Skocz do zawartości

Jakie macie nagrania telewizyjne na kasetach VHS?


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na tą chwilę nie kojarzę, mam do przejrzenia około 40 kaset z 51 które mam, które w miarę czasu archiwizuje cyfrowo, jeśli coś się znajdzie to na pewno udostępnie :D . Z tego co już odkopałem w archiwum to z Canal+ znalazłem Łapu-Capu Extra chyba z 2002 roku 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja miałem na VHS film "Striptiz" nagrywany jeszcze przez Śp. niedoszłego szwagra (17 lat) z czasów dekoderów Canal+ co umożliwiały oglądanie pasma kodowanego. Do tego dodam tylko że miałem 6 lat a wiedziałem co jest już dobre :D A z czystej ciekawości się spytam jaki był abonament wtedy C+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wziąłem się wczoraj za przypomnienie sobie moich kaset VHS co na nich mam. Jest ich ogółem 17. I tak wypisałem sobie na kartce wszystko i teraz tutaj napiszę. Posiadam:

Formuła 1 (Polsat)

GP Hiszpanii 2008

GP Singapuru 2008

Piłka nożna EURO 2008 (Polsat)

Ceremonia otwarcia

Mecz otwarcia Szwajcaria - Czechy

Holandia - Włochy

Hiszpania - Rosja (ćwierćfinał)

Grecja - Szwecja

Chorwacja - Turcja (ćwierćfinał)

Holandia - Rosja

Hiszpania - Włochy (ćwierćfinał)

Portugalia - Niemcy (ćwierćfinał)

Polska - Chorwacja

Holandia - Francja

Czechy - Portugalia

Chorwacja - Niemcy

Polska - Niemcy

Polska - Austria

Szwecja - Hiszpania

Francja - Włochy

Niemcy - Turcja (półfinał)

Rosja - Hiszpania (półfinał)

Hiszpania - Niemcy (finał) + ceremonia zamknięcia i dekoracja zwycięzców

RPA 2010 (TVP)

Grecja - Argentyna (2-połowa)

Dekoracja Niemców za 3. miejsce

Holandia - Hiszpania (finał) + dekoracja zwycięzców

Skoki narciarskie (TVP)

MŚ w lotach Oberstdorf 2008

Konkurs indywidualny (4-serie)

Konkurs drużynowy

PŚ Planica 2008 - 2-seria ostatniego konkursu sezonu 2007/2008

IO Pekin 2008 (TVP)

Ceremonia otwarcia (brak dźwięku, sam obraz)

TV Puls

Nocne hity z bodaj 12 lipca 2010 (nagrywałem po finale RPA 2010)

 

I to by było na tyle, te mecze są strasznie porozrzucane po kasetach (na jednej jest 1-połowa, na innej druga czy dogrywka). Ale takie były kiedyś czasy. I teraz mam do was pytanie czy warto kupować Media-Tech MT4169 i nim zgrać te kasety? Magnetowid posiadam z wyjściem EURO Panasonic HV-J33 HQ Jakość nie musi być jakaś super, ważne aby to zgrać. Bo muszę coś zrobić w tym roku koniecznie a nie stać mnie na nagrywarki i jak zgram to kto jest zainteresowany danym materiałem pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł, ale cena trochę wysoka. Może żeby było taniej to może poszukaj jakieś karty telewizyjnej analogowej pod PCI-Express? Ja właśnie tak zgrywam materiał z kaset jak mam na przykład kilku minutowe materiały. Na całe kasety (wesela, komunie itp) odpalam stacjonarną nagrywarkę Philipsa ( pierwsza seria, bez dysku i możliwość nagrywania tylko na płytach DVD-R :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ten spis nagrań podany powyżej trudno nazwać archiwalnym... Może za jakieś 10 lat to będzie cenne, ale póki co, to zwykłe śmieci niskiej jak na obecne czasy jakości (bo nagrywanie na VHS telewizji cyfrowej (zwłaszcza HD), to prawdziwe morderstwo jakości). Ja gustuję w kasetach z lat 1980-2003. A co do mojej poprzedniej wypowiedzi PROSZĘ, NIE PYTAJCIE MNIE O TAKIE RZECZY TUTAJ, TYLKO NA PW LUB NA MAILU qwerqaz21@interia.pl, bo nie chcę zaśmiecać forum pseudokomercyjnymi wypowiedziami.

Odp do Sam E250 - a wiesz, że miałem :D ale kurcze heh, skasowałem :( Dawniej myślałem sobie, "a po co mi to, lepiej skasuję, bo kasety są drogie, i nagram coś innego". Zresztą każdy tak myślał... będzie coraz więcej kanałów TV, więcej nowych fajnych programów, lepsza jakość ... No cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie : kiedyś w Polsce była stacja Nasza TV w telewizji kablowej, która chyba w 2000 roku przestała istnieć. Czy jest jakaś możliwość aby zdobyć skądś nagrania archiwalne z tej stacji? Będę wdzięczny za jakieś sugestie :)

Na YouTube znajdziesz nieco urywków:

Reklamy (

)

Testcard ( http://www.youtube.com/watch?v=r5b_cpuOHkQ )

Klub 1001 podróży ( http://www.youtube.com/watch?v=EimSQXzl510 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie : kiedyś w Polsce była stacja Nasza TV w telewizji kablowej, która chyba w 2000 roku przestała istnieć. Czy jest jakaś możliwość aby zdobyć skądś nagrania archiwalne z tej stacji? Będę wdzięczny za jakieś sugestie :)

Na YouTube znajdziesz nieco urywków:

Reklamy (

)

Testcard ( http://www.youtube.com/watch?v=r5b_cpuOHkQ )

Klub 1001 podróży ( http://www.youtube.com/watch?v=EimSQXzl510 )

 

Bardziej miałem na myśli, to czy tak jak np. TVP udostępnia swoje archiwa, to w taki sam sposób można gdzieś znaleźć nagrania z nasza tv? Wiem, że tv4 wchlonelo nasza tv, wiec moze w tamtym kierunku nalezy szukac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z canal + gwiezdne wrota kiedy logo było c+.

Sam E250 przeczyść głowice pożądnie sam mam 2-3 kasety po których nie mam obrazu. I znów musze czyścić głowice.

Jak ci nie potrzebne to je uratuje.

A tak pozatym potrzebuje nagrania

piosenki Laura - immer wieder.

Na yt jest ale kiepskiej jakości.

Mam nagrania:

rtl2 1993 niekompletna lista.

Mtv lata 90 świetnie zachowane

nabyłem za 2zł kaseta.

Sylwester 98 tvp1 marek sierocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@funaj8 problem w tym, że ja mieszkam na wschodzie Polski. Ale zobaczę, czy jak przeczyszczę głowicę, zadziała.

 

I od kiedy Gwiezdne Wrota były na C+, raczej chyba Star Trek Voyager w latach 1996-1998. :D Masz może jingiel serial w wersji niekodowanej, bo na necie w wersji kodowanej znalazłem z 2000 r. przed Jordanem w Akcji.

 

Poszukuję też z emisji w Canal+ Sylwestra i Tweety'ego na tropie (na zlecenie C+) (w emisji w latach 1996-2000 z tego co pamiętam).

 

Dzięki za to, jak ktoś ma ten serial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...