Skocz do zawartości

Muzyczne kanały FTA na 28,2°E/28,5°E


Wanderer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

BSkyB, dystrybutor największej platformy europejskiej Sky Digital, od dziś przestał kodować swoje własne muzyczne programy Flaunt, Scuzz, Bliss.

Programy Flaunt, Scuzz, Bliss rozpoczęły nadawanie w kwietniu 2003 roku i były dostępne w ramach pakietu Music Mix.

Flaunt, Scuzz, Bliss nadawane są od teraz free w pakiecie Sky Digital na satelicie Eurobird 1 (28,5°E), częstotliwość 11,343 GHz, SR 27500/V, FEC 2/3.

Scuzz prezentuje rokową muzykę i metal, Flaunt nadaje R&B i muzykę pop a Bliss ballady.

źródło: Parabola.cz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Flaunt nie jest przypadkiem dla gejów?

 

Zgadza się, w sumie mnie to trochę zdziwiło bo to jest telewizja muzyczna. Ciekawe jaką muzykę puszczają? Zresztą zaraz sobie pooglądam. :lol:

Tutaj jest parę informacji na temat kanału Flaunt: http://www.flaunt.tv/index.php?option=c ... &Itemid=44

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Flaunt został dziś zastąpiony kanałem Dance Nation.

85e498772fb9d2camed.jpg

Tematyka kanału nie uległa zmianie. Nadawane są tylko teledyski i reklamy. Emisja prowadzona jest w 16:9. Przydałaby się trochę lepsza jakość dźwięku bo słychać, że dźwięk jest trochę zniekształcony.

 

Przydałoby się lekko skorygować temat wątku by bardziej odpowiadał obecnej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jest to spowodowane tym, że starsze teledyski często były nagrywane w 4:3. The Voult w całości nadaje w 16:9. By nie spłaszczać obrazu lub go nie ucinać po boku są umieszczone czarne pasy. To tak jak masz telewizor formatu 4:3 a odbierasz emisję 16:9 - wtedy paski są na dole i górze. W przypadku 16:9 występują po bokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego jak mam tv 4:3 to na niektorych kanalach paski sa zarowno na dole i gorze jak i po bokach ? wtedy zamiast prawidlowego formatu 4:3 mam maly kwadracik obrazu po srodku a dookola z kazdej strony otchlan czarnych pasow ... ? wiem, ze troche nie na temat ale pociagnalem temat z poprzedniego postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli The Vault jest nadawany w 16:9 i na telewizorze 4:3 jest wyświetlany w letterboksie to masz paski na górze i na dole. Użytkownicy telewizorów 16:9 mają obraz na pełnym ekranie. Jeśli The Vault nadaje w 16:9 a emituje obraz 4:3 to użytkownicy telewizorów 16:9 mają paski po bokach a Ci z telewizorami 4:3 dodatkowo na dole i górze. Jest to jak najbardziej prawidłowe i dotyczy tych kanałów, które w całości nadają 16:9. Kanały takie jak TVP 1 czy TVP 2 nadają materiały 4:3 w 4:3 a 16:9 w 16:9 i dlatego taki przypadek nie ma miejsca. The Vault nadaje wszystko w 16:9 i taki jest tego efekt. Skomplikowanie mi wyszło to wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten DanceNation to przedszkole. Flaunt byl 100razy lepszy! Muzyka byla bardziej dojrzala. Ale o ile sie nie myle chodzi przy zmianie tej nazwy o chwyt reklamowy. Ten kanal ma sie kojarzyc z plytami typu cd-compilation z muzyka dyskotykowa, ktore nosza wlasnie ta nazwe. Obawiam sie, ze styl muzyki na kanale zostal rowniez dopasowany owym kompilacjom. :shock: Ten Clubland TV nalezacy do pseudo-producentom techno "Scooter" (od Clubland Records) jest jeszcze gorszy. Na zebach zgrzytam, jak ta karuzele slysze! :mrgreen: Kaszana! Nie ma wiecej, zadnej pozadnej stacji, ktora by grala jakosciowa muzyke elektroniczna. MTV Dance by jeszcze nawet uszlo ale ta brytyjska reklam co 2 piosenki poprostu wykancza. Telewizora nie mozna dac glosniej, bo ciagle te angielskie reklamy po 10min puszczaja. Kiedy bedzie wersja europejska???

 

W Europie brakuje takiego prawdziwego kanalu Dance TV HD ale nie to, co teraz z Amsterdamu startuje na 23,5°E. Wlasnie to ogladam! Tu nie bedzie wogole teledyskow. Pokazuja jakas impreze teraz. Muzyka rombie, dzieci tancza! :brawo: Jakosc w HD na mojim Technisacie HD S2 nie najgorsza. Mogli choc polaczyc jedno z drugim, zrobic cos jak Ministry of Sound w internecie! Jest bardzo duzo jakosciowych wideoklipow w kulturze klubowej - tych starszych i nowych. Oczywiscie nie chodzi mi o laski co kreca golymi tylkami... :mrgreen: A tak swoja droga, to sie zastanawiam, jak dlugo ten holenderski Dance TV HD pociagnie finansowo? Bo watpie, zeby kablowki w Europie za to chcialy placic, tak jak np. za Fashion TV HD, czy MyZen.TV (sa w UPC Polska juz). Byl taki JayJay TV na HB ze Szwajcarii, to za nim zaplacili pierwszy rachunek za transponder, to juz zwineli zagle... :mrgreen: Potrzebny jest kanal o wysokiej jakosci z teledyskami muzyki klubowej, cos jak niemiecki Deluxe Music! Lepszy, jak MTV Dance i bez reklam. Taki kanal bedzie wielkim wzbogaceniem dla sieci kablowych a kanal wcale nie musi byc drogi. Kiedy powstanie...? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dokładnie. Pomysł z Dance TV nie jest zły, ale pokazywanie bez przerwy jakiś imprez to przesada. Powinni tak zrobić - od rana do ok. 20 puszczać teledyski a od 20 filmy z różnych imprez.

