Jump to content

Problemy z wyszukiwaniem kanałów w Opticum 4060CX PLUS


Recommended Posts

Witam! Posiadam tuner Opticum 4060CX PLUS i pojawił się problem. Gdy chciałem wyszukać kanały dostępne dla TNK dekoder wyłączył się, na 25. transponderze, następnie ponownie się uruchomił spróbowałem wyszukać kanały kolejny raz ale problem się powtórzył tym razem na 24. transponderze. Pomóżcie co mam zrobić w tej sytuacji. Żadne inne błędy nie występują. Kanały wyszukiwałem już kilkadziesiąt razy ale ten problem nigdy się nie pojawiał. Pomocy!

Link to post
Share on other sites

Dziwne że w tylko w tych dekoderach jest ten problem.

Ja też mam ten dekoder, co prawda pełni rolę rezerwową, ale w zeszłym tygodniu skanował bez problemu.

Nie wiem czy zwróciłeś uwagę ale jak się wybierze 'Skanuj TP' to dalej można wybrać Typ Skanowania ręczny lub auto. Ja wybieram auto bo wtedy skanuje mi tylko wybrany transponder, a przy ręcznym szuka inne transpondery też (może ma to związek z opcją NIT?).

Link to post
Share on other sites

NIT powoduje, że odbiornik odczytuje listę transponderów nadawaną na danej częstotliwości i skanuje kolejne transpondery, po wyłączeniu NIT powinien skanować jeden.

 

Co do restartów: możliwe są dwie opcje - albo przeładowana pamięć (za dużo kanałów lub coś się pomieszało) - można spróbować skasować zbędne stacje kodowane z końca i spróbować jeszcze raz (resetu do ustawień fabrycznych nie polecam, bo jak nadal będzie się restartować, to nie stworzysz listy kanałów), albo na jednym z transponderów jest coś nadawane nietypowo i błąd w sofcie powoduje, że dopiero teraz to wychodzi, ale w takim przypadku restart byłby przy skanowaniu zawsze jednej konkretnej częstotliwości, zawsze w tym samym miejscu. Wymaga to bliższego zbadania.

Link to post
Share on other sites

Jak skanowałeś, to wszystkie, czy po jednym? Bo jak więcej niż jeden, to wystarcza, żeby Twój 4060 trafił na ten problematyczny i się wywali. Żeby to namierzyć trzeba byłoby skanował transponder za transponderem pojedynczo. Część powinna się zapisać, ale w którymś momencie trafi się jeden, co się nie zapisze. Pozostanie go skasować z listy TP. Nie możliwe jest, żeby się wywalał na każdym transponderze - jak tak się dzieje, to odbiornik jest uszkodzony, można próbować ratować się zmianą oprogramowania, ale raczej skończy się na serwisie.

Link to post
Share on other sites

Skanowałem więcej niż jeden ale poprawiłem swój błąd za wcześnie wysłałem swój wcześniejszy post bo po chwili wyszukałem wszystko pojedynczo i zaświeciła mi lista tnk już pod Smart HD

wszystko działa bez problemu. Dzięki wszystkim za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Czy komuś udało się ściągnąć listę kanałów z tego dekodera na kompa przy pomocy programu AliEditor

ściągniętego ze strony [link wycięty - regulamin]

Mnie się nie udaje. Po zakończeniu zapisuję plik z listą na dysku.

Przy próbie otwarcia w tym programie wyskakuje seria komunikatów o błędach.

Skanowanie satelitów poszło bez przygód. Ułożyłem listę ręcznie w dekoderze.

Trochę to zajęło i dobrze by było zapisać ją na dysku bo może się przydać w razie jakiej hecy.

