Skocz do zawartości

Jakie macie nagrania telewizyjne na kasetach VHS?


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Pamiętam moim pierwszym nagraniem na VHS miałem wtedy 3 lata :) był Jaś Fasola odcinek na Basenie i Jaś Fasola jedzie do miasta, to było moje pierwsze nagranie które często oglądałem, następnie w moje ręce dostała się kaseta na której był nagrany Jaś Fasola uwaga na dziecko ale było to dziwne nagranie ponieważ zaczynało się dopiero w połowie kasety, mając 3 lata uszkodziłem te taśmy, z głupoty nożyczkami przeciąłem taśmę, i potem jak to dziecko marudziłem że chce znowu oglądać Fasolę, niestety nie miałem magnetowidu abym mógł nagrywać sobie odcinki z TV więc moja Mama poprosiła znajomego by nagrał mi kilka odcinków, Nagrane w 1994 roku odcinki Jasia Fasoli mam w domu do dziś po Jasiu Fasoli pojawia się śmieszna komedia UHF z Alem Yankovic nagrane z Jedynki dawno dawno temu, Jeżeli dbamy o kasety i prawidłowo je użytkujemy mogą one przetrwać nawet jak to w moim przypadku 20 lat nie tracąc na jakości, Magnetowid kupiłem dopiero w 2000 roku, nagrałem mnóstwo filmów które nadal posiadam w mojej kolekcji, wiele się też skasowało i oczywiście teraz się tego żałuje. Ale przygoda z VHS chyba jako jedyna utkwiła w mojej pamięci. Magnetowid posiadam do dzisiaj i nadal nie które filmy nagrywam na VHS, To chyba takie hobby które lubię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od około 2 tygodni archiwizuję na płytki DVD tę kolekcję kaset VHS z zawodami żużlowymi. Kolekcja zawiera głównie mecze ligowe Unii Tarnów z lat '92 – '96 oraz zawody Grand Prix '95, IMŚ, IMP. Mecze nagrywane z TV oraz kasety kupowane od firm które robiły realizację TV z tych imprez. Choć praca przy archiwizacji długa i żmudna to z przyjemnością to się ogląda później i wspomina lata prawdziwego żużla bez durnych regulaminów i innych wynalazków które serwują nam w ostatnich latach.

 

f55cb379d1f034a7412c114a5cc0e95aa,4,0.jpg

 

3cb5d3b846d4e36d6263e2f0c696265ba,4,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sądzisz, że ktoś ma takie stare nagrania? Wtedy to mało kto miał nagrywarkę VHS.

 

nawet w najśmielszych snach nie wiesz co ludzie mają w swoich kolekcjach... (sam posiadałem to nagranie ale mój vhs uległ degradacji)

szukałem, szukałem no i proszę, nagranie z 1986/87 cały film Asterix i niespodzianka dla Cezara

 

http://chomikuj.pl/michael.69/Baje*2c+B ... z+1986r+!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

 

Długo zwlekałem, zanim się zdecydowałem dołączyć do dyskusji, w sumie to sam nie wiem czemu. W międzyczasie kontaktowałem się - z różnym skutkiem - z kilkoma osobami, które się tu wypowiadały. Jestem maniakiem VHSów, jak się okazuje, jednym z wielu. Najbardziej jestem zainteresowany nagraniami muzycznymi, gł teledyskami, ze stacji muzycznej MTV Europe, nagrywanymi w latach 1987-1996. Zresztą podobnych ogłoszeń dałem dużo na różnych portalach, więc myślę, że wiele osób może mnie już kojarzyć.