 

Przy okazji - Dance TV leci również w SD, czy tylko HD?

 

W ogóle to czemu oni taką "egzotyczną" pozycję wybrali? 19,2 E jest bardziej popularne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaszana kaszaną, ale nie możecie sie ze mna nie zgodzic, że brytyjskie kanały są o niebo lepsze :)

wyobraź sobie kolego @swistak że na polskiej Vivie co 3,4 piosenki puszczane są reklamy z tym zakichanym licznikiem.

Gdy licznik dobiega zera... pojawiają się reklamy gier na komórke..

poza tym te [beep]oły typu KIEDY BEDZIESZ MIEĆ ŚLUB itd. przyprawiają mnie o mdłości.

w brytyjskich stacjach czegoś takiego nie ma, bo to zwykły idiotyzm.

Jeżeli chodzi o muzyczne kanały , Channel AKA , Bliss , the Vault ,

to moje dobre typy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

W czwartek 3 stycznia, Dance Nation został przemianowany na Chart Show Dance.

 

Więcej info tu: https://satkurier.pl/news/81517/28-5e-dance-nation-tv-jako-cs-dance.html

 

Przy okazji proponuję zmienić nazwę wątku na "Muzyczne CS Dance, Scuzz, Bliss FTA na 28,5E".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 27 marca 2013 roku wystartował nowy kanał muzyczny, który zastąpił Massive R&B. Jego nazwa wskazuje na muzykę pop - nazywać się będzie Planet Pop. Z informacji zawartych na stronie freesat wynika, że emitowane tam będą głównie teledyski z wytwórni AATW (All Around The World).

źródło

 

Byłem bardzo zainteresowany 28,5E ze względu na stacje takie, jak Flava czy Massive R&B, a tu jak widać, jeden poszedł do odstrzału... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Stan kanałów muzycznych FTA z Astra 2A/2F (28,2E) + Eutelsat 28A/28B (28.5°E) na dzień 16.03.2014r.

 

22 kanały muzyczne:

 

tp. 11222, H, SR 27500, FEC 2/3

- Now Music (dawniej Greatest Hits) kanał w stylu Eska tv i 4fun tv)

- Heat (przewaga muzyki kobiecych zespołów)

- Magic (muzyka z lat 80' 90 i "współczesne klasyki")

 

tp. 11261, H, SR 27500, FEC 2/3

- Channel AKA (muzyka hip hop, grime)

- Vintage TV (muzyka z lat 60' 70' 80')

 

tp. 11307, V, SR 27500, FEC 2/3

- Chart Show Dance (dawniej Dance Nation)

- Chart Show TV (kanał w stylu Eska tv i 4fun tv)

- Buz Muzik (kanał w stylu Eska tv i 4fun tv)

- FLAVA (muzyka R&B i Hip Hop)

- Bliss (21stCentBliss) (starsza i nowa muzyka - 50na50)

- The Vault (boysbandy, girlsbandy itp)

- Scuzz (muzyka Rock)

 

tp. 11343, V, SR 27500, FEC 2/3

- Starz TV (kanał w stylu Eska tv i 4fun tv + "śmietnik na ekranie")

 

tp. 11895, V, SR 27500, FEC 2/3

- VIVA UK (nic szczególnego - mało muzyki)

 

tp. 12480, V, SR 27500, FEC 2/3

- The Box (najnowsze hity, na czasie)

- Smash Hits! (kanał w stylu Eska tv i 4fun tv)

- Kiss (muzyka R&B i Dance)

- Kerrang! (muzyka Rock)

 

tp. 12522, V, SR 22000, FEC 5/6

- Clubland TV (muzyka Dance)

- Heart TV (coś w stylu Magic TV)

- Capital TV (kanał w stylu Eska tv i 4fun tv)

- Planet Pop (dawniej Massíve R&) (kanał w stylu Eska tv i 4fun tv)

 

PS: Proponuje zmienić nazwę wątku na Muzyczne kanały FTA z Astra 2A/2F (28,2E) + Eutelsat 28A/28B (28.5°E)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Stan kanałów muzycznych FTA z Astra 2A/2F

(28,2E) + Eutelsat 28A/28B (28.5°E) na dzień 06.04.2014r.

 

Z transpondera 11307, V, SR 27500, FEC 2/3 w dn. 04.04 br. został wyłączony kanał BuzMuzik.

Inne kanały jw. bez zmian.

 

Nie wiem czy było już gdzieś o tym pisane - Kanał Scuzz ma teraz mniejsze logo, nową oprawę i belki (tytuł utworu bez żadnego tła)

 

Kanał Bliss, to teraz 21stCentury Bliss - wcześniej myślałem, że to chwilowa nazwa kanału, coś w stylu "Blissmas" na okres świąteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...