Skocz do zawartości

Dysk DTU 320


Artur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Żeby skonkludować spytam raz jeszcze, a nie rozsądniej było wziąć od CP abo z modułem i cieszyć się wolnością nagrywania wszystkiego, co Ci tylko przyjdzie do głowy (bez żadnych ograniczeń) na własnym dysku, zamiast karmić pasożyta :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym nagrywaniem z modułu CAM CI+ od Cyfrowego Polsatu też nie jest za różowo, poczytaj:

 

Nie wymieniajcie modułów CI na CI+. Nowe moduły nie dają żadnych korzyści użytkownikowi, a do tego posiadają nowe mechanizmy DRM, które pozwalają operatorowi uniemożliwić nagrywanie odkodowanego materiału, lub w ogóle uniemożliwić nagrywanie. W przypadku starych CI (albo CI+ pracujących w trybie legacy, który operator może w każdej chwili wyłączyć) moduł nawet nie wie, czy tuner nagrywa czy nie. Dzięki temu można nagrywać całe strumienie ts i archiwizować w jaki sposób tylko chcemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby skonkludować spytam raz jeszcze, a nie rozsądniej było wziąć od CP abo z modułem i cieszyć się wolnością nagrywania wszystkiego, co Ci tylko przyjdzie do głowy (bez żadnych ograniczeń) na własnym dysku, zamiast karmić pasożyta :?:

Są osoby które potrzebują w umowie z ;pasożytem; jeszcze M.R , a wtedy bez dysku nic się nie nagra :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Burito, owszem nie jest za różowo, ale TYLKO w odbiornikach obsługujących CI+, gdzie można narzucać restrykcje, natomiast w tych ze zwykłym CI, moduł CI+ działający w trybie legacy jest bezbronny jak niemowlę.

 

@diana, no niestety nie udało się przekonać CP, by dawało do MR-a jako dodatkowy dekoder jeszcze jeden moduł. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie

Od czwartku jestem szczęśliwym bądź nieszczęśliwym :D (czas pokaże) posiadaczem tego dysku podpiętym do dekodera HD5000. Zacznę od tego że zaprogramowałem wczoraj w nocy żeby nagrał mi boks. Wstaje rano i ... nic nie nagrane :evil:. Pierwsze podstawowe pytanie czy on nagrywa programy na wyłączonym dekoderze czy też dekoder podczas nagrywania musi być włączony? Dodam że wszystko podłączyłem i sformatowałem zgodnie z instrukcją. Dokonałem również testowego nagrania i wszystko było okey. Czy ten typ tak ma czy to coś z dekoderem? Może wymienić kabel Usb na inny?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuje ci pomóc.. mam nadzieje że nie wyłączyłeś na noc dekodera a co za tym idzie dysku z zasilania?... :]

Wyłączyłem :D

Jeśli tuner wyłączałeś, to w jaki sposób? Na wyświetlaczu musi pozostać godzina, czyli któtkim wciśnięciem. Nie długim.

Jak najbardziej krótkim i godzina była na wyświetlaczu.

Wczoraj w nocy nagrywałem dla odmiany na włączonym i z tego co widzę to nagrało. Dzisiaj obejrzę (bo to kilka godzin nagrania) i napiszę czy nie ma żadnych błędów, pikselozy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolego ale wygląda na to że mamy do czynienia z bublem. Testowałem ten dysk przez dwa tygodnie. Nagrywałem na włączony/wyłączonym dekoderze i efekt mam taki że na około 10 nagrań dwa nagrały się i odtwarzały poprawnie. Na chwilę obecną wymieniłem kabel USB na inny i jeżeli to nie pomoże te będę reklamował to coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 lata później...

Mam dysk DTU320. Od jakiegoś czasu losowo zacina się dźwięk - trochę się pojąka, po czym znów idzie płynnie, tyle że czasem kończy się to rozsynchronizowaniem obrazu i dźwięku. Zauważyłem, że problem występuje wyłącznie przy włączeniu napisów i oryginalnej ścieżki dźwiękowej - przy lektorze nie odnotowałem niedogodności (poza samą koniecznością słuchania lektora ;) ). Czy np. podłączenie do kompa i próba zdefragmentowania dysku może pomóc, czy tylko rozsypię system plików?

Edytowane przez Barti
Przeniesiono post do właściwego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu do komputera, komputer w ogóle nie będzie "widział" tego dysku. Będzie komunikat o konieczności jego sformatowania.

Po co się odzywasz i rozsiewasz bzdury, skoro nie masz pojęcia o temacie? Jak najbardziej DTU320 (pewnie podobnie jak inne dyski podłączane do dekoderów made by CPT) jest widziany przez Windows (i pewnie inne systemy) jako najzwyklejszy napęd FAT32. Nie ma problemu nawet z mieszankami typu trochę nagrań z dekodera X, trochę z dekodera Y, i trochę plików z komputera (przy czym dekoder oczywiście odtworzy tylko własne nagrania).

 

Sprawdzę pomysł zdefragmentowania, gdy obejrzę wszystkie nagrane materiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...