Skocz do zawartości

Dysk DTU 320


Artur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba żartujesz z tym napięciem :)

 

nagrania na dysku są zabezpieczone przed kopiowaniem i można je odtworzyć wyłącznie na dekoderze, który dokonał nagrania,

Pewnie dekoder formatuje dysk do znanego tylko sobie systemu plików, przez co Windows go nie widzi. Jeśli użyjesz jakiegoś programu do partycjonowania, to możliwe, że dysk zobaczysz, ale raczej nic z niego nie odczytasz. Dopiero po sformatowaniu go do FAT czy NTFS, będziesz mógł go używać pod Windows. Oczywiście stracisz wtedy wszystkie nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy dwaj na początku, ręce opadają, jak się was czyta. Nie macie pojęcia o temacie, to chociaż nie piszcie głupot.

 

Artur, DTU320 jak najbardziej może pracować z kompem. Jeśli wcześniej pracował z dekoderem, bez żadnych zabiegów powinien być widoczny pod systemem i można z niego normalnie korzystać. Nagrań oczywiście odtworzyć się nie da (wiem, że o to nie pytałeś, ale zaraz następny błyskotliwy wyskoczy, to lepiej wyjaśnić).

 

Owszem, "cykanie", o którym piszesz, może świadczyć, że dysk dostaje za mało prądu (zakładam, że pod dekoderem wszystko działa?). Jeśli podłączasz go do kompa stacjonarnego, lepiej do tylnych złącz, przylutowanych do płyty, i bez żadnych hubów. W przypadku laptopa wypróbuj wszystkie gniazda po kolei. Spróbuj też podłączyć innym kablem, najlepiej takim, który ma dwie wtyczki USB. Kiedyś podłączałem zewnętrzną nagrywarkę do laptopa - że na dwie wtyczki, to nic, ale musiały to być wtyczki na przeciwnych stronach lapa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy dwaj na początku, ręce opadają, jak się was czyta. Nie macie pojęcia o temacie, to chociaż nie piszcie głupot.

 

Artur, DTU320 jak najbardziej może pracować z kompem. Jeśli wcześniej pracował z dekoderem, bez żadnych zabiegów powinien być widoczny pod systemem i można z niego normalnie korzystać. Nagrań oczywiście odtworzyć się nie da (wiem, że o to nie pytałeś, ale zaraz następny błyskotliwy wyskoczy, to lepiej wyjaśnić).

 

Owszem, "cykanie", o którym piszesz, może świadczyć, że dysk dostaje za mało prądu (zakładam, że pod dekoderem wszystko działa?). Jeśli podłączasz go do kompa stacjonarnego, lepiej do tylnych złącz, przylutowanych do płyty, i bez żadnych hubów. W przypadku laptopa wypróbuj wszystkie gniazda po kolei. Spróbuj też podłączyć innym kablem, najlepiej takim, który ma dwie wtyczki USB. Kiedyś podłączałem zewnętrzną nagrywarkę do laptopa - że na dwie wtyczki, to nic, ale musiały to być wtyczki na przeciwnych stronach lapa :)

 

Dziękuję @mpal za pomoc. Wreszcie jakaś konkretna rada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
czyli nie ma zadnej możliwości wrzucenia na dysk filmu z komputera i ogladniecia na tv ?

Bo zastanawialem sie czy wziaść dekoder mini hd 2000 czy sagema 88 z dyskiem ktory dekoder byscie polecili ?

Jeżeli zgrasz film z kompa na dysk w formaci avi., flv. bądź mkv. i podłączysz bezpośrednio do tv jako pamięć przenośną, to będzie odbierać bez problemu. Ja tak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Od miesiaca jestem posiadaczem dysku DTU 320 podlaczonego do dekodera Mini HD 2000. Wczoraj dysk nagle przestal nagrywac. Po wlaczeniu nagrywania na liscie audycji nagranych pojawia sie jedynie zapis: "Records/r00032". Proba odtworzenia tego konczy sie jedynie czarnym ekranem. Programy wczesniej nagrane poprawnie sa odtwarzane z w/w dysku. DTU 320 pracuje normalnie. Nie jest uszkodzony. Podlaczony dla testu do komputera zapisuje i odtwarza. Co robic? To wina dekodera czy dysku?