A teraz o tym, co mam u siebie w domu na VHS:

1. Najstarsze kasety pochodzą z lat 87-90, rodzice kupili w 1987 wideo Sanyo, a potem trochę czystych kaset (oczywiście w Peweksie), które następnie tata wprowadzał do obiegu na giełdzie (dla Krakusów - hala targowa na Grzegórzeckiej). Nagrywaliśmy na tych kasetach teledyski z TVP, z programów Sierockiego, Szabłowskiej, Szewczyka ("kradzione" gł. z listy UK Top40, brytyjskiej telewizji SKY), a potem podlegały one wymianie na inne, nagrywane gł.z satelity. Co nie co dotrwało do dzisiejszych czasów, choć niestety bez wejść ówczesnych prezenterów (czego bardzo żałuję). Wśród tych nagrań perełką jest program poświęcony karierze Madonny ("Rozpaczliwie poszukując Madonny"), (emisja w TVP: chyba wiosna 1989), oryginalnie wyemitowany w programie MusicBox. TVP puściła go w całości, z polskim lektorem. Znalazła się tutaj taka perełka, jak tłumaczenie dialogów w klipie Madonny "Material Girl". Poza tym zachowałem wiele klipów z Wideoteki, a także kilka polskich ze Stare, Nowe, Najnowsze. Poza muzyką, rodzice nagrywali wtedy wiele filmów z TVP, oczywiście w systemie mesecam, bez loga polskiej telewizji, ale za to ze wspaniałymi lektorami, jak Szczotkowski, Szołajski, Racławicki czy Suzin. Z filmów, które zachowały się z tamtych lat (w całości), to: Siedmiu Wspaniałych, Joe Kidd, Diamentowa Gorączka, Tylko dla Orłów, Kabaret, Złoto dla Zuchwałych, Tron, Rio Bravo. Wiele straciłem, również przez własną głupotę (tu mógłbym pokłonić się kilku kolegom z liceum, którzy wzięli i nie oddali...). Kilka udało mi się odzyskać, m.in. dzięki pomocy wspomnianego tu użytkownika yt, CLIFT96 (m.in. Gwiezdne Wojny, Asterix i Niespodzianka dla Cezara, Żądło).

 

snapshot20140225004622_zpsbb44187a.jpg

snapshot20140225004557_zpsf573a8e0.jpg

TeledyskiSky-Wideotekampg_snapshot_0018_20140225_005201_zps4b47b3f7.jpg

TeledyskiSky-Wideotekampg_snapshot_1914_20140225_005236_zps7db6ebd2.jpg

 

2. W latach 91-93 straciłem zainteresowanie wideem (i nawet muzyką), przerzuciłem się na komiksy. Oczywiście skończyło się to skasowaniem przez rodziców kilku bezcennych audycji, typu sylwestrowe Pop Show '88 (z Sierockim), którego fragmenty udało mi się uzyskać znowu dzięki uprzejmości CLIFT96.

 

3. Odzyskałem je w 1993 - bodźcem znów stała się muzyka, a dokładniej mówiąc - MTV. Nie miałem wprawdzie wtedy dostępu do kablówki czy satelity, ale i w telewizji polskiej były programy muzyczne oparte na klipach z MTV Europe. W latach 91-92 były to programy p.Niedźwieckiego (nie oglądałem na bieżąco, ale co nie co mam w kolekcji, zdobyte po latach), a w 93-94 - programy p.Rogowieckiego (z cyklu "Wiosenne", "Letnie", "Jesienne" i "Zimowe" MTV). P.Rogowiecki pokazywał (program, nadawany chyba w soboty wczesnym popołudniem, trwał ok. 20-30 min) najnowsze (wtedy) klipy (czasami zdarzało się coś starszego), a pomiędzy nimi zabawnie je komentował, podawał różne anegdoty, organizował konkursy (np. konkurs na 3 ostatnie duże płyty Aerosmith - nagrodą były bilety na koncert w maju 1994 w Warszawie), prezentował nowości płytowe. Szczęśliwie wiele z tych programów (w całości!) zachowało się na moich kasetach (nagrywałem je już sam, jako 13-14-latek). Myślę, że ok. 10 programów, gł. z wiosny 1994 ocalało. Większość odcinków realizowana była w studio, ale zdarzały się również kręcone w plenerze (jeden z przykładów na zdjęciu poniżej). Żałuję, iż skasowałem program sylwestrowy 1993, w którym p.Rogowiecki zaprezentował m.in. klip UB40 - "Bring Me Your Cup". Jak dotąd, nigdzie go (w wersji z MTV) nie znalazłem. Poza tym klipy z MTV można było zobaczyć w TVP, m.in. w Jedynce, gdzie prezentowano np. program 3 From 1 (trzy klipy jednego autora). Pamiętam, iż 3From1 poświęcony Pink Floyd (Another Brick in the Wall, Take It Back, Learning to Fly) zapowiadał sam Mistrz, p. Suzin. W lokalnej TV Kraków prezentowano raz dziennie (znowu wiosna 1994) półgodzinny blok oparty na programach Music Non Stop oryginalnej MTV (mieszanka starych i nowych klipów). Logu MTV towarzyszył znaczek "K" tej telewizji. Chyba w soboty TVP Kraków emitowało również program "MTV mojego kota", gdzie klipom rocka niezależnego (wziętym z programu 120 Minutes) towarzyszyły krótkie animacje krakowskiego rysownika.

