Skocz do zawartości

DVB-T Olpuch


xmansss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Jestem całkiem nowy w temacie TV. Chciałbym odbierać DVB-T w Olpuchu ale niestety w miejscu gdzie mieszkam nic nie odbiera. Fachman w sklepie doradził antenę Ryniak DV4, gdyż w tych rejonach podobno odbiera sygnał, a inny fachowiec zamontował ją w kierunku Chwaszczyna. Niestety jest totalna porażka. Nic nie odbiera, ani analogów (jedynka na początku odbierała na analogu w słabej jakości teraz nic) ani dvb-t, ogólnie wojna mrówek. Dom w kierunku Chwaszczyna stoi przy lesie, więc próbowałem ją skierować na Bydgoszcz ale w tym kierunku też nic nie odbiera. Pomocy!!! Może powinienem użyć innej anteny np. kierunkowej czy coś w tym rodzaju. Niestety się nie znam i proszę o poradę.Moje pozycja to szerokość 54 stopni i 00'36.43" oraz długość 18 stopni i 01'36.56"

Wielkie dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę podpytać o odbiór sąsiadów, ci koło mnie anten dvb-t nie mają, tylko sat, trochę dalej widzę dwie anteny na dachach i jeszcze dodatkowo na dłuższych masztach. Antena ma wzmacniacz A35 i na końcu przy telewizorze zasilacz. Wydawało mi się że antena DV4 to jest siatkowa. Kabel biały Conotech ns113 trishield coaxial 75ohm. Instalator jeszcze nic nas nie skasował i kontakt z nim się urwał, więc próbuję sam coś zdziałać. Coś tam mówił że sygnał za słaby żeby odbierać ( przy instalacji nas niestety nie było) ale przy jakości kontaktu z nim jakoś do końca nie wierzę. Zasilacz chyba dziala chociaż w środku lata - coś tam fachmeni chyba połamali, trzy z 4 tych małych odbierników/antenek na tej antenie ma połamane z jednej strony zaczepy no ale na słowo się trzymają. Ogólnie jak dla mnie to ta instalacja przez fachowca to widok trochę ropaczliwy. Latego też chciałbym się tym sam troszkę zająć mimo braku doświadzenia i wiedzy w tym temacie. Może wyższy maszt czy coś? Inna anetna? Jak można spawdzić sygnał? Czy te cztery poszczególne odbiorniki na tej antenie muszą być równo ustawione czy się je specjalnie ustawia? Może to jednak walnięty czy źle zarobiony kabel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kabel miał zwarcie, poprawiłem, obiorniki podklejone więc się trzymają, ale nadal nie mogę złapać sygnału. TV przeszukuje pasmo ale nic nie znajduje. Czy ktoś ma jakiś sposób na szybkie złapanie sygnalłu? Każde skanowanie trwa po parę minut więc przy każdej zmianie położenia anteny będzie to trwało wieki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te małe antenki to chodzi o te reflektory przednie? One nie mogą być połamane, bo antena nadaje się do wyrzucenia, muszą być dobrze przyklejone, sklej to jakimś epoksydem. Ryniak to antena boczno-kierunkowa z reflektorem siatkowym. Posiadany przez Ciebie egzemplarz to druga najmocniejsza fabryczna antena na rynku. Odbiera na takich odludziach... że u Ciebie powinien być co najmniej analog :] Moim zdaniem zmień zasilacz, bo pewnie padł. Sprawdź czy na płytce przedwzmacniacza (to żółte) wszystko styka. Możesz wymienić tę kostkę np. a LNA-177 albo symetryzator. Zacznij od symetryzatora za 3zł i kabla bez zasilacza, jak będzie lepiej znaczy że coś nie tak z płytą, zasilaczem. Jak będzie dalej źle to kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Odnośnie odbioru cyfrowego DVB-T w miejscowości Olpuch . Kwestia 1) proponuję odbiór multipleksów Mux 2 na kanale 24( moc 100kW); Mux 3 na kanale 46(moc nadaj.50kW) i Mux 3 na kan.38(moc nadaj. 100kW) - wszystko z nadajnika w Kisielicach za Kwidzynem. Czyli kierunek południowo- wschodni. Sam miałem taki problem przy odbiorze dvb-t w Płocicznie (6km na południe od Starej Kiszewy) z Chwaszczyna (tylko kanał 35).Płociczno położone jest obniżonym terenie - niecce i jedynie właśnie w kierunku południowy- wschód jest równina. W wypadku Płociczna wg strony internetowej http://mapa.pf.pl odległość do nadajników w Kisielicach wynosi ~78km. Zastosowałem antenę Ryniak ze wzmacniaczem A35 (dB) ale u znajomych w tej miejscowości stosowaliśmy płytkę wzmacniającą 40 i 45 dB . Znam z relacji znajomych wiem ,że odbierają z w/w nadajnika w Konarzynach za Starą Kiszewą . Olpuch od Płociczna jest oddalony o 10-13km na północny-zachód dalej na przedłużeniu od nadajnika. Myślę ,że zastosowanie wieloelementowej anteny kierunkowej AX1000 lub AX 900 (koszt 99 do 129zł) ze wzmacniaczem powinien dać dobry efekt. Sprawdziłem wg http://mapa.pf.pl , że odległość Olpuch -Kisielice wynosi ~90 km i będzie to kierunek 120 stopni ES (południowy wschód). Jeśli teren od domu na południowy wschód jest w miarę równy i np. nie ma blisko ściany lasu powinien być udany odbiór 21 kanałów w tym TVP 1HD i TVP2 HD (czyli z rozdzielczością 1080 linii) . A jeśli nie to niestety trzeba czekać na wyłączenie nadajników analogowych na 37 i 53 kanale . Wówczas podniosą moc mux3 z 15kW do 100kW w Chwaszczynie. Pozdrawiam i życze dobrego odbioru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...