Skocz do zawartości

Umowa na Polsat Box - pytania, problemy i komentarze


Condor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kilka dni temu zadzwonił konsul i zaproponował PSP po przedłużeniu na 3 lata

Wiem że do 10 dni można odstąpić od tej umomwy zawartej "na odległość" tylko pytanie jak ?

czy można telefonicznie czy trzeba skłądać pisemnie wypowiedzenie ?

 

z góry dzięki za odpowiedź - pozdro 4 all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Możesz to zrobić 10 dni od otrzymania potwierdzenia zmiany warunków umowy, listownie lub osobiście na adres ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa. W piśmie powinny zostać zawarte Twoje dane personalne oraz czytelny własnoręczny podpis. Pamiętaj również, że po dokonaniu powyższego wrócisz do warunków z poprzedniej oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2018 o 17:16, Jakub471 napisał:

Jeśli dziś wykupiłem usługę PPV KSW to w płatności mi pojawiło do zapłaty rachunku zamiast 70 to mam 30 zł czy dobrze jest czy źle

Jeżeli Twoje płatności zostały naliczone nieprawidłowo, zapisz w tej sprawie zgłoszenie poprzez Internetowe Centrum Obsługi Klienta: https://icok.cyfrowypolsat.pl/logowanie.cp

W dniu 7.10.2018 o 12:33, szyzag123 napisał:

Czy w CP jest możliwość w trakcie umowy tzw. upgrade posiadanego pakietu? Np. z Pakiet Rodzinny HD + Cinemax HD + Eleven Sports HD + Polsat Sport Premium na Familijny MAX HD + Film HD + Sport HD + Cinemax HD + Eleven Sports HD + Polsat Sport Premium ?

Czas obowiązywania umowy przedłużeniowej, która zawiera pakiet Polsat Sport Premium wynosi 29 lub 36 miesięcy. Jeśli jesteś zainteresowany, napisz do mnie wiadomość prywatną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem w ten sposób : mam kod wygrany w Gra Liga na roczny abonament w Cyfrowym Polsacie. Jednym z pakietów jest pakiet Pakiet Rodzinny HD + Cinemax HD + Eleven Sports HD + Polsat Sport Premium (umowa 2 lata, rok z niego jest gratis). Pytanie : czy po tzw. upgrade w trakcie umowy traciłbym te darmowe miesiące i ile bym płacił po upgradzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2018 o 12:33, szyzag123 napisał:

Czy w CP jest możliwość w trakcie umowy tzw. upgrade posiadanego pakietu? Np. z Pakiet Rodzinny HD + Cinemax HD + Eleven Sports HD + Polsat Sport Premium na Familijny MAX HD + Film HD + Sport HD + Cinemax HD + Eleven Sports HD + Polsat Sport Premium ?

 

Stracisz tę ofertę i dostaniesz klasyczną opisywaną wielokrotnie w temacie o ofertach dla obecnych abonentów ofertę na 36 lub 29 miesięcy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Specjalista Cyfrowy Polsat

 

Czy 15.10.2018 była jakaś awaria systemu, która uniemożliwiała wprowadzenie zmian w umowie? Zadzwoniłem do DUK w celu zawarcia nowej umowy (poniżej 6 miesięcy do końca). Umowa z mniejszą opłata miesięczną. Wszystko udało się załatwić. Wieczorem odbieram telefon z informacją, że się nie da i dopiero jutro będzie można to zrobić. Dodam, że 16 każdego miesiąca zaczyna mi się nowy okres rozliczeniowy. Więc jestem 1 miesiąc w plecy. Czy inni forumowicze spotkali się z tym problemem?

Edytowane przez maroD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu podpisałem umowę z Plusem i Cyfrowym Polsatem, dzięki czemu dostałem zniżkę -50% w ramach Smart Dom na telewizję. Kończy mi się teraz umowa - czy to prawda, że jeśli nic nie zmienię w ofercie telewizyjnej i w ofercie Plusa tylko pozwolę, żeby po prostu umowa przeszła na czas nieokreślony to cena obydwu usług pozostanie bez zmian, a zmieni się jedynie okres wypowiedzenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ARTIPAPK napisał:

Jeśli nic nie zmienisz, znaczy zostawisz na czas nieokreślony to rabat 50% pozostaje. Jeśli zmienisz na nowe warunki to zmniejszą tobie rabat  50% na 25%.

Dziękuję za odpowiedź. Taką samą odpowiedź uzyskałem w punkcie, ale dla upewnienia wolałem zapytać, bo zazwyczaj było tak, że po umowie wszystkie zniżki abonamentowe przepadają i płaci się normalną cenę. Oferta mi odpowiada w obydwu usługach, przede wszystkim TV, więc nic nie ruszam ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy w umowach CP przedłużanych w ostatnim roku jest gwarantowany kanał Wellbeing Network HD? Jak wynika z informacji pojawiających się w nielicznych mediach wynika, że kanał kończy nadawanie w Polsce nad ranem 1 listopada. Potwierdza to brak programu TV na ten kanał od 1 listopada, zarówno w programie TV na stronie NC+ jak i na stronie CP. Może faktycznie kanał był dość wyspecjalizowany i nie cieszył się zbyt dużą oglądalnością, ale brak informowania abonentów, że kanału nie będzie już za trzy dni, to kompletna ignorancja.

Edytowane przez jupiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Miałem telewizor z modułem ci jednak się zepsuł i kupiono telewizor bez tego modułu. I teraz takie pytanie- czy wiecie czy mogę wymienić go na dekoder, nawet najprostszy bez przedłużania umowy? Bo raz na infolinii powiedzieli mi że tak, raz że nie. Nie chcę na ten moment przedłużać umowy, został mi trochę ponad rok a nie chce też płacić za nieużywany moduł.

 

Edit - oczywiście wymienić nieużywany moduł na dekoder ;)

 

 

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...