Skocz do zawartości

Paraolimpiada w Londynie


Gość wislok
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trwają Igrzyska XIV Paraolimpiady w Londynie. Jak już wspominałem w innych wątkach TVP uznała,że niepełnosprawni to margines społeczeństwa,których nie należy pokazywać w telewizji,bo są nieestetyczni . Paraolimpiada jest transmitowana do ponad 100 krajów, w tym takich krajów jak Pakistan,Mongolia,Iran.

A Polscy sportowcy odnoszą sukcesy.

Alicja Fiodorow (Start Radom) zdobyła w Londynie srebrny medal XIV Paraolimpiady w biegu na 200 m. Wynikiem 25,49 ustanowiła rekord Europy, a zwyciężczyni - Kubanka Yunidis Castillo - świata 24,45.

 

Siódme miejsce zajęła Katarzyna Piekart (Start Gorzów Wlkp.), która godzinę wcześniej wygrała konkurs rzutu oszczepem. Rezultatem 41,15 ustanowiła rekord globu.

 

Urodzona w Kozienicach 27-letnia Fiodorow przyznała, że od małego dziecka mimo swojej niepełnosprawności nie mogła usiedzieć na miejscu. Grała w piłkę, jeździła na rowerze, skakała po drzewach, trzepakach. W 1998 roku trafiła do Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start, gdzie prezes Adam Borczuch namówił ją do współpracy.

 

- Zaczęłam od tenisa stołowego. Grałam przez pięć lat. W międzyczasie próbowałam swoich sił w lekkiej atletyce. W pewnym momencie musiałam postawić na jedną z tych dyscyplin. Wiązało się to z podjęciem ostatecznej decyzji co w życiu chciałabym robić. Okazało się, że wybór był trafny. Poziom moich umiejętności wciąż rósł, a przede wszystkim satysfakcjonowało mnie to co robię. Twórcą moich wszystkich sukcesów jest trener Jacek Szczygieł - wspomniała Fiodorow, która w igrzyskach w Atenach 2004 wywalczyła brązowy medal na 400 m, a w Pekinie 2008 srebrny na 200 m.

 

Mimo że sport to wiele wyrzeczeń i dni spędzonych poza domem nie żałuje, że swoje życie związała z tą dziedziną. - Przede mną jeszcze wiele lat startów. Nie zamierzam szybko rezygnować bo moim największym marzeniem i celem jest złoty medal igrzysk paraolimpijskich. Będę walczyć i nigdy się nie poddawać - to moje motto życiowe - podkreśliła.

 

W sumie ekipa biało-czerwonych ma sześć medali. W sobotę dwa w pływaniu wywalczyły - srebrny na 100 m stylem motylkowym Oliwia Jabłońska (Start Wrocław), a brązowy na 100 m klasycznym Paulina Woźniak (Start Szczecin) oraz w zawodach lekkoatletycznych Karol Kozuń (Start Zduńska Wola) srebrny w pchnięciu kulą.

 

W czwartek, pierwszym dniu rywalizacji, Anna Harkowska (Warmia i Mazury Olsztyn) była druga w wyścigu na 3000 m na torze kolarskim.

Gratulacje!! Jesteście powodem do naszej dumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na IO w Londynie zdobyliśmy pięć medali w ciągu jednego dnia? Nie. Nasi Paraolimpijczycy są naprawdę wspaniali. Dokonali tego czynu. Co ważne, oni uprawiają sport właśnie dla pasji. Nie dla pieniędzy i honorów. To są prawdziwi sportowcy. Wczoraj widziałem koszykówkę na wózkach. Byłem pod wrażeniem sprawności tych ludzi. Coś wspaniałego i niebywałego.

