Skocz do zawartości

Bezprzewodowy odbiór sygnału z Liveboxa


mich64
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Mój problem jest następujący. Dostałem w ramach wymiany dekoder uhd 88 i niestety nie mogę odbierać sygnału z liveboxa bezprzewodowo. Do uhd 85 miałem podpięty router bezprzewodowy TP-link, który odbierał sygnał z liveboxa i przekazywał go przewodowo do dekodera. W nowym dekoderze ten patent nie działa i przypuszczam, że uhd 88 akceptuje adresy sieciowe tylko z zakresu 192.168.1.1, a ta pula zarezerwowana jest dla liveboxa. Router w sieci lan miałem ustawiony na zakres 172.16.0.1 plus dhcp.

Czy może ktoś miał do czynienia z tym problemem i potrafi go rozwiązać? Dekoder bez programu telewizyjnego jest dla mnie mało funkcjonalny, jednocześnie nie jestem w stanie podłączyć go do liveboxa kablem.

Proszę o odpowiedź.

 

Przestawiłem pulę adresów lan w liveboxie na 10.0.0.1, a na ruterze na 192.168.1.1 - niestety nadal nic. Obawiam się, że sygnał po kablu z liveboxa jest w jakiś sposób zabezpieczony. Router adresy przydziela prawidłowo, po podłączeniu kabla do laptopa internet śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

potrzebuję jeszcze informacji - jaki masz model tego tplinka? bo to sporo zależy, dodatkowo rozumiem, że tv masz sat , nie przez ip.

 

czy w takim razie ustawienia:

Livebox - 192.168.1.1

tplink 192.168.1.4

dekoder - pula z dhcp (pewnie 192.168.1.10 lub 192.168.1.2)

 

często problemem jest słaby zasięg wifi - spróbuj zbliżyć tplinka do lb.

 

czy w ogóle nic Ci nie działa, czy też nie działa np. tylko VOD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :)

Problem już rozwiązałem instalując zamiast routera TP-linka zwykłego access pointa /D-Link/ i konfigurując go w trybie client. Teraz AP przydziela dekoderowi IP z Liveboxa i gra muzyka. Okazuje się, że router to w tym przypadku przerost formy nad treścią. Teraz działa już wszystko, vod, program telewizyjny itd. Szkoda, że nie mogę nagrywać programów, a dysk 500GB podłączony przez USB zawiesił dekoder. Mimo wszystko UHD 88 jest lepszy od poprzednika, wyszukuje chociażby wszystkie dostępne u mnie kanały DVBT. Oczywiście antena sat.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa widzisz, to też byłem ciekawy, czy router to skrót myślowy bo masz AP, a gdybyś potwierdził, że router to bym Ci zaproponował najtańszy AP a 15zł :)

 

a przy okazji - jak masz DVBT po kablu z SAT? a to nie trzeba podłączać do gniazda normalnej anteny? u mnie nie znalazł żadnego DVBT a na zwykłym druciaku na parapecie łapie z 1 kanałów w tym TVP w HD (inny pokój). hmmmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podepnę się.

 

Czy można podpiąć bezprzewodowo UHD88? Wczoraj mi zaproponowano pakiet internet, telefon, tv z opcją na kilka tunerów iptv z czego jeden musi być podpięty kablem pod liveboxa a reszta bezprzewodowo? Jak to możliwe?

 

Mam na myśli sytuację livebox w przedpokoju, a uhd przy telewizorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Czy kupując taki gadżet http://allegro.pl/repeater-ap-client-wi ... 89982.html będę mógł połączyć dekoder UHD 88 z Liveboxem?

 

Na tym co w linku z alledrogo masz też będzie działać - odpowiednia konfiguracja i bez problemu będzie.

 

Ja montuję takie urządzenia - ap client : http://satsklep.pl/pl_PL/p/Access-Point ... 3godyVAABQ

 

Trochę droższe ale przynajmniej jest gwarancja 24 miesięczna door to door. Odpada problem z gwarancją - klient dzwoni sam i sam wymienia sobie. To jest typowy ap client - odbiera sygnał internetu po wifi i przesyła po lan do dekodera. Robię także na tym sprzęcie multiroom w NC+ - żaden klient się jeszcze nie poskarżył - raz zrobiona konfiguracja i działa bez problemu. Konfiguracja tego urządzenia to 10 minut roboty - pięć kliknięć myszką i wpisanie hasła sieci :)

W promocji czasami dostanę szóste kliknięcie myszką jak klientka jest chętna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ;)

 

podepnę się do tematu. Chciałbym podłączyć bezprzewodowo sagemcom uhd 88. Posiadam takie "cudo" http://allegro.pl/repeater-ap-client-wi ... 89982.html (MEDION MD 86464) i za nic nie mogę uzyskać połączenia z LIVEBOXEM 2.0 (po kabelku wszystko super śmiga) Czy jest to wogóle możliwe? Jeśli tak to bardzo proszę o jakieś wskazówki ;) Z góry serdeczne dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli IPTV to nie da rady połączyć. Livebox generuje inne nr VPI oraz VCI. Te inne nr są przypisnae do konkretnego portu w Liveboxie, po przez WiFi sa inne nr VPI pod internet i nie będzie działać TV

Żeby przesyłać bezprzewodowo IPTV musisz mieć nie jedno, ale dwa takie urządzenia (te z allegro). Jeden podpinasz do liveboxa pod port żółty, następnie drugim odbierasz sygnał wifi wysyłany przez pierwsze urządzenie i kabelkiem podpinasz do dekodera. W taki sposób dekoder myśli, że jest podłączony do żółtego portu, czyli jedynego z którym działa IPTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wracając jeszcze do tematu..

Kupiłem sobie "Repeater AP Client WIFI 3in1 300Mbps NC+ Smart TV". Chciałem połączyć dekoder z Liveboxem 2.0.

Wybrałem tryb client i go skonfigurowałem (raz guzikiem, raz wpisując ręcznie hasło). Niestety, po takiej czynności tracę w całym domu mozliwośc połączenia się z internetem poprzez WiFi - albo w ogóle znika sieć, albo nie ma połaczenia. Co się dzieje? Ktoś już pewnie korzystał z takiego rozwiązania i może będzie mógł pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...