Skocz do zawartości

Dekoder T-HD 1000


Ficiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poprawne działanie IPLI, czyt. standardowe na tym dekoderze powróciło kila dni temu, a jak wygląda sprawa 2 kanałów: TVP Seriale i Kino Polska? Odnoszę wrażenie, że na tych kanałach nie jest nadawana informacja WSS - wszystko widoczne jest jako format 4:3 i trzeba ręcznie zmieniać parametry dekodera (zakładając, że 'skalowanie ekranu' ustawione jest na 'Letter Box', ale to chyba najlepsza opcja). Chciałem wykluczyć winę dekodera T-HD 1000 lub jego oprogramowania, a jeżeli tak to kogo można "molestować" w sprawie poprawnego nadawania w/w kanałów? Oczywiście dotyczy to tylko opcji DVB-T (T-HD 1000/MUX4).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszałem ten temat z partyline ale to kanał - tam nikt nie ma o tym pojęcia.

 

To fakt, na zadane pytanie dot. prawidłowego wyświetlania obrazu, odpisali mi tak, jakbym się pytał np. o to dlaczego Durczok nie prowadzi 'Wydarzeń' tylko "Fakty"?

cyt.:

...Uprzejmie informujemy, że Cyfrowy Polsat jedynie emituje programy telewizyjne poprzez dekoder i nie ma bezpośredniego wpływu na treść programów radiowych i telewizyjnych dostępnych w ramach pakietów, jak również ogólnodostępnych programów telewizyjnych nadawanych drogą naziemną, w szczególności na dobór audycji, czas ich nadawania oraz format obrazu i dźwięku...

 

Szkoda tylko, że nie biorą pod uwagę faktu, że to z nimi podpisałem umowę na odbiór tzw. "pakietu extra", w którego skład wchodzą w/w kanały i z tego co pamiętam muszę płacić za to co miesiąc określoną kwotę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawne działanie IPLI, czyt. standardowe na tym dekoderze powróciło kila dni temu, a jak wygląda sprawa 2 kanałów: TVP Seriale i Kino Polska? Odnoszę wrażenie, że na tych kanałach nie jest nadawana informacja WSS - wszystko widoczne jest jako format 4:3 i trzeba ręcznie zmieniać parametry dekodera (zakładając, że 'skalowanie ekranu' ustawione jest na 'Letter Box', ale to chyba najlepsza opcja)

Mam ten dekoder od samego początku jak tylko trafił do sprzedaży tzn w czerwcu 2012, i od początku tak jest z tymi kanałami że trzeba ręcznie je przestawiać, tak samo jest z Polsat Film, jak puszczają film w 4:3 to trzeba przestawiać ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przestał mi nagrywać. Mam dysk cyfrowego polsatu 320 GB.

Dotychczas, gdy ustawiałem nagrywanie w EPG nie było problemu. Od kilku dni, gdy wejdę w PVR (nagrane) widać tylko czerwoną kropkę i smutną buźkę.

nagrywani_exhsrwr.jpg

 

Przywracałem ustawienia fabryczne, na chwile pomogło, potem znowu nic. Dziś formatowałem dysk i też nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przestał mi nagrywać. Mam dysk cyfrowego polsatu 320 GB.

Dotychczas, gdy ustawiałem nagrywanie w EPG nie było problemu. Od kilku dni, gdy wejdę w PVR (nagrane) widać tylko czerwoną kropkę i smutną buźkę.

 

mi nie nagrywa na dysku od CP jeśli zajętość miejsca na tym dysku jest większa niż 60%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem kable, były OK. Dziś znowu format dysku, przywrócone ustawiania fabryczne.

Nagrał mi kilka programów, potem już kolejne nieudane (smutna buźka na czerwonej kropce).

 

Podnosząc tuner z szuflady, poczułem że strasznie się grzeje od spodu, po chwili aż parzy w dłoń.

Zmierzyłem temperaturę miernikiem, wyszło 52°C:

tempjpg_exrphsa.jpg

Czy to normalne aby tak się nagrzał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasz każde urzadzenie powinno miec dobrą wentylacje , podataw sobie chociaż zakretki po napojach aby byl jakis przesmyk powietrza był . moja mama ma hd 3000 i cale szczescie ze pozwolili wymienic bo sie poprostu przegrzał . byc moze to jest powod twojego problemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja to rozumiem, ale wątpię aby duża część osób tak o to dbała, po prostu kładzie gdzieś koło telewizora i tyle. To ma działać i tyle, nie jest to jakieś wymagające urządzenie, jak komputer :)

 

Jak sytuacja będzie się powtarzać oddam to do miejsca, gdzie kupiłem tuner z dyskiem, niech to sprawdzą. Ponownie wróciłem do ustawień fabrycznych, jak na razie w fazie testów nagrał wszystko od rana. Ciekaw kiedy zaczną się problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem kable, były OK. Dziś znowu format dysku, przywrócone ustawiania fabryczne.