Przykre jest to, że są pomijani, poniżani i poniewierani. Po prostu zapomniani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna Mendak była główną faworytką na 100 metrów stylem motylkowym i nie zawiodła. Na igrzyskach paraolimpijskich w Londynie zdobyła złoto. Zawodniczka liczy też na kolejne krążki

Dla zawodniczki startującej w kategorii osób niedowidzących start w Londynie jest trzecim na igrzyskach paraolimpijskich. Pływaczka Startu Białystok (gdy startuje w zawodach pływaków pełnosprawnych reprezentuje Olimpijczyka Suwałki) już jako 15-latka wzięła udział w paraolimpiadzie w 2004 roku w Atenach. Wtedy wywalczyła złoto w swojej koronnej konkurencji - 100 metrów stylem motylkowym i brąz na 100 metrów stylem dowolnym. W Pekinie powtórzyła ten wynik, a dodatkowo srebrny medal zdobyła na 200 metrów stylem zmiennym. Medali z mistrzostw świata, Europy, czy z krajowych zawodów sama zawodniczka nie jest w stanie zliczyć. Obecnie Mendak jest rekordzistką świata na 100 metrów motylkiem.

 

- Przed igrzyskami niczego nie mogę obiecać, bo konkurencja jest coraz silniejsza - mówiła przed wyjazdem do Londynu 23-letnia zawodniczka, która na co dzień trenuje w Suwałkach pod okiem Edwarda Deca.

Mendak na swej kolejnej paraolimpiadzie nie zawiodła. W niedzielny wieczór zdobyła złoto w swej koronnej konkurencji.

 

Polka dobrze rozpoczęła wyścig, ale na nawrocie była druga ze stratą 0,06 s do Rosjanki Darii Stukalovej. Potem jednak odrobiła stratę i wygrała wyścig (1:06,16). Po raz trzeci zdobyła więc złoto na paraolimpiadzie na 100 metrów stylem motylkowym.

 

Na kolejny medal Mendak ma szansę już w poniedziałek. Wówczas wystartuje na 200 metrów stylem zmiennym. Ponadto czekają ją jeszcze starty na 100 i 50 metrów stylem dowolnym.

Widać niesamowicie uzdolniona dziewczyna,w kraju takim jak Szwecja była by gwiazdą i mogła by zostać sportowcem roku. Mamy już 7 medali oficjalnie,a nieoficjalnie 9,bo w finałach tenisa stołowego mamy N.Partykę i T.Chojnowskiego. Nie znamy koloru tych medali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz Mamczarz zdobył w poniedziałek w Londynie jedenasty dla Polski medal XIV Paraolimpiady. 25-letni zawodnik Startu Gorzów był trzeci w skoku wzwyż wynikiem 1,74.

 

Złoto wywalczył reprezentant Fidżi Iliesa Delasa, a srebro Girisha Hosoanagara z Indii.

 

Wszyscy lekkoatleci uzyskali taki sam rezultat, ale Polak przeskoczył tę wysokość w trzeciej próbie.

 

Mamczarz, który jest po amputacji nogi, na arenie międzynarodowej zadebiutował trzy lata temu. W minionym roku w mistrzostwach świata w Nowej Zelandii zajął czwarte miejsce. Jego "życiówka" to 1,82 z 16 czerwca z mityngu w Berlinie. Wynik ten jest rekordem Europy.

 

W poniedziałek wieczorem biało-czerwoni powiększyli jeszcze kolekcję o dwa złote medale. Wywalczyły je Natalia Partyka (Szansa Start Gdańsk) w grze pojedynczej tenisa stołowego oraz Karolina Kucharczyk (Kadet Rawicz) w skoku w dal, która odległością 6,00 m ustanowiła rekord świata.

 

W sumie polska ekipa ma w dorobku jedenaście medali - pięć złotych, cztery srebrne i dwa brązowe. W tabeli medalowej zajmuje dziesiąte miejsce.

Gratulacje,wczoraj medal złoty zdobył Patryk Chojnowski także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego moje posty zostały usunięte,to ja założyłem ten temat!!

W nawiązaniu do dyskusji o paraolimpiadzie ja zboczę z tematu i polecę kilka linków z portalu Pana,którego nie znoszę,ale tu trzeba powiedzieć jego portal się świetnie spisał.

http://natemat.pl/29641,brytyjczycy-osz ... ping-ponga

http://dorotazawadzka.natemat.pl/29291,gorsze-igrzyska

http://natemat.pl/29825,karolina-korwin ... -sprzedaje

i akcje facebooka:

http://www.facebook.com/IPwTVP

http://www.facebook.com/ParaolimpijczycySaMedialni/info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego moje posty zostały usunięte,to ja założyłem ten temat!!

