomem dostałem dwa najnowsze dekodery 4k samsunga. Co się stało, że orange teraz jako multiroom dodaje te stare graty? Porażka, współczuję.

 

@KERMIz i technicznie nic nie stoi na przeszkodzie aby ten dekoder działał ( samsung ) na łączu głównym i multiroomie ? Nagrywa nic nie zawiesza nie ma problemów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KERMIz i technicznie nic nie stoi na przeszkodzie aby ten dekoder działał ( samsung ) na łączu głównym i multiroomie ? Nagrywa nic nie zawiesza nie ma problemów ?

 

Wszystko działa bez problemu. Dekodery mam połączone kablem z routerem orange.

 

A o co chodzi z tą aferą dwa razy po wifi? Że ludzie zamiast przez kabel łączyli dekodery z routerem po wifi? Ale co to komu szkodzilo? Chyba Ci ludzie sobie sami bardziej szkodzili, bo zapewne po wifi zdarzają się jakieś zawieszenia.

Edytowane przez KERMIz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Generalnie tak, choć ja nie korzystam - na stronie wszystko opisane, musisz tylko wybrać odpowiednie tunery.

https://www.orange.pl/omnibook/telewizja-multiroom-podlaczenie-i-konfiguracja

 

Odnośnie opóźnień. To zależy czy VDSL czy światłowód. Na światłowodzie w ogóle nie odczuwam różnicy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...