Skocz do zawartości

Dysk DTU 320


Artur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Choć moje pytanie nie dotyczy dysku bezpośrednio (a raczej dekoderów) to zadam je tutaj bo chodzi mi o nagrywanie (a z polsatowskimi tylko ten dysk współpracuje). Czy dekodery Polsatu z tym dyskiem nagrywają również napisy dołączone do programu (filmu) czy tylko obraz i dźwięk?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mpal mój echostar dvr-747 z wbudowanym dyskiem (dekoder polsatu) obsługuje napisy ale ich niestety nie nagrywa. Może to stacje nie załączają napisów;-)

Mi też chodzi o cele edukacyjne ale wolałbym z napisami, bo czasami chce sprawdzić słowo w słowniku a nie wiem jak je napisać - słuch już nie ten;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"spraw sobie"... sagem jest dostępny od abonamentu za 70zł plus 70zł za dekoder to już wolałbym iść do nc+, bo ja raczej tnę koszty;-) Chodzi mi o najtańszy sposób na nagrywanie napisów - dlatego pytałem czy dekodery (np. mini) z podpiętym dyskiem to potrafią - sagem wiem, że może.

Mój dekoder jak już wspomniałem wyświetla napisy ale ich nie nagrywa z tym, że napisy pochodzą z brytyjskiego Freesat'u. Z ciekawości próbowałem włączyć napisy na programach z pakietu Mini (taki mam) i albo nie miałem w ogóle opcji włączenia napisów albo ich nie wyświetlało. Może to nie wina dekoderów polsatu tylko jednak polskich stacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Afgan, to nastąpiło nieporozumienie, bo pod hasłem "polsatowski dekoder" zrozumiałem "dekoder CPT" :)

 

Polskie stacje oczywiście potrafią nadawać napisy, choć nie przy każdej audycji. W niedzielę na TVN7 był nadawany film "Złoto dla zuchwałych" z napisami. Niestety, czy napisy się nagrywają, nie wiem, bo oglądałem na samsungu, gdzie z kolei nie można podłączyć dysku :) Na logikę, nie widzę powodu, dla których nie miałyby się nagrywać, skoro nagrywają się różne ścieżki dźwiękowe. Z ciekawości sprawdzę przy okazji, jak wygląda sytuacja u kumpla z "n".

 

Za kilka miesięcy niemal jednocześnie kończą się multiroomowe umowy u mnie i u sąsiadów. Jeśli CPT nie opanuje technologii wyświetlania napisów, pójdziemy do nc+, weźmiemy MR na 5 dekoderów, zepniemy cały interes ethernetem, i po problemie, a i przekładanie kart się skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale faktycznie to ja ... namieszałem:-( Bo pisząc "polsatowskie" miałem na myśli dekodery, które możemy otrzymać od CP ( w tym echostary czy samsungi) a dysk w zasadzie podłącza się tylko pod dekodery CPT. Tylko ten dysk z nimi współpracuje a pod inne dekodery można podłączyć inne dyski.

Nie mając jednak nigdy dekodera od CPT nie zdawałem sobie sprawy, że nie obsługują one tak oczywistej dla mnie rzeczy jak napisy!!!

U mnie echostar dvr-747 nagrywa różne ścieżki dźwiękowe ale napisów niestety nie nagrywa:-( ale to staruszek (ma już kilka lat ~5-6).

A co do nagrywania napisów na dekoderach "n" to:

 

Tak. Mam mediaBOX+ i bez problemu nagrywa napisy i wszystkie ścieżki dźwiękowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
A możecie mi jeszcze powiedzieć jak on się sprawuje w dekoderze HD5000?? Czy występują z nim problemy??

Właśnie od 2 dni testuje ten dysk z HD 5000 i HD 3000-niestety po podłączeniu do któregokolwiek z dekoderów i sformatowanie go poprzez opcję w dekoderze-wszystko działa dobrze przez kilkanaście minut(ikonka dysku w lewym górnym rogu pokazuje OK). Następnie następuje "zwiecha" dekoderów-brak jakiejkolwiek reakcji na pilota-dioda w dekoderze sygnalizuje działanie pilota.Ale do użyteczności dekodera pomaga tylko odpięcie dysku lub restart z "wtyczki".

Problem dysku czy ogólnej współpracy dekoderów CPT z tym dyskiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się waham z tym dyskiem, ale jeśli ma kosztować te 5 dych to chyba go wezmę. Cena stosunkowo nieduża, a może u mnie nioe będzie sie zwieszał. Może trafiłeś na wadliwą sztukę, próbowałeś go wymienić? Słyszałem trochę opinii o tym dysku i u jednych działa bez zarzutu, u innych się zwiesza. Ja chyba zaryzykuje za te 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W HD 3000 po przywróceniu ustawień fabrycznych i ponownej konfiguracji na razie działa-w HD 5000 nadal zwiechy.

Ale jeśli faktycznie kosztuje teraz tylko 50 PLN to nie ma sie chyba co zastanawiać.Kupic,wziąć paragon i w razie czego wymieniać lub zwrócić jak coś nie będzie działało.

Do tej pory chcieli za niego 250,a na Alle... chodziły też od 200-230-więc 50 PLN to w sumie warto.

I oczywiście trzeba też wziąć pod uwagę,że w momencie nagrywania-nie ma możliwości przełączenia kanału na jakikolwiek inny.Więc nadaje sie w sumie do nagrywania nocnego lub jak gdzieś wychodzi się z domu.

Za to można wykorzystać funkcję TimeShift/LivePause - tak to się chyba nazywa

 

EDIT:

Oczywiście oba dekodery zaktualizowane do najnowszego softu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dysk na własność kosztuje 50zł dla abonentów cyfrowego polsatu ? I to obojętnie jaki pakiet się posiadają ? Czy jest jakaś różnica ?

Byłem dziś w miejscowym APSie i powiedziano mi, że dla abonentów CP jest taniej. Spytał się jaki pakiet (mam Familijny HD) i powiedział, że będzie kosztował 50 zł. Sam się zdziwiłem. Dla nie-abonentów kosztuje 250 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...