Skocz do zawartości

NTC Ciemny w temacie - Proszę o pomoc


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od 4 lat jestem klientem CYFRA+ nie przywiązywałem większej wagi do NTC mam tylko platformę C+ u siebie jestem młodym rencistą. Ostatnimi czasy coś mnie zaciekawiło mianowicie będąc u starszego Pana (znajomego) pokazał mi tą telewizje i obecny odbiera :

 

TVP1HD, TVP2, TVP Rzeszów/TVP Info, Polsat TVN, TVN Siedem, TV4, TV6, TV Puls , TV Puls 2 , Polo Tv, Eska TV, ATM Rozrywka, TTV, Polsat Sport News..... mam kilka pytań bo jestem ciemny w tym temacie.

 

1. Dlaczego na niektórych portalach widnieje możliwość oglądania z NTC stacji : TVP1, TVP2HD, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia skoro ten znajomy nie odbiera tych stacji u siebie błędne informacje?

2. Po co jest TVP1HD w tej telewizji skoro większość starszych ludzi nie wie co jest jest? Trzeba mieć kabel HDMI i padło (tv) nowe

3. Czy jest możliwość odbiera stacji radiowych jeśli tak to jakich?

4. Czy oferta będzie kiedyś większa (tych darmowych) stacji telewizyjnych?

5. Czy można w dekoderach takiego typu tworzyć swoją listę TV (ulubionych)

6. Czego również na niektórych portalach widnieje informacja o płatnych kanałach Polsatu Polsat News, Polsat Film, TVP Seriale, Kino Polska, Comedy Central, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Nickelodeon. na jakiej zasadzie to działa?

 

Jeśli Wam to coś pomoże to powiem że mieszkam na Podkarpaciu 25km od Lwowa (Ukraina) 12 km od Jarosławia duża wieś

 

Z góry dziękuje temat do kosza po kilku odpowiedziach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie podstawowe pytania - musisz poczytać nieco. Na zachętę odpowiadam ;)

 

1. Są generalnie trzy multipleksy, w każdym po kilka kanałów. Każdy z multipleksów jest nadawany na osobnym kanale, z osobną mocą nadajnika, czyli jeden multipleks może być mocniejszy inny słabszy. Kanały wymienione przez Ciebie są w MUX 3 - MUX 3 pokrywa obecnie 45% obszaru Polski. To pokrycie będzie się zwiększać w przyszłości, ale na razie jest jak jest. Jeśli znajomy nie odbiera tych kanałów, to oznacza, że sygnał MUX 3 do niego nie dociera (a czy da się odebrać - to już skomplikowana sprawa - być może wystarczy lepsza antena, a być może nic nie pomoże, bo zasięg jest 45%)

2. TVP1 HD można oglądać także przez Euro, wtedy rozdzielczość zostaje zmniejszona do SD przez odbiornik. Kwestia jakości - kto ma nowy TV to ma lepszą jakość, a kto nie, to oglądać nadal może, tyle, że nie w HD.

3. Nie, jest płatna oferta tzw. TV Mobilnej (jakby czwarty multipleks) i tam jest 12 stacji radiowych, szczegóły na: http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/tv-mobilna/index.cp

4. Być może tak, ale nie w bliskiej przyszłości. Na razie ogólnie sytuacja jest wykrystalizowana. Gdy MUX 3 zwiększy zasięg, to kanały TVP (mają) zniknąć z MUX 1 i wtedy w MUX 1 zrobi się miejsce na 4 nowe kanały, ale to przyszłość.

5. Zwykle tak, ale łącznie jest jakieś niecałe 20 kanałów, nie wiem czy jest sens się bawić w ulubione przy takiej ilości.

6. http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/tv-mobilna/index.cp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...