Skocz do zawartości

Umowa na Polsat Box - pytania, problemy i komentarze


Condor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@kleyo Witaj, prośbę o zwrot nadpłaty możesz wysłać listem zwykłym, jednak zalecałbym polecony, byś miał pewność, że dotrze do celu.

Pamiętaj, aby pismo zawierało następujące informacje:


- dane personalne Klienta,
- dane kontraktu, którego dyspozycja dotyczy
- numer rachunku, na który mają zostać zwrócone środki lub adres, jeżeli środki mają być zwrócone przekazem pocztowym (możesz podać dowolny numer rachunku),
- kopia potwierdzenia dokonania wpłaty na konto, z którego środki mają być zwrócone,
- własnoręczny podpis właściciela.

 

 

Edytowane przez Specjalista Cyfrowy Polsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośbę wysłałem w zeszły poniedziałek, a we wtorek listonosz mi przyniósł przekazem 50 zł (a w piśmie miałem, żeby mi na konto przesłali, ale oczywiście temat uznaję chyba za zakończoną, no chyba że znowu coś się pomiesza i zrobią zwrot, a potem będą chcieć kolejną wpłatę).

Za to mam jeszcze śmieszniejszą sytuację.

Umowa, o której była poprzednio rozmowa zawierała w sobie SmartDOM czyli telewizja dla babci i internet dla teściowej. W sierpniu wysłałem oba wypowiedzenia, dane z ICOK Cyfrowego Polsatu, temat myślałem za całkowicie zakończony. Tymczasem dziś teściowa mi przesłała jak to określiła "dziwną fakturę" na 48,99 PLN, ale tym razem z Plusa, a nie CP. Ani my w domu, ani teściowa nie ma nic z Plusa.

Pogrzebałem i znalazłem starą umowę z lipca 2014 (bo te które wypowiadałem były z 2016) z Plusa na telefon, którego nigdy nikt nie miał, może kartę nam ktoś dał, ale chyba ją ktoś już dawno wyrzucił. W lipcu 2014 ja nawet jeszcze swojej żony nie znałem, więc nijak nie mogłem wiedzieć, że gdzieś jest jakiś telefon. Okazuje się, że przez 4 lata babcia płaciła 1 zł za ten telefon, automatycznym przelewem (to zlecenie nadal jest ustawione w banku), ale teraz się skończyły umowy z CP, więc już nie ma zniżki i sobie zaśpiewali 49,99 PLN (minus 1 zł z tego automatycznego przelewu).

Czyli chyba muszę im wysłać znowu nowe wypowiedzenie, na usługę z której nigdy nikt nie skorzystał i oddać im te 50 zł.

Gorzej, że pewnie jeszcze jeden miesiąc będę musiał im zapłacić, bo trochę minie zanim to rozwiążą.

Wkurzyłem się trochę i czuję się oszukany, w sumie w sierpniu wysłałem im wypowiedzenie, mam potwierdzenie odbioru, może im wmówię, że to wypowiedzenie było razem z tymi dwoma osobnymi umowami i co mnie to obchodzi co z nim zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedziałeś umowę CP, nie Plusowi. Każda usługa to oddzielną umowa i w tym wypadku różny usługodawca. Tylko właściciel usługodawców jest wspólny. Miałeś trzy różne umowy objęte programem rabatowym smartDOM, z czego dwie wypowiedziałeś skutecznie. Zatem zgodnie z programem rabatowym, rabat przestał obowiązywać nie obowiązującej nadal umowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Ważna uwaga, dla tych co między 14 lutym 2018r. a 1 lipca 2018r. zawarli umowę na pakiet Premium Max Plus na minimum 24 miesiące. Dla Was pakiet Polsat Sport Premium zostanie uruchomiony promocyjnie na czas nieokreślony bez żadnych dodatkowych opłat i aneksów do umowy(...) 

Znalazłem taką informację.

 

Zawarłem w/w umowę 21.04.2018 roku. Pakiet ten nie został uruchomiony pomimo dwóch pism reklamacyjnych. W jednej z nich powołałem  się na w/w informacje. Co mogę jeszcze  zrobić aby ten pakiet mi włączono? 