 

Może dlatego, że twoje posty wyglądały na skopiowane z innego portalu ? Jeśli to ty je pisałeś, a umieszczałeś też na innej stronie to trzeba było może dopisać, że są twoje. Dziwnie się je czytało w każdym bądź razie. A, że z rok temu już była dyskusja, aby nie kopiować z innych stron tekstów(też posty któregoś z użytkowników wyglądały na kopiowane), tylko coś napisać od siebie to widocznie twoje posty poleciały.

 

Co do paraolimpiady to przyznam szczerze iż się nie zawiodłem na naszych sportowcach do tej pory. A gdy opowiadają o swoich poczynaniach, to da się

odczuć powiew pozytywnej energii, bez sztucznego uśmiechu mimo przeciwności losu. No i mamy już 17 medali, z czego 5 złotych :brawo: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paraolimpijczycy mogą się pochwalić że są lepsi od olimpijczyków, PKOL powiniem się zastanowić nad daniem większej pieniędzy dla paraolimpijczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa już została wyjaśniona. A Polska ma kolejne dwa srebrne medale- Mariusz Sobczak w skoku w dal i Anna Harkowska w kolarstwie-to jej drugie srebro. Wczoraj medale zdobyło łącznie 6 Polaków,a mozna o tym poczytać między innymi tutaj: http://www.sportowefakty.pl/londyn2012/ ... w-londynie

Łączniee 19 medali i 11 pozycja w klasyfikacji medalowej. Cieszy fakt,że medalista igrzysk paraolimpijskich może liczyć na emeryturę taką samą jak olimpijczycy.

EDIT:

Wczoraj zdobyliśmy 7 medali,w tym 4 złote. Więcej tutaj : http://www.sportowefakty.pl/londyn2012/ ... -sportowcy

Myślę,że wynik z Pekinu zostanie co najmniej powtórzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej cieszę się ze złotego medalu Rafała Wilka który był kapitalnie przygotowany do paraolimpiady w Londynie i zdeklasował rywali, sam kilka razy widziałem jak Rafał ciężko trenuje, często wzbudzał zdumienie kierowców jeżdżących po podkarpackich drogach, ale i podziw, że mimo tak ciężkiego wypadku potrafił się podnieść, mam nadzieję, że również w wyścigu ze startu Rafał pokusi się o jakiś medal, gratulacje również dla innych polskich sportowców startujących w Londynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał Wilk zdobył drugi złoty medal!! Dziś złoto zdobyli także polscy tenisiści stołowi drużynowo. A wczoraj złoto zdobył Grzegorz Pluta w szermierce,a także srebro Anna Harkowska i brąz Tomasz Rębisz. W sumie mamy 29 medali,w tym 12 złotych,11 srebrnych i 6 brązowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy 30 medal Paraolimpiady w Londynie!! Zdobył go Tomasz Blatkiewicz we rzucie dyskiem,który był trzeci. I tak wynik z Pekinu wyrównany,ale mamy 12 złotych medali,a w chinach takich krążków było 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znany polityk, niejaki Janusz Korwin Mikke powiedział, że Paraolimpiada nie ma nic wspólnego ze sportem. Jego zdaniem to tak, jakby urządzić mistrzostwa szachowe dla [beep]i. Zastanawiam się, czy ten pan wziąłby udział w takim turnieju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy już 34 medale. Dziś zdobyli medale polskie tenisistki, polski tandem kolarski oraz Alicja Fiodorow na 400 m i z rekordem świata Mateusz Michalski. Nie ma co się skupiać na jakimś marginalnym człowieku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy 35 krążek-Maciej Lepiatko w skoku wzwyż z rekordem świata-2,12. To było mu mało i chciał jeszcze poprawić -na 2,14. Nie udało się,oby tego nie przypłacił kontuzją. Ile by njie było medali,oni odnieśli ogromny sukces..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...