Jump to content
felik3

Wstawianie obrazków na forum

Recommended Posts

Trzeba je najpierw załadować na jakiś darmowy hosting typu http://imageshack.us - tam, gdy wyśle się obrazek pojawiają się gotowe kody do skopiowania, aby wstawić na forum. U nas wymagany jest:

 

[ img ]http://imageshack.us/nazwa_obrazka.xxx [ /img ]

 

(to tylko wzór - ma to być bez spacji i nazwa_obrazka jest nadawana tam automatycznie - tylko skopiować odpowiednią linijkę i wstawić do postu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wersja łopatologiczna:

 

1) Wejdź na http://imageshack.us/

2) Jak wejdziesz kliknij na przycisk o nazwie "Wybierz"

3) Pojawia się okienko, w którym wybierasz obrazek, który chcesz wysłać (musisz go mieć na dysku). Gdy znajdziesz obrazek, który chcesz wysłać klikasz na OK

4) Klikasz na "host it!" (jest nieco niżej)

5) W zależności od łącza i wielkości obrazka czekasz kilka chwil

6) Pojawia się nowa strona - na niej widzisz miniaturkę obrazka, który wysłałeś, oraz 9 prostokątów z tekstem ( :lol: ) - 4 u góry i 5 na dole. Aby wstawić obrazek do nas kliknij na ten piąty (czyli pierwszy na dole) i skopiuj to co w nim jest

7) Wklej to do treści tego co wysyłasz na forum. Obrazek będzie wstawiony.

 

Jeśli natomiast masz już obrazek w internecie (skopiowany adres do niego) to wklej do pomiędzy [ img ], a [ /img ] (przed wysłaniem usunąć spacje).

 

Jeśli chcesz się upewnić, czy obrazek się wstawił, zamiast Wyślij kliknij Podgląd przy wysyłaniu - u góry będzie widać to co chcesz wysłać. Jeśli obrazka nie będzie widać - trzeba będzie to poprawić.

 

Przy okazji felik3 - proszę po raz ostatni - pisz zrozumiale. Zwracałem Ci na to uwagę wielokrotnie. Jeśli masz dyskelskę, czy inne tego typu problemy - zanim coś napiszesz, wklej to co chcesz wysłać do Word-a, bo czasami wogóle nie można zrozumieć o co Ci właściwie chodzi! Ostatnio część Twoich postów już kasowałem, bo nawet nie miałem pojęcia jak to poprawić :? Uwagę zwracali Ci także inni użytkownicy. Chociaż się postaraj, bo wogóle przestaniemy poprawiać Twoje posty, tylko jeśli nie będą zrozumiałe - będziemy je kasować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja podpowiem po swojemu. :wink:

Otwórz sobie stronę WWW np. na Onet.pl.

Programem np. FlashFXP wyślij tam swój obrazek.

Później jak piszesz post to wklej do postu nazwa%20wysłanego%20obrazka.

I to wszystko, pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może Skype? Wyszukaj (arturfigura) i dzwonimy, ewentualnie X-lite numer wyślę Ci na priva. Z gg już od ponad roku nie korzystam ale jak nie będzie wyjścia to go zainstaluję.

Pozdrawiam. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo prosto:

 

 

[url=http://img180.imageshack.us/img180/1416/wyswietalcz5zq8.jpg]Fotka[/url]

 

 

i wychodzi to tak: Fotka

Share this post


Link to post
Share on other sites

W związku z ubiegłorocznym przejściem forum na nowe typu IPB, podaję tutaj obecny sposób na zamieszczenie w poście obrazka, zdjęcia itp.

 

1. Wrzucamy plik graficzny z obrazkiem/zdjęciem na jakiś serwis hostingujący obrazki. Np. tu: :arrow: http://postimage.org/ . Polecam też ten: :arrow: http://fotozrzut.pl/ . Można też oczywiście skorzystać z innego, oferującego dostęp do obrazka z linku bezpośredniego.

2. Zapisujemy sobie link bezpośredni do obrazka. Link taki zazwyczaj kończy się nazwą pliku graficznego wraz z jego rozszerzeniem. Najlepiej skorzystać tutaj z opcji "Kopiuj" (zaznaczamy link i wciskamy kombinację klawiszy CTRL+C).

3. Mając już wgrany do Internetu plik z obrazkiem i bezpośredni link do niego, podczas pisania postu na forum, w edytorze postu klikamy na przycisk "Grafika" (kwadracik z zielono-czerwonym obrazkiem).

4. Pojawi się okienko "Właściwości grafiki" z polem "Adres URL" do wpisania. Wpisujemy w tym polu adres (link) bezpośredni do obrazka. Najlepiej jest tutaj skorzystać z funkcji "Wklej" poprzez kombinację klawiszy CTRL+V.

5. Klikamy w tym okienku na OK.

I mamy już w swoim poście wklejony obrazek. :) Treść postu możemy pisać zarówno nad obrazkiem, jak i pod nim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A można też skorzystać z tinypic i mieć od razu gotowy link do wklejenia na forum. A oprócz serwisów hostingowych można też skorzystać np. z picasy (która za moment przestanie istnieć) i z niej wygenerować linka do naszego obrazka i potem robimy tak samo od punktu 3. Jest to pewniejsze, bo z naszej picasy czy innego dysku "w chmurze" zdjęcia raczej nie wyparują, a sam nie korzystam z polskich hostingów, bo nie raz i nie dwa po pewnym czasie zamiast zdjęcia widziałem napis "fotosik.pl".

Share this post


Link to post
Share on other sites

W dalszym ciągu jest możliwość przeniesienia obrazka z PC na forum metodą przeciągnij - upuść. Nie wiem po co inne kombinacje jak ktoś zamierza np. wstawić screena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metodą przeciągnij-upuść chcę wstawić plik jpg (także png) i nie wchodzi.

Pojawia się komunikat - "Nie możesz użyć grafiki o takim rozszerzeniu na tym forum".

Edited by antonmarek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli ktoś wyłączył taką możliwość :) A szkoda, najprościej było. Pewnie ograniczenia hostingowe i mniejsza kopia forum, która co jakiś czas jest wykonywana.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaczy nigdy nie było możliwości ładowania obrazków do nas na serwer - to wynika z zaszłości historycznych - gdy forum startowało to nie było na to miejsca. Teraz trzymam ten stan, bo nasze forum jest dość duże i ilość takich grafik rosłaby dość szybko komplikując robienie backupów. Być może czasami by się to przydało, ale przynajmniej na razie ze względów technicznych wolę zostać przy obecnym sposobie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem gdzie, ale gdzieś trafiały obrazki z "przeciągnij-upuść". Skorzystałem parę razy, ale to mniejsze rzeczy. Widocznie teraz już wszystko jest blokowane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlaczego nie mogę wstawić obrazka na forum? Korzystam z instrukcji, a tu " nie możesz użyć grafiki o tym rozszerzeniu na forum".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Link do grafiki musi kończyć się "graficznym" rozszerzeniem, np. jpg, .png itp. Próbujesz wstawić jako grafikę link do strony, a nie do grafiki. Poza tym grafiki, które wstawiasz - są zbyt duże.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×