.

 

 

Poniżej link do strony 

http://icyfrowypolsat.pl/oferty-dla-obecnych-abonentow-cyfrowego-polsatu-obowiazujace-od-2-lipca-2018r/

 

Przy podpisywaniu umowy również takie zapewnienie otrzymałem. 

Edytowane przez Pipen123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pipen123 napisał:

(...) Ważna uwaga, dla tych co między 14 lutym 2018r. a 1 lipca 2018r. zawarli umowę na pakiet Premium Max Plus na minimum 24 miesiące. Dla Was pakiet Polsat Sport Premium zostanie uruchomiony promocyjnie na czas nieokreślony bez żadnych dodatkowych opłat i aneksów do umowy(...) 

Znalazłem taką informację.

 

Zawarłem w/w umowę 21.04.2018 roku. Pakiet ten nie został uruchomiony pomimo dwóch pism reklamacyjnych. W jednej z nich powołałem  się na w/w informacje. Co mogę jeszcze  zrobić aby ten pakiet mi włączono? 

.

 

 

Poniżej link do strony 

http://icyfrowypolsat.pl/oferty-dla-obecnych-abonentow-cyfrowego-polsatu-obowiazujace-od-2-lipca-2018r/

 

Przy podpisywaniu umowy również takie zapewnienie otrzymałem. 

 

W tej sprawie napisz do mnie wiadomość prywatną, postaram się ją wyjaśnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nowy 123 napisał:

A jaką odpowiedź dostałeś na reklamację? 

Uprzejmie informujemy że dokonana weryfikacja wskazuje, iż w odniesieniu do Pana oferty zamówienie zostało zrealizowane właściwie, a podpisując umowę stwierdził Pan jej zgodność z wybranym zakresem usług, czasem obowiązywania, ceną oraz pozostałymi warunkami, określających zasady świadczenia usług przez CP SA.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no to w takim razie zadzwoń na infolinię Cyfrowego Polsatu, przedstaw sytuację i się dowiedz, co jest grane. :roll:

Bo w tej sytuacji umowa rzeczywiście powinna przejść na czas nieokreślony i nie może być mowy o żadnym wyłączeniu odbieranych dotychczas kanałów. :?

Być może gdzieś po prostu powstał jakiś błąd w systemie Cyfrowego Polsatu. Trzeba to wyjaśnić. Dlatego właśnie najlepiej będzie w tym celu zadzwonić na infolinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to jest akcja Polsatu, aby zostać przy umowie terminowej. Czyli ją przedłużyć. Może to tak wyglądać. Kończy się umowa, kanały gasną, abonent dzwoni na infolinię i dostaje super ofertę z okresem gwarantowanym. Abonent jest zadowolony, że kanały działają, Polsat również, bo ma terminową umowę.

Edytowane przez Barti
Po każdym znaku interpunkcyjnym, przestankowym itp. wstawiamy jeden odstęp (spację). Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem dziś podobną sytuację: 

Zakodowane wszystkie kanały, były tylko FTA,

po chwili: błąd karty 06,

po kilku minutach brak karty, w Menu puste pole,

na chwilę wyjęta karta, po czym komunikat braku uprawnień: "tego kanału nie ma w Twoim abonamencie" kilka chwil i uprawnienia dotarły.

Tu podejrzewam że coś u mnie skoro było puste pole numer karty w Menu dekodera, na szczęście już działa. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już fax'em nie można?  Jakoś rok temu nadpłatę, przeksięgowali mi z jednego konta na drugie, nie robili problemów...

Teraz im wypowiedzenie wysłałem fax'em - mają jakiś paragraf aby wymusić pocztę? Poprzez ICOK nie chcieli PDF, dostali fax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego lepiej wypowiedzenie składać w APS bo zaraz jest zarejestrowane, po za tym jak wysyłasz pocztą to przesyłkę można śledzić: http://www.pocztex.pl/sledzenie-przesylek/

Wpisujesz cały numer przesyłki i na bieżąco wiesz gdzie się znajduje z momentem dostarczenia włącznie.

Edytowane przez OlafS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...