Skocz do zawartości

Aero 2 - Darmowy internet [Opinie, komentarze]


Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że to dobry wątek;)

 

Za pewnie już wiecie (a niektórzy z tego co wiem, to korzystają) o darmowym internecie Aero2. Nie jest to żadna "dobra wola" czy jakiś pic, tylko po prostu spółka ta jest zobowiązana do udostępnienia internetu za tańsze koncesje na nowe nadajniki. Oczywiście, jakieś opłaty ponieść trzeba (20 zł depozyt, który zostanie zwrócony po oddaniu karty SIM i 7 zł za przesyłkę), jednak są to groszowe sprawy. Trzeba też zaopatrzyć się w modem UMTS 900 (najtańszy to chyba jak na razie Huawei E3131 za 129 zł). Najpiękniejsze w tym jest to, że nie ma żadnego limitu danych, które w płatnych usługach jest na porządku dziennym. Ograniczona jest tylko prędkość (512 KB/s), która mimo wszystko wystarcza spokojnie do zwykłego przeglądania internetu. Sam korzystam i jak na darmową usługę, jest nieźle.

 

Więcej o usłudze na www.aero2.pl

Mapa usługi: http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/inte ... zasiegu.cp (zaznaczamy tylko HDSPA+)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma limitu, jest niestety powolny, korzystanie z niego przypomina męczarnie. Parominutowy klip na YouTube wczytuje się od pięciu do dziesięciu minut, nie da się grać w sieciowe strzelanki, a ściąganie kilkusetmegabajtowych plików często kończy się niepowodzeniem z powodu utraty połączenia. Aero2 nadaje się do prostych zadań, jak sprawdzanie poczty, przeglądanie forum satkuriera, przeglądanie Wikipedii czy serwisów informacyjnych. Te duże, z reklamami, wczytują się jednak powoli i czasem trzeba ponawiać ładowanie, szybkość transmisji danych to 512 mb/s .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wymiana kart sim w sieci darmowego dostępu do internetu AERO2.

 

Oto oficjalna informacja prasowa ze strony operatora:

 

 

 

23.08.2012 Bezpłatny Dostęp do Internetu – wymiana części kart SIM.

 

Już ponad 15 miesięcy Aero2 Sp. z o .o. udostępnia Bezpłatny Dostęp do Internetu („BDI”). Nasza propozycja to jedyna na polskim rynku tak unikalna oferta, która w istotny sposób przyczynia się do możliwości korzystania przez Polaków z dostępu do Internetu, co potwierdza zarówno zainteresowanie uzyskaniem karty SIM Aero2 BDI, jak i miesięczne transfery realizowane przy użyciu naszej karty.

 

W pierwszej połowie 2012r. dokonaliśmy kolejnych istotnych inwestycji w naszą infrastrukturę telekomunikacyjną, dzięki której pokrywamy zasięgiem blisko 60% powierzchni Polski i udostępniamy bezpłatny Dostępu do Internetu dla prawie 80% mieszkańców Polski.

 

W najbliższym czasie planujemy kolejną rozbudowę sieci Aero2 w technologii Evolved HSPA (HSPA+) na terenie całej Polski. Planowany rozwój sieci Aero2 wymaga wymiany części kart SIM BDI umożliwiających korzystanie z BDI.

 

Od dnia 23 sierpnia br. przesyłką poleconą na adres korespondencyjny podany w Zamówieniu, każdemu Korzystającemu, którego obecna karta SIM BDI wymaga wymiany, prześlemy jednorazowo na koszt Aero2 nową kartę SIM BDI przypisaną do dotychczasowego Zamówienia. Informujemy, że wysyłka nowej karty SIM BDI będzie realizowana etapami. Po wysyłaniu karty SIM BDI na podane w Zamówieniu kontakty Korzystającego (e-mail lub numer telefonu) zostanie wysłana informacja o jej nadaniu.

 

Liczymy, że rozłożona na etapy wysyłka nowych kart SIM BDI zagwarantuje sprawną wymianę.

 

Wymienione karty SIM Aero2 BDI będą aktywna od dnia 01 października 2012r. Natomiast karta SIM Aero2 BDI, której obecnie używa Korzystający będzie aktywna do 30 września 2012r. (włącznie).

 

Każdy Korzystający może na tej stronie sprawdzić https://bdi.aero2.pl...cha/captcha.php , czy posiadana przez niego karta SIM Aero2 BDI podlega wymianie.

 

 

 

Źródło: strona internetowa operatora Aero2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Mój ostatni komentarz z tego tematu jest nieaktualny, ponieważ 4 września 2012 roku Urząd Komunikacji Elektronicznej wydał decyzję odsuwającą o 2 lata moment uruchomienia sieci LTE 2,6 GHz, jednocześnie tym samym wydłużając okres działania bezpłatnego internetu Aero2 o 2 lata - czyli bezpłatnie będzie działać do 21 grudnia 2016 roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Z tymi kodami CAPTCHA to już przesada. Ja uruchomiłem bezpłatny internet dla mojej mamy, która sporadycznie korzysta z internetu. CAPTCH jest dużym utrudnieniem dla osób, zwłaszcza używających okulary. Na plus trzeb dodać, że internet od Aero2 działa o wiele szybciej niż w sieci PLUS w tamtej lokalizacji. Może to wina antenki, którą podłączyłem do modemu Huawei E3131s-2... Jeżeli CP chce zmusić użytkowników do zakupu płatnego internetu to raczej takimi metodami tego nie uczyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do użytkowników aero2:

 

Czy na nowo wgrany system windows (np: XP) trzeba wgrywać jakieś sterowniki, żeby internet działał, czy jest plug n' play ?

Musisz mieć ustawiony APN na darmowy, więc nie za bardzo P&P; ale wystarcza modyfikacja w menedżerze urządzeń, np. to :

 

http://jdtech.pl/wp-content/uploads/2011/08/06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...