Skocz do zawartości

Astra 2F i kolejne 2E/2G


Wanderer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...

Zima i bezchmurne niebo — to najlepszy czas dla odbioru wiązki brytyjskiej. Ale jest z nią trochę dziwnie. Na zachodzie Polski najsilniejszy sygnał mają transpondery z polaryzacji pionowej (zwłaszcza 10 906 kHz). Tyle że gdzieś tak w środku naszego kraju gwałtownie on zanika i podobno nawet 3-metrowe anteny nie dają mu rady. Ale za to znacznie lepiej kształtuje się tam polaryzacja pozioma, którą spokojnie można odebrać na większych talerzach. A ja u siebie na antenie 1,2 m nie mam prawie nic z polaryzacji H, chociaż V chodzi niemal w całości. Takie dziwności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Mam pytanie czy odbieracie transpondery :

 

11307 H 27500 2/3

11307 V 27500 2/3

11344 H 27500 2/3

11344 V 27500 2/3

 

Podobno zostały przełączone dzisiejszej nocy z Eutelsata 28 na Astre 2F . U mnie po tej zmianie zero sygnału . Mam tylko nadzieję że te transpondery nie przeszły w wiązkę UK :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Na podkarpaciu w zezie na 80 doszły kanały NowMusic Aka Vintage b4Umusic, wczesniej ich nie odbierałem :) działa też viva i paczka z kiss, odbiera ktoś przy wschodniej granicy PL tp z Clublandem ??

Mieszkam w miejscowości Siemiatycze około 40 km od granicy a niestety Clublandtv i ten transporder-brak sygnału :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podkarpaciu w zezie na 80 doszły kanały NowMusic Aka Vintage b4Umusic, wczesniej ich nie odbierałem :) działa też viva i paczka z kiss, odbiera ktoś przy wschodniej granicy PL tp z Clublandem ??

Mieszkam w miejscowości Siemiatycze około 40 km od granicy a niestety Clublandtv i ten transporder-brak sygnału :/

Mieszkam od Siemiatycz o około 20 km, odbieram stabilnie ten kanał:

bmDYVAf.jpg?2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały przeniesiono na 11,836 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 5/6 (DVB-S/QPSK), nadal wiązka europejska. Na razie cały czas trwa mieszanie częstotliwościami, wyłączono część transponderów Eurobird-a i odpalono je w nowym schemacie częstotliwości na Astrze (zakres 11,55 do 11,7 GHz), część transponderów emituje skopiowane paczki, trzeba liczyć się z częstymi zmianami parametrów w najbliższym czasie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy komunikat był, że cztery transpondery miały wrócić, ale widać jak jest - nie działają. Mimo wszystko poczekałbym aż skończy się wachlowanie transponderami. Być może gdy poustawiają już wszystko jak powinno być, to jednak wyciągną te transpondery na wiązkę europejską, zwłaszcza, że nie ma tam nic, co by wymagało ograniczania, a transpondery w wiązce UK z pewnością byłyby bardziej przydatne w rezerwie dla BBC/ITV niż do puszczania (z brytyjskiego punktu widzenia) śmieciowych stacji FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba już powoli demontować zez na 28,2 E.Powoli co ciekawsze kanały muzyczne niekodowane przełączają się na wiązkę brytyjską.Dziś doszły do niego dwa muzyczne kanały Magic TV i Heat TV.Szkoda.

Może nie w temacie,ale czy są inne ciekawe pozycje satelitarne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Mr. Orbita mam nadzieję, że Twoje słowa się sprawdzą i że będziesz dobrym prorokiem :D Mnie szkoda bardzo Brit Asia TV :( Specjalnie 4 lata temu montowałem antenę 120 cm żeby mieć do niego lepszy dostęp, dziś okazało się to bezcelowe :( Co więcej faktycznie wiele kanałów przeniesionych do wiązki brytyjskiej jest zwyczajnie beznadziejna :D No ale jeśli nic z tym nie zrobią to też zwijam się z 28,2E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...