 

snapshot20140225005533_zps52320b87.jpg

snapshot20140225005516_zps07851cf6.jpg

snapshot20140225011317_zps99b2c163.jpg

snapshot20140225005626_zpsb921a21e.jpg

snapshot20140225010303_zpsed65e211.jpg

snapshot20140225010210_zps27c108e3.jpg

snapshot20140225011627_zps7ed0a370.jpg

 

Więcej wspomnień niedługo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Cię najbardziej interesuje?

 

Ogólnie nagrania i zapy do roku 1995 :D

 

Witam ,

mam pytanie czy posiadacie może nagrania na VHS "Big Brother-a" z TVN i Canal+ Żółty , film "Gulczas a jak myślisz' z TVN,

"Kilera"i "Kilerów 2óch" , "Tato" z CANAL+ ?

 

Z góry dzięki za info! :)

Pozdrawiam

 

Ja mam " Gulczas a jak myślisz " z TVN, Kilera i Kilerów 2óch też, ale nagrywanych z TVN :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele bym dal za jakis godzinny material ze starego dobrego MTV Europe :)

 

A masz coś na zbyciu u siebie z MTV? Jakieś stare kasety VHS z MTV? Może znasz kogoś kto ma?

Powiem tak - mam u siebie setki godzin z MTV Europe, różne różności, od Party Zone i MTV Dance, po RockBlock i Headbangers Ball - ale wciąż szukam kolejnych. Jak możesz mi w tym pomóc, to napisz na PM. Odwdzięczę się!

 

A co Cię najbardziej interesuje?

Ogólnie nagrania i zapy do roku 1995 :D

 

Nie jestem z natury nieużyty i chętnie się dzielę swoimi nagraniami. To, co widzisz na górze w postaci zdjęć, możesz dostać w całości. Zapewniam Cię, że będziesz miał frajdę nie z tej ziemi! Ale czy Ty możesz mi pomóc w dotarciu do materiałów z MTV Europe, nagrywanych w latach 1987-1996 (w Polsce pewnie 91-96)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele bym dal za jakis godzinny material ze starego dobrego MTV Europe :)

 

A masz coś na zbyciu u siebie z MTV? Jakieś stare kasety VHS z MTV? Może znasz kogoś kto ma?

Powiem tak - mam u siebie setki godzin z MTV Europe, różne różności, od Party Zone i MTV Dance, po RockBlock i Headbangers Ball - ale wciąż szukam kolejnych. Jak możesz mi w tym pomóc, to napisz na PM. Odwdzięczę się!

 

Przykro mi, ale wlasnie nic takiego nie mam. Licze na to, ze ktos kiedys zrzuci taki material z VHS na dysk i gdzies uploaduje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...