 

majon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że dekoder zdurniał. "Records/rxxxxx" zamiast tytułu pojawia się np. wtedy, gdy dysk z nagranym materiałem podłącza się do innego dekodera. Spróbuj skasować to nagranie. Jeśli nie pomoże (a pewnie nie ;)), to rada uniwersalna dla dekoderów CPT: przywróć ustawienia fabryczne. Jeśli nadal nie ruszy, sformatuj dysk z poziomu dekodera, wcześniej ewentualnie oglądając nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Dzięki za podpowiedź ;) Ustawienia fabryczne to ostateczność. Szkoda mi długo układanej własnej listy kanałów. Format dysku pomógł, można już nagrywać ale teraz zaczęły się inne jazdy ;) Dwie godziny od formatu podczas oglądania jednego z kanałów

zrobił się czarny ekran (sygnał jest, jednak brak obrazu i dźwięku). Po włączeniu i wyłączeniu dekodera obraz pojawił się na chwilkę. Trwało to do wyskoczenia ikonki o gotowości dysku (lewy górny róg kwadracik z zieloną fajeczką). W tym momencie występuje ponowny zanik obrazu i dźwięku. Kanały można zmieniać ale brak audio i video. Jedyne co mi przyszło do głowy to kolejny format dysku. Pomogło ale zobaczymy na jak długo ;)

 

pozdrawiam

majon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ..mam podobny problem z dyskiem cyfrowego polsatu, dysk dołączony do dekodera służył mi jako przenośny do przechowywania zdjęć(7,5gb) ..wystarczyło raz podłączyć dysk do dekodera i amba fatima.. :/ ..chciał bym wiedzieć czy jest szansa na odzyskanie tych zdjęć. ..w :google: znalazłem kilka firm specjalizujących się w odzyskiwaniu danych z dysków, kart, itd.. itp.. tylko cena takiej usługi jest kosmiczna, od 300 do 1500zł :woot: ..tak więc może jest szansa samemu przeprowadzić taka operację przywracania danych??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mentos88" poniżej masz linka do programów odzyskujących dane po skasowaniu.

http://www.eprogramy.net/eprogramy/prog ... nie-danych

 

A teraz pytanko do innych na temat dysku twardego:

czy da się uruchomić dysk twardy z tunera Sagemcom ESI-88: WD AV WD3200BUDT - 320GB na laptopie lub komputerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki tadpa! ..a czy grzebanie przy dysku i próba odzyskania tych danych na własną rękę nie pogorszy sprawy w razie niepowodzenia? gdyby nie udało mi się odzyskać tych zdjęć i zdecydował bym się na wysłanie dysku do serwisu.. bo jeszcze nie ruszałem twardego po tym formacie i boję się że coś popsuje :/ pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie.

Zastanawiam się nad zakupem tego dysku. Słyszałem, że czasami występują z nim problemy. Czy opłaca się go kupić?

Jeżeli będę chciał nagrać jakiś program np. na TVN 7, to czy będzie możliwość przełączenia kanału na np. Polsat?

(Mój dekoder to HD5000)

Dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz miał możliwości, bo dekoder nie ma dwóch głowic. Tylko jest możliwość przełączenia na kanały z tej samej częstotliwości

Kolego po raz kolejny nie wiesz, a się wypowiadasz, po co? Dekodery CPT (Mini HD 2000, HD 3000/5000/6000) podczas nagrywania nie pozwalają na przełączanie na inny kanał (nawet nadający z tej samej częstotliwości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...