Skocz do zawartości

Dysk DTU 320


Artur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie za 49zł... było dla nowych i obecnych klientów podpisujących umowę z wymianą dekodera HD na dekoder HD + DTU320

Obecnie dla nowych klientów taki zestaw kosztuje 11zł ;)

 

Babka z APS-u zadziałała jak sprzedawca:D Podała najniższą cenę za jaką można już dostać taki dysk :D

 

Dla osób, które nie chcą zmieniać umowy pozostaje zakup dysku na własność do obecnego dekodera produkcji CPT za 210zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj właśnie przedłużałem mowę i wziąłem ten dysk za 49zł. Musiałem też wymienić dekoder ponieważ podobno dysk jest przypisany do dekodera.

 

Mam pytania:

1. Jeśli dysk jest podłączony pod dekoder, to cały czas coś nagrywa? Jeśli tak to jak ma się to do jego żywotności?

2. Czy nagrane audycje można oglądać na komputerze?

3. Czy dysk można używać jako dysku przenośnego bez naruszania nagrań? Czyli jeśli podłącze go pod komputer i coś na niego skopiuje, to dekoder mi tego nie skasuje, odtworzy nagrania i nie wyrzuci błędów?

 

Dowiedziałem się jeszcze od Pana pracującego w APSie że niedługo zostanie wydany moduł WiFi na USB do ich dekoderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakiś problem z tym dyskiem (lub HD6000).

Jak jest podpięty do dekodera, to dysk zaczyna świrować (słychać stukanie głowicy w środku), a sam dekoder po włączeniu się wiesza do czasu odłączenia dysku.

Również jest problem z zaplanowanym nagrywaniem (ale przyczyna jest zapewne taka sama). Spotkał się już ktoś z podobnym problemem?

Jeśli to coś nowego, to zareklamuje dysk, a jeśli to nie pomoże, to wtedy dekoder.

 

dzięki za wszelakie odpowiedzi...

 

 

edit:

heh, znalazłem...

viewtopic.php?f=7&t=28050&start=30#p894948

 

Widać, może to być przypadłość tych dysków w połączeniu z dekoderami CPT

 

@Ceberebek, masz jakieś nowe wieści, magiczne sztuczki, które pozwoliłyby na stabilną pracę tandemu HD6000+dyskDTU320?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem długo problem z tym dyskiem. Od września 2013 użtkowałem dekoder HD 5000, od początku był problem z pracą dysku. Często po wyłączeniu i powtórnym włączeniu dysk nie był rozpoznawany , czasami nic nie nagrywał, zawieszał dekoder. Czasami było słychać stukotanie sprawiające wrażenie ,ze dysk nie może wystartować.

 

W styczniu wymieniłem dekoder z dyskiem i problem się pogłębił. U mnie dysk nie działał stabilnie, pojechałem do APS tam działał.

 

Dioda dysku świeciła się. Rozwiązaniem okazała się wymiana kabla USB. Kable od Polsatu są bardzo krótkie i możliwe , że przez to się czasami uszkadzają.

 

Zadziwiające było , że dysk czasami pracował normalnie a czasami nie. Dioda cały czas się świeciła . Dysk prawdopodobnie dostawał za mały prąd.

 

Dekoder podłączony z telewizorem za pomocą eurozłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadam dekoder HD5000 z tym dyskiem. Niestety od jakiegoś czasu nie mogę nic nagrywać. Pojawia się czarny ekran. Nie mogę także pauzować, ani przewijać. Jak podłączę dysk do kompa, to go wykrywa normalnie, a także pliki które się na nim znajdują.

Czy ktoś już miał ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usterki opisane przez Was są takie, jak ja miałem z moim dyskiem. Wymieniłem go, jak pisałem pod koniec stycznia i chodzi już ponad 2 tygodnie z HD5000 stabilnie. Dzieciaki często używają timeshifta (idąc na kolację, czy do ubikacji), czasami coś sobie nagrają i póki co działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A mi chyba udało się zlokalizować przyczynę problemu nie nagrywania programów na dysk, objawiającej się wpisem na liście nagrań o treści: "Records/rxxxxx".

U mnie problem dwukrotnie wystąpił wtedy gdy był nagrywany program, a ja wyłączyłem dekoder w tryb gotowości.

 

Na szczęście wycziłem sposób na przywrócenie funkcjonalności dysku, bez wymiany na nowy w APS-ie. U mnie nagrania były zbyt ważne aby je stracić, więc zacząłem grzebać w zawartości dysku.

 

Pierwszy błąd jaki miałem to "Records/r0055". Z poziomu Windowsa wszedłem w folder Records > lp i był tam plik r0055.ifo. Zmieniłem jego nazwę na r0056.ifo odmontowałem dysk i podpiołem do dekodera. Dysk zaczął pracować normalnie.

 

Po jakimś czasie użytkowania znowu wyłączyłem dekoder podczas nagrywania i problem się powtórzył tylko z numerem "Records/r0061". Znowu podpiołem dysk pod laptopa , wszedłem w folder Records > lp i zmieniłem nazwę pliku r0061.ifo na r0062.ifo. Po odmontowaniu dysku i podpięciu do dekodera, dysk znowu normalnie nagrywa.

 

 

U mnie dysk CP podpięty jest do HD5000, a zmianę nazwy wykonywałem pod Win7

 

Największa korzyść w tym, że nie muszę biegać do APS-u, bo mi już to obrzydło.

 

Co do kabelków USB od CP, to jest to szmelc jakich mało. Ja 3 razy wymieniałem w APS-ie na inny bo dysk co chwilę nie był widziany przez dekoder, w końcu kupiłem nowy kabel w sklepie i dysk jest bez problemowo cały czas widoczny.

 

Mam nadzieję, że moje rozwiązanie się komuś przyda.

 

Pozdrawiam i życzę cierpliwości w użytkowaniu CP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...