Nagrał mi kilka programów, potem już kolejne nieudane (smutna buźka na czerwonej kropce).

 

Podnosząc tuner z szuflady, poczułem że strasznie się grzeje od spodu, po chwili aż parzy w dłoń.

Zmierzyłem temperaturę miernikiem, wyszło 52°C:

tempjpg_exrphsa.jpg

Czy to normalne aby tak się nagrzał ?

 

Myślę, że coś dekoderowi dolega - nie powinnien mieć aż tak wysokiej temperatury,że parzy w dłoń. Dekodery CPT mają płytę główną w "pudle" a osobno zasilacz (element który się nagrzewa). Na płycie w dekoderze jest napięcie 12V - 24V i nie ma tam elementów który mógłby się aż tak nagrzewać. Pewnie jest jakaś usterka i dzień, miesiąc dekoder zakończy żywot z przegrzania jakiegoś elementu. Jedyne co może się nagrzać to radiator na procku, ale napewno nie osiąga temperatury 52°C, max 15-20°C i to przy kanałach HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

od kilku dni jestem posiadaczem dekodera T-HD1000. Sprzęt jest z drugiej reki, ale wygląda dobrze i zakładam że jest w pełni sprawny. Po 2-3 dniach konfiguracji i testowania odkryłem 2 poważne problemy:

 

1. Przy podłączeniu przez złącze Euro (HDMI nie mam) dekoder podaje do odbiornika TV bardzo silny sygnał szumu (fonia) - na tyle silny że przy standardowych ustawieniach głośności TV (50% skali) nie da się tego wytrzymać. Rozwiązaniem było maksymalne wyciszenie TV (do 10%) i prawie maksymalne podgłośnienie dekodera (80%). Rozwiązanie mało eleganckie, ale generalnie to rozwiązuje problem, choć dynamika/jakość fonii mocno na tym ucierpiała.

 

2. Drugi problem znacząco b. poważny- dekoder ma problemy z nagrywaniem/odtwarzaniem nagranego materiału. Do dekodera mam podłączony dysk Verbatim 500GB z FAT32 (nie formatowany przez dekoder) . Teoretycznie wszystko wygląda OK. TimeShift działa. Programowanie nagrań działa. Nagrywa się. problem pojawi się przy odtwarzaniu. Na początku jest problem z przewijaniem nagrania - albo nie przewija w ogóle, albo rozpoczyna ta akcję po dłuższej pauzie. Co więcej po takim przewinięciu, przy odtwarzaniu pojawiają się zacięcia, znika synchronizacja głos-obraz, pojawiają się artefakty, itp.. Generalnie nie da się tego oglądać. Tak wyglądają nagrania z kanałów kodowanych (np. Polsat Sport). Na niekodowanych jest trochę lepiej, ale nie sprawia to wrażenia stabilności. Możliwe że ma to jakiś związek z jakością sygnału - na kodowanych używam anteny pokojowej ze wzmacniaczem (mam jakieś 60-70% jakości i siły sygnału - paski zielone), na niekodowanych 80-90% jakość i siła. Dodam że te 60-70% wystarczają do oglądania on-line - nie ma opisanych wyżej problemów.

 

A i jeszcze - sygnał puszczam na Euro w opcji Composite, przy opcji scart obraz jest jakby wyprany z kolorów, dynamika tonalna i ostrość b. słaba (w porównaniu do Wiwa 50), przy Composite poprawia się ostrość ale też pojawia lekkie falowanie obrazu;-( (kolejny zonk).

