Skocz do zawartości

DM7020HD -jak dokładnie wygląda sprawa deszyfracji nagrań?


dexter12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak w DM 7020HD dokładnie wygląda sprawa deszyfracji nagrań?

- jak dotąd dowiedziałem się że DM zapisuje na dysk nagranie zdekodowane, ale co w przypadku gdy nagrywam kilka kanałów kodowanych?? czy tuner umożliwia późniejsze zdekodowanie materiału zapisanego jako zakodowane??

 

Czy w przypadku DM 7020HD jest (niestety) analogicznie jak w tunerze VU+ DUO ??? czyli:

 

" Korzystając z modułu CAM Cyfrowego Polsatu. Jest on jednostrumieniowy, czyli nie pozwala na zdekodowanie niczego innego w trakcie zapisu. W tym momencie istotna staje się jedna z opcji, które były w konfiguracji, określająca, czy nagrywanie ma priorytet. Jeśli ma (domyślnie – tak), to wtedy po zmianie kanału na inny kodowany, nawet z tej samej częstotliwości, obraz się nie pojawi. Moduł będzie zajęty dekodowaniem kanału nagrywanego (do którego można wrócić i go oglądać). Jeśli zmienimy ustawienie priorytetu, to w efekcie uda się zmienić kanał, ale nagranie będzie częściowo odkodowane, a częściowo nie. Na oryginalnym oprogramowaniu nie ma możliwości dekodowania nagrania zakodowanego. Jeśli spróbujemy nagrać kanał kodowany lub w trakcie wyjmiemy kartę/moduł, to nagranie będzie nie do odtworzenia :(. "

 

Pytam bo np W opisie tunera Topfield TMS SRP-2100 jest napisane "posiada, jako jeden z niewielu odbiorników na rynku, funkcję trwałej deszyfracji zapisanych plików, jeśli przykładowo podczas nagrywania moduł CI był zajęty dekodowaniem innego kanału."

 

2. Jak DM 7020HD na chwilę obecną wpółpracuje z najnowszym (obecnie stosowanym) modułem Cyfrowego Polsatu??

 

3. W jakim formacie są zapisywane nagrania na tunerze Dreambox ??

 

 

Dziękuję za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam ponownie

 

Z jednego ze sklepów RTV otrzymałem następującą odpowiedź (co do funkcji deszyfracji) którą chcę się również z wami podzielić:

 

Odbiorniki z enigmą na pokładzie nie mają deszyfracji. Nagrywają w formie rozkodowanej jeśli jest taki dostęp z poziomu karty i modułu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...