 

https://dl.dropbox.com/u/79067948/r%C3%B3%C5%BCne/4060%20cx%20plus/DSC001211.jpg

Link to post
Share on other sites

Witam, mam ten sam problem z dekoderem OPTICUM 4600CX pokazuje się cały czas wyszukiwanie nowych kanałów przeszukuje i na 250...którymś dekoder się wyłącza po chwili włącza i na nowo wyświetla się komunikat że wykryto nowe kanały czy chcę przeszukać? reasumując wyszukiwanie do końca się nie udaje z powodu wyłączania dekodera co z tym zrobić bo nie wiem jak włączyć żeby szukał z jednego transpondera tak jak koledzy wyżej piszą proszę o pomoc

Link to post
Share on other sites

wystarczy zaktualizowac soft tunera do wersji 1,3,69 conax i po problemie

 

resetowanie wynika z tego ,ze tnk dodalo opcje smart hd i tuner wywala sie na tp z tvn hd

w wyzej wymienionym s/w problem zostal rozwiazany ( dotyczy równiez resetowania sie tunera na tvn )

Link to post
Share on other sites

Kosa_22 zrób tak:

Włącz menu, wybierz zakładke instalacja w tej zakładce znowu instalacja. Dajesz edycja TP. Jak chcesz wszystkie kanały to daj transponder 1. daj skanuj transponder pojawi się menu, wyłącz NIT i daj OK. Masz już jeden załatwiony robisz tak z każdym transponderem jak skończysz zrób tak: w menu wybierz zakładke instalacja w niej TNK isortuj kanały dla TNK jak wszystko dobrze zrobisz pojawi ci się nowa lista kanałów pod SmartHD. Myśle że pomogłem ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

@NTC zrobiłem wszystko tak jak mówiłeś i niestety nie udało się kiedy wyłączałem na poszczególnych transponderach NIT to kanały się wyszukiwały ale na koniec jak wybrałem sortuj kanały to było tam pusto pokazało się tylko że kanały zostały posortowane nie wiem co jeszcze można zrobić aktualizacja pomoże? muszę tylko kupić kabel żeby podłączyć do komputera i jak macie link żeby ściągnąć te najnowsze sterowniki to będę wdzięczny pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Witam . Mam problem przy skanowaniu transponder z eurosport-em. W momencie skanowania transpondera 11240 v 27500 dekoder wyłącza się. Wszystkie inne działają poprawnie. Próbowałem już ręcznie ustawić te kanały ale też nie działa. Jest na to jakiś sposób, czy muszę aktualizować oprogramowanie?

Link to post
Share on other sites

Na 99,9% konieczna aktualizacja oprogramowania, ale wcześniej przydałaby się informacja co w ogóle masz teraz załadowane (jaka wersja). Ostatnia wersja oprogramowania z czytnikiem wielosystemowym do tego modelu to jak dobrze widzę 1.3.69 z lutego 2011. Dalej coś było, ale w wydaniu, o którym na tym forum dyskutować nie wolno (piractwo).

Link to post
Share on other sites

z góry dziękuje . Kabel zamówiony . Jeszcze jedno pytanko. Dekoder przy aktualizacji ma być odłączony od sieci czy tylko przyciskiem power? Co do wersji jaka jest zainstalowana to nie mam pojęcia, od nowości nie wgrywałem żadnej aktualizacji. Pobrałem najnowszą ze strony producenta i myślę że będzie po kłopocie.

Link to post
Share on other sites

Ma być odłączony od sieci, podłączasz dopiero po kliknięciu Next w loaderze. Ponieważ korzystasz z karty CYFRY+ to wersja ze strony producenta NIE jest odpowiednia, gdyż obsługuje wyłącznie system Conax w czytnikach, po wgraniu przestanie Ci działać karta CYFRY+. Tu jest wersja 1.3.69 z czytnikiem wielosystemowym: http://www44.zippyshare.com/v/25391201/file.html i powinna załatwić sprawę, ale jednocześnie ostrzegam, że wgrywanie oprogramowania zawsze niesie ze sobą ryzyko uszkodzenia odbiornika, a widzę, że jesteś zielony jak pietrucha na wiosnę, dokładnie przeczytaj instrukcję, żeby później nie było płaczu, wszystko robisz na własną odpowiedzialność.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Mam to samo (właściwie teściowa). Szuka kanałów i nic się nie zmienia. Brak kilku kanałów. Dajcie znać czy zmiana softu coś dała - czy jest jakaś szansa naładować z satelity czy muszę kupić kabel null-modem. Dzięki.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Z satelity chyba nic nie ściągniesz, idzie tylko po kablu rs232. U mojej mamy w ogóle nic nie chce już skanować, dekoder się zawiesza i stoi i stoi...

Ogólnie gdyby ktoś stał przed wyborem tego dekodera to nie polecam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...