 

No i teraz pytanie czy ktoś może miał podobne problemy i sobie z tym poradził lub może coś doradzić. Niestety serwis producenta odpada bo nie mam dowodu zakupu. Będę wdzięczny za wszelkie rady i sugestie, bo liczyłem na dobrą jakość i bezproblemowe oglądanie a tu od początku walka z dekoderem i problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1. Twój sposób regulacji nie tyle jest elegancki co wygodny. ;) Na wzmacniacz (TV) trzeba podać sygnał audio o odpowiednim poziomie, aby dźwięk był "czysty". Podanie mocno wyciszonego źródła na wzmacniacz powoduje wzmocnienie również szumu (ciszy). Pamiętaj, że Twój TV ani dekoder nie jest sprzętem estradowym. ;) Sprawdzałem u siebie i w konfiguracji głośności jak Twoja, szum był słyszalny (zanikał/przestawał być irytujący przy 8-krotnym przyciśnięciu od 0 przycisku głośniej).

Sprawdź przewód SCART (często wymiana zmniejsza ten dyskomfort). Na pewnym forum pewien użytkownik o podobnym problemie pisał i jemu ponoć pomogło odcięcie we wtyku SCART żył 1 i 3.

ad.2. Myślę, że trzeba to zweryfikować formatowaniem Twojego dysku przez dekoder. Jeśli problem będzie nadal występował to winne może być oprogramowanie dekodera. Proponuję, abyś spróbował też z innym dyskiem a może nawet w APS-ie Cyfrowego Polsatu poprosił o podłączeniu dysku DTU320 i przetestowanie Twojego dekodera z tym dyskiem.

ad.3. Twój TV obsługuje Composite? Może w MENU TV trzeba ustawić, albo tylko konkretne gniazdo obsługuje sygnał Composite?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki swojadroga. Właśnie też myślałem o zakupie nowego przewodu SCART, mam co prawda dwa, ale to jakieś najtańsze sztuki. Czy możesz polecić jakiś sensowny kabel, żeby był dobrej jakości i nie zabijał ceną? Mam nadzieję ze rozwiąże to problem falowania ekranu i może tez poprawi coś z ta fonią.

Co do formatowania dysku, to właśnie się za to będę zabierał. trochę z tym zabawy bo mam tam też backup danych z kompa, ale chyba nie ma innego wyjścia.

Jeżeli idzie o wyjście Composite, to nie mam pojęcia czy mój tv to obsługuje, raczej nie, bo np. napisy z menu wyświetlane są niewyraźnie, jest lekkie falowanie ekranu, ale z drugiej strony dużo lepsza dynamika barw o i ostrość obrazu. Więc korzyści przeważają.

 

Poeksperymentuję trochę z kablami i formatowaniem i za jakiś czas dam znać jak efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pisałem wcześniej o problemie z listą ulubionych która znikała i tylko przywrócenie ustawień fabrycznych umożliwiało stworzenie nowej. Odkryłem wczoraj że jak wcisnę na pilocie przycisk TV/RADIO to występują wyżej wymienione objawy (dodam że nie mam zainstalowanych żadnych kanałów radiowych). Po kolejnym naciśnięciu tego przycisku wszystko wraca do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, wracam po paru kolejnych dniach testów/eksperymentów. Pojawiło się kilka kolejnych irytujących kwestii i pytań. Ale po kolei - największy problem - jakość odtwarzania nagranego materiału wydaje się być rozwiązany. Jak się okazało prawdopodobnie przyczyną nie był sam dekoder tylko jakość sygnału, który pochodził z anteny pokojowej ze wzmacniaczem. Wygląda na to że jak są dobre warunki to sygnał jest ok, ale do czasu do czasu pojawiają się przycięcia, artefakty, itp.. Czyli sytuacja mniej więcej pod kontrolą.

 

A teraz rzeczy irytujace:

 

1. Przy próbie przewinięcia nagranego materiału zaobserwowałem chwilowe zawieszenie się dekodera - dopiero po paru sekundach rozpoczyna się przewijanie. czas tego freezu wydaje się być tym dłuższy im wolniejsza jest prędkość przewijania. Drobna uciążliwość.

2. Znikająca lista EPG - na 2 dni zniknęła mi lista programów. Nie pomógł restart. Po jakimś czasie znów się pojawiła - czary-mary. Da się to jakoś kontrolować?

3. Nie ma żadnego wskaźnika że nagrywa się program - super irytujące bo nie wiem czy zaprogramowane naganie ruszyło czy nie i czy trwa nadal.

4. Czy da się przełączyć kanał w trakcie nagrywania? W mojej starej Wiwie 50 - dawało się oglądać część programów w trakcie kiedy nagrywał się inny.

 

Jeżeli ktoś z Was poradzil sobie z ww. problemami prośba o info, pewnie przyda się też dla innych czytelników forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...