Skocz do zawartości

Enigma 2 - jak przuwrócić ustawienia fabryczne?


Millstreet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie...

 

Posiadam tuner Xtrend ET9000 z Enigmą 2 na pokładzie. Chciałem wypróbować nową skórkę, niestety okazało się, że jest coś nie tak i cały czas wywala mi jakiś błąd i system non stop się resetuje i nie reaguje na nic. W jaki sposób mogę przywrócić ustawienia fabryczne czy też powrócić do poprzedniej, działającej skórki? Albo chociaż czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć w jaki sposób "dostać się" do dysku tunera przez PC?

 

Bardzo proszę o pomoc bo jestem bezradny... :(:?

 

 

Z góry dziękuję....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich przypadkach zawsze pomaga jedna sprawdzona metoda a dokładnie, podczas startu Enigmy połącz się szybko FTP z boxem i wykasuj folder wraz z całą zawartością skina :wink: Musisz zrobić to dość szybko zanim pokaże Ci się GS z błędem :wink: po czym restart boxa i enigma wstaje jak dawniej 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że tuner masz wpięty pod router kablem LAN ewentualnie internet do niego dajesz poprzez W-lan.

Połączenie FTP robisz najprościej korzystając z TC (Total Commander) używając do tego IP tunera, maski podsieci, bramy domyślnej etc... łącząc się w taki sposób widzisz strukturę plików E2 (foldery, pliki). Po połączeniu odnajdujesz folder "skins" i w nim zapewne będzie takowy z nazwą skina jakiego zainstalowałeś i jaki powoduje błąd po czym kasujesz go z całą zawartością i wszystko gra.

Jeśli nie masz kopii zapasowej (beckupa) tuner zawsze będzie wstawał z błędem domyślam się ze w kółko restartuje się pomoże tylko wykasowanie skina który powoduje błąd ewentualnie wgranie e2 na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Tak to jest jak bezkrytycznie sie instlauje skórki które nie zawsze mają komplet funkcji zaimplementowanych.

A jak chcesz eksperymentować to chyba jedna warto sobie przygotować środowisko. Po pierwsze skrypt startujący enigmę. Dopisać sobie odpowiednie linijki aby crashu enigmy móc spokojnie się zalogować przez FTP i zamienić pliki - a potem telnet i reboot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...